Kamer van Koophandel

Microsoft 365 Consultant / Power Platform Consultant

Kamer van Koophandel

De opdracht­omschrijving

 

Wij zijn op zoek naar een Microsoft 365/Power Platform Consultant voor de afdeling IT bedrijfsvoering. Bij de KVK zijn scrum teams continu bezig om de doelgroepen zoveel mogelijk te voorzien door te voldoen aan hun wensen. De teams hebben elk hun eigen focus gebied, wat overeenkomt met een deel van de dienstverlening of segment van de doelgroep. Deze functie betreft het segment Kennismanagement. Wij zijn op zoek naar een ontwikkelaar met kennis op het gebied van:
- Sharepont Online, Power Automate, Power Apps en Json
- Power Shell i.c.m. Office 365
- Sharegate

De huidige Kennisbank van KVK is gebouwd in Sharepoint 2013. Omdat deze omgeving verouderd is en niet meer ondersteund wordt, is KVK gestart met het bouwen van de Kennisbank in Office 365. De Kennisbank bij KVK is niet alleen een contentsysteem, maar ook geautomatiseerde werkprocessen in de business maken hier onderdeel vanuit. Deze flows worden gebouwd in Power Automate, hiermee worden verschillende onderdelen binnen Office 365 geraakt. Een voorbeeld hiervan betreft het automatisch versturen van signalen naar eindgebruikers en integreren bv onderdelen zoals Planners in Teams. Voor het bouwen van deze nieuwe Kennisbank zoeken we een consultant die zelfstandig te werk kan gaan en kan adviseren. Daarnaast moet de consultant beschikken over PowerShell kennis om oa de migratie te begeleiden.

Het team waarin je terecht komt bestaat uit 2 functioneel applicatie beheerders en een PO. Je werkt met tweewekelijkse sprints hierbij zul je taken oppakken om de Kennisbank op te leveren in Microsoft 365, te ondersteunen bij de migratie. Daarnaast schakel je regelmatig met het cloud team binnen KVK waar het gaat om generieke Office 365 gerelateerde zaken. Je gaat zelfstandig flows en Powerapps (af)bouwen, zorgt voor beheerbare processen, adviseert teamleden en draagt je kennis van opgeleverde onderdelen over. Daarnaast zet je waar nodig Poowershell in en begeleid je de migratie van oud naar nieuw en ook tijdens de eerste periode na livegang ben je betrokken als developer.


Kandidaatomschrijving

Kwaliteitsgerichtheid
Hanteert hoge kwaliteitsnormen bij de uitvoering van het werk, bewaakt en verbetert deze waar mogelijk.

Verantwoordelijkheid nemen

Heeft plichtbesef en voelt zich er verantwoordelijk voor dat het afgeleverde werk of een beslissing aan bepaalde eisen voldoet. Is aanspreekbaar op resultaten van afgesproken acties.

Analytisch vermogen
Onderzoekt, herkent en begrijpt de belangrijkste elementen van vraagstukken en hun onderlinge samenhang.

Communiceren
Verwoordt gedachten helder en vlot, brengt mondeling en schriftelijk een boodschap begrijpelijk over aan anderen en weet hierbij hun aandacht vast te houden.

Samenwerken
Handelt vanuit het groepsbelang en levert samen met anderen een bijdrage aan het gemeenschappelijke resultaat en aan de relaties en sfeer in de groep.

De competenties worden tijdens het interview getoetst.

Interviewplanning

Start publicatie tender: 22-03-2021

Sluiting inschrijving tender: 02-04-2021

Cv beoordeling: 02-04-2021

Gesprekken: tussen 05-04-2021 en 09-04-2021

Gunningsbesluit: 09-04-2021

Voorlopige gunning: 10-04-2021

Startdatum: 12-04-2021

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Kandidaat heeft actuele (in de afgelopen 5 jaar) en aantoonbare ervaring met het Microsoft Power Platform
  • Kandidaat heeft actuele (in de afgelopen 7 jaar) en minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring als Consultant met versie SP2013 en de Office 365 suite
  • Kandidaat heeft actuele (in de afgelopen 5 jaar) en minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring en kennis met development: Powershell, JSON XML
  • Kandidaat is in het bezit van de certificering: PL-900 Microsoft Power Platform Fundamentals
  • Kandidaat heeft aantoonbaar hbo werk- en denkniveau

De Wensen

  • Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.<br> <div style="padding:10px"><p>Het interview heeft een tweeledig doel.</p> <p>Allereerst toetsen we de kennis en ervaring van de kandidaat. Basis hierin vormt het eerder ingediende CV in relatie tot de uitvraag. Een negatieve afwijking leidt tot bijstelling van de eerdere beoordeling die heeft geleidt tot de uitnodiging voor het interview en kan leiden tot uitsluiting van de verdere procedure.</p> <p>Vervolgens gaan we met de kandidaat in gesprek om te toetsen hoe de benodigde competenties terugkomen in de manier hoe hij/zij binnen de opdracht het werk zal gaan doen en wat hij/zij aan vaardigheden meebrengt om dit juist te doen.</p> <p><u>Zeer goed 20%</u> – Naar het oordeel van het beoordelingsteam sluiten de competenties van de Kandidaat zeer goed aan in relatie tot de opdracht. Alle elementen en aspecten van de competenties zijn volledig inhoudelijk aansprekend en zeer goed beantwoord. Er worden inhoudelijke specifieke relevante bijzonderheden besproken door de Kandidaat die volledig aansluiten bij de opdracht van KVK.</p> <p><u>Goed 10% </u> – Naar het oordeel van het beoordelingsteam sluiten de competenties van de Kandidaat goed aan in relatie tot de opdracht. De meeste elementen en aspecten van de competenties zijn inhoudelijk aansprekend en goed beantwoord. Er worden inhoudelijk specifieke en relevante bijzonderheden besproken door de Kandidaat die goed aansluiten bij de opdracht van KVK.</p> <p><u>Voldoende 3%</u> – Naar het oordeel van het beoordelingsteam sluiten de competenties van de Kandidaat voldoende aan in relatie tot de opdracht. De elementen en aspecten van de competenties zijn voldoende beantwoord. Er worden geen inhoudelijke specifieke relevante bijzonderheden besproken door de Kandidaat die duidelijk aansluiten bij de opdracht van KVK.</p> <p><u>Onvoldoende 0% </u> – Naar het oordeel van het beoordelingsteam sluiten de competenties van de Kandidaat zeer beperkt aan in relatie tot de opdracht. Niet alle elementen en aspecten van de competenties zijn voldoende beantwoord. De Kandidaat geeft naar het oordeel van het beoordelingsteam te weinig of geen inhoudelijk antwoord op de gestelde vragen.</p>
  • Kandidaat heeft ... jaar ervaring met werken bij een vergelijkbare overheidsorganisatie
  • Kandidaat heeft ... jaar aantoonbare ervaring met migraties van SharePoint 2013 naar SharePoint Online met behulp van ShareGate
  • Kandidaat heeft ... jaar aantoonbare ervaring met complexe applicatie, data en project-omgevingen
  • Kandidaat is in het bezit van de certificering: PL-100 Microsoft Power Platform App Maker
  • Afgeronde opleiding is op het gebied van Informatica of vergelijkbaar
  • Kandidaat heeft minimaal een afgeronde hbo opleiding

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox