Opdrachtomschrijving
Voor het team Asset Geo Informatie (AGI) zoeken wij een Consultant Datakwaliteit Assetdata. In deze rol ben je verantwoordelijk voor het initiëren, coördineren en uitvoeren van projecten gericht op het verbeteren van de kwaliteit van assetdata binnen de openbare ruimte.
Het beheer van de openbare ruimte is sterk informatiegedreven. Data over objecten zoals verhardingen, groenobjecten en andere assets vormen de basis voor assetmanagementprocessen zoals planning, onderhoud, inspectie en beleidsontwikkeling. Om deze processen goed te ondersteunen is betrouwbare, consistente en goed gestructureerde data essentieel.
Als Consultant Datakwaliteit Assetdata werk je aan het structureel verbeteren van de datakwaliteit binnen de assetketen. Je analyseert bestaande datasets, brengt datakwaliteitsproblemen in kaart en ontwikkelt oplossingen om deze te verbeteren en te borgen. Hierbij werk je volgens gangbare frameworks en standaarden voor datamanagement en assetinformatie, zoals IMBOR, IMGeo en DAMA-DMBOK.
Je werkt nauw samen met assetteams, data-specialisten, informatiemanagers en systeembeheerders. Daarnaast speel je een belangrijke rol in de samenwerking met basisregistraties zoals de Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT). Je vertaalt informatiebehoeften van de business naar concrete analyses, verbeterprojecten en tooling die inzicht geeft in datakwaliteit en de ontwikkeling daarvan in de tijd.
Door jouw werk krijgt de organisatie beter inzicht in de kwaliteit van assetdata en worden structurele verbeteringen gerealiseerd die bijdragen aan een betrouwbare en toekomstbestendige informatievoorziening voor het beheer van de openbare ruimte.
Werkzaamheden
Je werkt op het snijvlak van data, techniek en de dagelijkse praktijk van assetbeheer. Een belangrijk deel van je werk bestaat uit het analyseren van datasets en het identificeren van datakwaliteitsproblemen. Met behulp van tools zoals Python, QGIS, FME en PostGIS voer je analyses uit om patronen, inconsistenties of ontbrekende gegevens te detecteren.
Daarnaast werk je aan projecten waarin datakwaliteit structureel wordt verbeterd. Je stemt met assetbeheerders en andere stakeholders af welke informatiebehoeften er zijn en waar dataproblemen in de praktijk worden ervaren. Op basis daarvan formuleer je requirements en vertaal je deze naar concrete oplossingen, zoals validatieregels, datakwaliteitscontroles of verbeterprocessen.
Je ontwikkelt en implementeert tooling die inzicht geeft in de kwaliteit van datasets en helpt bij het monitoren van verbeteringen. Denk aan scripts, controles of dashboards die datakwaliteit zichtbaar maken en organisaties helpen om structureel grip te krijgen op hun data.
Tijdens projecten stuur je inhoudelijk op planning, scope en resultaat. Je werkt samen met collega’s binnen team AGI, met assetteams zoals verhardingen en groen, en met specialisten op het gebied van data-architectuur, automatisering en informatiesystemen. Je weet technische analyses begrijpelijk te maken voor collega’s zonder technische achtergrond en zorgt dat verbeteringen daadwerkelijk worden toegepast in processen en systemen.
Zo draag je bij aan een organisatie waarin data een betrouwbare basis vormt voor het beheer en de ontwikkeling van de openbare ruimte.
Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.
De opdrachtgever
Amsterdam groeit: er komen steeds meer bewoners, bezoekers en bedrijven. Met ruim 14.000 collega’s werken we dagelijks aan een veilige, schone en leefbare stad.
De directie Verkeer en Openbare Ruimte (V&OR) is eigenaar van de stedelijke verkeers- en vervoerssystemen (exclusief rail) en zorgt voor bereikbaarheid, veiligheid en kwaliteit van de openbare ruimte. Binnen V&OR richt de afdeling Stedelijk Beheer zich op het onderhoud van assets zoals wegen, bruggen, kademuren en openbare verlichting.
Onze focus verschuift steeds meer van techniek naar functie, gebruik en veiligheid, en van onderhoudbaar naar herbruikbaar en duurzaam. Binnen Stedelijk Beheer werk je samen met productowners, solutionarchitecten, informatiemanagers, informatie-analisten, data-analisten en projectleiders. Samen leveren jullie betrouwbare informatie waarmee assetteams hun werk kunnen doen.
De Eisen
Beschikbaarheid en tarief kandidaat
Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden kandidaat kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. Hij of zij dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview;
Bij gunning is de aangeboden kandidaat direct inzetbaar zoals vermeld in de opdrachtomschrijving van deze tender;
Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Indien het opgegeven tarief de aangegeven range of het maximumtarief overschrijdt wordt uw offerte terzijde gelegd (knock out).
Referentie
U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat.
Vul in:
• Organisatie
• Naam contactpersoon
• Telefoonnummer contactpersoon.
Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.
Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven.
Let op! De referent dient op de hoogte te zijn.
Eis - Draaideurconstructie
Is de aangeboden kandidaat in de afgelopen 2 jaar in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam?
