Port of Rotterdam

Test automation engineer zeehavengeldenproces

Port of Rotterdam

De opdracht­omschrijving

Test Automation Engineer

De Test Automation Engineer is verantwoordelijk voor de opzet en implementatie van een geautomatiseerde testset voor acceptatietesten binnen het Zeehavengeldenproces in SAP (SAP BTP, S/4, SD) binnen een keten met een aparte front-end en gekoppeld aan andere bronsystemen via Azure API management. Op basis van de planning van de Product Owner, Scrum Master en Testcoördinator zorgt hij/zij ervoor dat nieuwe en gewijzigde functionaliteit grondig geautomatiseerd wordt getest en bij iedere oplevering een regressietest kan plaatsvinden. Daarnaast zorgt diegene ervoor dat testdata geautomatiseerd kan worden aangemaakt en onderhoud hij/zij de Mock database voor de geautomatiseerde testen. Daarbij werk de Test Automation Engineer nauw samen met interne- en externe gebruikersgroepen.

Werkzaamheden:

  • Samen met de Test coördinator Zeehavengeld en de test architect nadenken over het opstellen van testplannen en teststrategie voor een geautomatiseerde (regressie)test voor het Zeehavengeldenproces voor S/4HANA, SAP BTP, IPaaS en een front-end.
  • Ontwikkelen, onderhouden, uitvoeren en analyseren van geautomatiseerde testcases over de Zeehavengeldenketen heen in Tosca en Postman gedurende het project. Het resultaat is een volledig dekkende regressietestset aan het eind van het project.
  • Het aanmaken en onderhouden van testdata in systemen en Mock databases.
  • Ondersteunen en begeleiden van (interne en externe) gebruikerstesters vanuit de business bij de Gebruikers Acceptatie Testen met geautomatiseerd opvoeren van testdata.
  • Het ondersteunen van startende testautomatiseerders bij het ontwikkelen, onderhouden en draaien van geautomatiseerde testen in Tosca.
  • Analyseren van testresultaten, registreren van bevindingen en rapporteren over voortgang en kwaliteit.
  • Signaleren van risico’s en knelpunten en het aandragen van oplossingen.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Kandidaat is op de hoogte gesteld van het screeningsproces van HbR (voor aanvullende informatie zie tekst veld arbeidsvoorwaarden)
  • HBO en/of WO werk- en denkniveau.
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring met testautomatisering in complexe ERP/SAP-omgevingen.
  • Minimaal 3 jaar kennis van en/of ervaring met Tosca en Postman.
  • Ervaring met het testen van API’s.
  • Bekend met testmethodieken en tools voor testautomatisering.
  • Bekend met tools als Jira, Azure DevOps en heeft ervaring in werken in Agile teams.
  • Uitstekende communicatieve vaardigheden in Nederlands.

De Wensen

  • HbR hanteert voor deze aanvraag een richtlijntarief binnen een range van € 85,00 - € 120,00 per uur
  • Kandidaat is beschikbaar voor een (digitaal) kennismakingsgesprek op donderdag 12 februari tussen 10:00-12:00u.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
19 februari 2026 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox