gemeente Utrecht

Cloud platform engineer (azure + automation)

gemeente Utrecht

  • max €110 per uur

  • Utrecht

  • Onbekend aantal uur per week

  • Inkoop
  • 04 augustus 2025

  • 13 augustus 2025

De opdracht­omschrijving

De gemeente Utrecht is op zoek naar een Cloud Platfom Engineer (Azure + Automation).
Voor het volledige profiel , zie het document bij vraag 1.1.1.

De weging van de antwoorden op de vragen in de uitvraag bepaalt de rangorde van de offertes op basis van prijs en kwaliteit. Hierbij hanteren we een weging van circa 25% voor het geoffreerde tarief. De kwaliteit voor circa 75%.
Door de weging van de antwoorden op de vragen in de uitvraag wordt de rangorde van de offertes in prijs/kwaliteit bepaald. Alleen de 5 hoogst scorende offertes worden nader gewogen op de kwaliteit. Indien het aantal offertes de 10 niet overstijgt kunnen alle offertes nader op de kwaliteit beoordeeld worden. 
 
De gemeente Utrecht behoudt zich het recht voor om gedurende de eerste 3 maanden na gunning, bij gebleken ongeschiktheid of tussentijdse beëindiging, de opdracht te gunnen aan de nummer 2 aanbieder of opvolgend. 

Gemeente Utrecht heeft het voornemen om per mei 2026 gebruik te maken van een broker. Indien dit voornemen wordt gerealiseerd, zullen de overeenkomsten die doorlopen na 1 november 2026 via de broker worden gehercontracteerd.
De hercontractering zal in dat geval plaatsvinden in oktober/november 2026.
Bij deze hercontractering blijven de inhuurtermijn en het tarief ongewijzigd. 

Dit is de opdracht

Als Cloud Engineer ondersteun je de realisatie van de hybride Cloud volgens de visie van gemeente Utrecht. Je werkt binnen een multidisciplinair DevOps-team aan de inrichting, het beheer en de doorontwikkeling van het Azure-platform. Je draagt bij aan de bouw van betrouwbare infrastructuurcomponenten, die voldoen aan de eisen van security en compliance. Je werkt nauw samen met Cloud Engineers, Cloud Developers en de Cloud Architect en levert een belangrijke bijdrage aan het operationeel houden en verbeteren van het platform. Je draait daarnaast mee in projecten om samen met multidisciplinaire teams Cloud oplossingen te realiseren en verdiep je je in onderwerpen zoals Cloud governance, infrastructuurautomatisering en IaaS & Paas platformservices, met een sterke focus op de BIO en NIS2-compliance. Je bent dan ook een ervaren Azure Cloud engineer die ervaring heeft met het werken in Agile/DevOps teams en met jou brede Azure Cloud kennis in staat bent om gemeente Utrecht verder te helpen naar het volgende niveau in Cloud volwassenheid. 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Heeft u bij vraag 2.1.3. 'ZZP Rechtstreeks' ingevuld en heeft u gedurende de afgelopen 12 maanden voor meer dan 70% van de tijd (25 uren per week of 8 maanden per jaar) gewerkt als rechtstreekse zzp’er (zonder bemiddeling en/of detachering door een bureau) bij de gemeente Utrecht?
  • Is de kandidaat de afgelopen 2 jaar in loondienst geweest bij de Gemeente Utrecht voor dezelfde/vergelijkbare werkzaamheden?
  • Kandidaat heeft ervarig met CI/CD-procesen en YAML-pipelines (Azure-\devOps). Beschrijf deze ervaring.
  • Ik bevestig dat ik de bovenstaande vragen naar waarheid heb ingevuld:
  • De hierna volgende open vragen zijn bedoeld om de kandidaat te beoordelen. Het is daarom niet toegestaan dat hiervoor gebruik wordt gemaakt van AI. U verklaart hier geen gebruik te maken van AI. - Gebruik gemaakt van AI - Geen AI gebruikt
  • Kandidaat is in het bezit van de volgende certificaten (minimaal 2 van onderstaande): AZ-104 – Microsoft Azure Administrator (vereist) AZ-400 – Designing and Implementing Microsoft DevOps Solutions AZ-500 – Microsoft Azure Security Technologies (pré)
  • Kandidaat heeft 3-5 jaar ervaring als Cloud engineer in een Azure omgeving. Beschrijf deze ervaring.
  • Kandidaat heeft  ervaring met iaC (Bicep, ARM of Terraform). Beschrijf deze ervaring.
  • Kandidaat heeft ervaring met governance & compliance (Azure Polocy, role-based access control). Beschrijf deze ervaring,
  • Kandidaat heeft  ervaring met Azure monitorig, logging en cost control (Log Analytics/FinOps. Beschrijf deze ervaring,.
  • Dit criterium betreft een zogenaamde knock-out criterium. Dit betekent dat uw offerte enkel wordt beoordeeld wanneer de bovenstaande informatie volledig is ingevuld. Voor deze opdracht is het noodzakelijk om twee recente en relevante referenties aan te leveren. Dit mogen geen referenties van hetzelfde bedrijf zijn. Hierbij gaat het om de volgende informatie: 1. Naam organisatie: 2. Naam contactpersoon: 3. Afdeling en functie contactpersoon: 4. Telefoonnummer contactpersoon: Met het indienen van de referenties geeft u akkoord aan de Gemeente Utrecht om contact op te nemen met de referenten.