Let op antwoordmogelijkheden:
Nee, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam.
Ja, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar wel in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. (KO)
Eis - Toevoegen motivatie
Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht.
Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
Eis - Kennis
De aangeboden kandiaat heeft kennis van datamanagementprincipes en frameworks, zoals DAMA-DMBOK of ISO19650.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare ervaring met geodata-analyses binnen het domein van assetmanagement en/of openbare ruimte.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft minimaal 2 jaar relevante werkervaring binnen een data afdeling van een gemeentelijke organisatie.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met GIS-tools en dataplatformen zoals QGIS en/of FME en PostgreSQL/PostGIS.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft Kennis van en ervaring met datastandaarden binnen het geo- en assetdomein, minimaal IMBOR en IMGeo.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met assetbeheersystemen zoals gisib, iAsset of vergelijkbare systemen.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft ervaring met werken met basisregistraties zoals de Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT) en/of Basisregistratie Adressen en Gebouwen.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Verificatie kennis
Verificatie van de kennis van de kandidaat.
Eis - Verificatie Ervaring
Verificatie van de ervaring van de kandidaat.
Eis - CV toevoegen
U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot.
Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling.
Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden.
Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte terzijde te leggen.
Eis - Opleiding
De aangeboden kandidaat heeft een wo diploma in een richting Geo-informatie, Informatiekunde of Data Science.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd.
Eis - Werk- en denkniveau
De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een wo werk- en denkniveau.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft minimaal 2 jaar aantoonbare ervaring met programmeren in Python/R voor data-analyse, dataverwerking en automatisering.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Eis - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het analyseren, verbeteren en borgen van datakwaliteit in complexe datasets, met onder andere een grote geometrische component.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Referentie
U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat.
Vul in:
• Organisatie
• Naam contactpersoon
• Telefoonnummer contactpersoon.
Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.
Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven.
Let op! De referent dient op de hoogte te zijn.
De Wensen
Wens - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft ervaring met Agile/Scrum werken of projectmatig werken binnen een complexe organisatie.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Wens - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het opzetten van monitoring en dashboards.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Wens - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het vertalen van businessvragen naar informatieproducten en data-oplossingen.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Wens - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het toepassen van Object Type Libraries binnen technische data-analyses.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Toetsing van de competentie:
Analytisch vermogen Gevorderd niveau
Toetsing van de competentie:
Inventiviteit Gevorderd niveau
Toetsing van de competentie:
Omgevingsbewustzijn Gevorderd niveau
Toetsing van de competentie:
Samenwerken Gevorderd niveau
Toetsing van de competentie:
Snelheid van begrip Gevorderd niveau
Informatie Kandidaat
Wij willen de onderstaande gegevens van de door u aangeboden kandidaat ontvangen. De gegevens worden onder andere gebruikt voor het uitnodigen van de kandidaat voor een interview en het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt. Let op! Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging. Gebruik de volledige naam van de kandidaat zoals deze in het paspoort of op de identiteitskaart staat vermeld.
Middels de tab 'Offerte' dient u de naam van de inschrijving te wijzigen, die bovenin wordt weergegeven. Wijzig deze naar: Naam organisatie + naam kandidaat, zodat duidelijk is welke kandidaat het betreft. Dit kan worden gewijzigd aan de hand van het potlood icoon.
<indien aanbieder meerdere kandidaten mag aanbieden>
Indienen extra inschrijvingen
Gemeente Amsterdam stelt u voor deze aanvraag in staat om maximaal 1 kandidaat aan te bieden.
Om een extra offerte aan te maken klikt u op het tabblad 'Offerte' en vervolgens rechtsonder op 'Extra offerte'.
Attentie: u dient iedere inschrijving apart in te dienen. Indienen doet u door middel van de button 'Indienen'. Ter controle vraagt het systeem om uw wachtwoord.
Heeft u hier vragen over dan kunt u contact opnemen met de Servicedesk van Mercell.
Klik op 'Invullen' en vul aan:
Naam kandidaat:
Telefoonnummer kandidaat:
(privé) e-mailadres van de kandidaat:
Wens - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het automatiseren van datakwaliteitscontroles en validatieregels.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Wens - Werkervaring
De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het implementeren van nieuwe informatiemodellen of datastandaarden binnen bestaande systemen.
Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Toetsing van de competentie:
Resultaatgerichtheid Gevorderd niveau
Toelichting Maximumtarief
Het uurtarief voor deze tender bedraagt maximaal € 112,-
Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen.
Er geldt een maximum uurtarief conform het actuele bezoldigingsmaximum per uur zoals bepaald in de WNT waarbij maximaal 36 uur per week mag worden gefactureerd; EN
- De contractwaarde over 12 maanden is maximaal gelijk aan de actuele WNT-norm.
Indien het opgegeven tarief buiten de aangegeven range valt, wordt uw offerte terzijde gelegd (knock-out).
De verdeling van de punten voor de score op tarief wordt als volgt berekend: de inschrijver met het laagste tarief krijgt het maximale aantal punten. De score van de overige offertes wordt gerelateerd aan het laagste tarief op basis van percentuele afwijking.