De Wensen

  • De kandidaat moet in staat zijn om minimaal 25% per week vanaf een gemeente Utrecht locatie te werken.
  • Kandidaat heeft aantoonbaar HBO werk- en denkniveau. Beargumenteer waarom kandidaat voldoet aan deze eis.
  • Kandidaat heeft kennis van de BIO-richtlijnen en/of NIS2 is een pré.  Beschrijf deze kennis.
  • Schrijf een motivatie t.b.v. deze opdracht en ga in op het gestelde profiel. (max 1/2 a4). Graag ontvangen wij een door de kandidaat zelf geschreven motivatie.
  • Wij werken met flexplekken. Van onze externe collega's verwachten wij dat zij telefonisch (eigen nummer) bereikbaar zijn.
  • Wij gaan ervan uit dat de kandidaat beschikbaar is voor een eventueel persoonlijk gesprek op de tijdstippen, genoemd in het profiel.
  • Wij gaan ervan uit dat de kandidaat gedurende het jaar voldoende rust neemt en daarom minimaal 4 weken vakantie neemt. Zonder expliciete toestemming van de opdrachtgever is het niet toegestaan om meer dan 48 weken op jaarbasis te factureren (eventueel omgerekend op basis van de werkelijke contractweken).
  • Geef aan welke vorm van inhuur van toepassing is op de aangeboden kandidaat. Detachering:  De aangeboden kandidaat is in loondienst bij de aanbieder. Gemeente Utrecht sluit met de aanbieder een overeenkomst. De medewerker werkt tijdelijk bij Gemeente Utrecht, onder leiding en toezicht van de gemeente. De aanbieder draagt zorg voor loonafdrachten. De aanbieder heeft meerdere personen in loondienst.  ZZP rechtstreeks:  De aangeboden kandidaat is een zzp’er en sluit rechtstreeks een overeenkomst met Gemeente Utrecht. Er is geen tussenpartij. De zzp’er voert de opdracht zelfstandig uit, zonder gezagsverhouding.  ZZP via tussenkomst:  Een bureau stelt een zzp’er voor. De gemeente Utrecht sluit de overeenkomst met het bureau (niet met de zzp’er). De zzp’er voert zelfstandig de opdracht uit. Het bureau regelt de contracten met de zzp’er volgens de Wet DBA.   DGA:  De aangeboden kandidaat is DGA en werkt via zijn/haar eigen BV. Gemeente Utrecht sluit de overeenkomst met de BV. De DGA voert zelfstandig de opdracht uit.   LET OP: Gemeente Utrecht gaat alleen een overeenkomst aan met de aanbieder. We verwachten dat u als aanbieder deze informatie naar waarheid invult. Wanneer informatie incorrect is ingevuld, kan de offerte gediskwalificeerd worden.  - Detachering - ZZP rechtstreeks - ZZP via tussenkomst/DGA
  • Is de aangeboden kandidaat een zzp’er en wordt deze rechtstreeks voorgesteld (zonder bemiddeling en/of detachering door een bureau)? Indien 'JA' wordt ingevuld bij deze vraag, dan ga je akkoord met onderstaande 7 zzp-voorwaarden en ga je akkoord  met periodieke controles hierop, die minimaal één keer per 6 maanden door de gemeente zullen worden geïnitieerd. o    De zzp’er werkt maximaal 70% van de gewerkte uren per jaar voor dezelfde klant of opdrachtgever (maximaal 25 uren per week of maximaal 8 maanden per jaar);  o    de zzp’er heeft minimaal 3 klanten of opdrachtgevers per jaar;  o    de zzp’er is zelfstandig wat betreft uitvoering van werk;  o    de zzp’er maakt gebruik van eigen materiaal (laptop, telefoon etc.);  o    de zzp’er is vervangbaar (bijv. in geval van uitval of ziekte);  o    de zzp’er factureert (en krijgt geen loonbetaling of anderszins een vergoeding);  o    de zzp’er krijgt niet doorbetaald voor niet-gewerkte uren (bijv. in geval van vakantie).
  • Voeg hier je CV toe. Je CV is max 3 pagina's enkelzijdig en toont een volledig overzicht van je werkzaamheden tot dusver. Het CV dient ter verificatie van de antwoorden op voorgaande vragen en wordt inhoudelijk beoordeeld op kwaliteit. Daarnaast vermeldt het CV huidige nevenfuncties (bezoldigd en onbezoldigd) zodat de vacaturehouder mogelijke belangenverstrengeling kan uitsluiten. Je CV is in het Nederlands opgesteld en in Pdf-formaat.
  • Prijs is exclusief BTW en inclusief alle bijkomende kosten. Let op: het maximum uurtarief is: € 110,00. Het met een hoger tarief offreren dan het aangeven maximum leidt tot uitsluiting van verdere deelname

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
13 augustus 2025 om 06:45
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox