Gemeente Oldambt

Interim teammanager advies en services

Gemeente Oldambt

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

De opgaven binnen het team Advies en Services zijn de komende jaren erg groot. In de afgelopen periode is een onderzoek uitgevoerd naar de inrichting van het team, waarbij er voor gekozen is naast de teammanager een ondersteuningsstructuur in te richten. Deze ondersteuningsstructuur bestaat uit drie clusteringen van vakgroepen; mens en organisatie, informatie en bedrijfsvoering. Daarnaast vallen de vakgroepen juridische zaken en facilitair rechtstreeks onder de teammanager. De taak aan de teammanager om dit verder uit te werken en in te richten. We verwachten dat dit in een periode van 1,5 jaar gerealiseerd kan worden.
Bij de gemeente Oldambt werken we met elkaar aan het organisatieontwikkelingsprogramma “Nijambt”. De rode draad is integrale samenwerking tussen de diverse beleidsterreinen, tussen staf en lijn en tussen lijn- en programma/projectorganisatie. Allemaal met als doel dat de inwoners en ondernemers er beter van worden. Een wezenlijke bijdrage leveren aan het Oldambtster perspectief; een welvarende graanrepubliek met gelukkige en vitale inwoners & ondernemers. Daar doen we het voor!
Belangrijke thema’s voor het team Advies en Services zijn voor de komende jaren:

  • De inwoner en ondernemer en daarmee de bedoeling staan centraal, ook in de ondersteunende en adviserende rol die het team heeft;
  • Er wordt slimmer en minder kwetsbaar georganiseerd, optimaal gebruikmakend van digitalisering en een modernisering van de brede bedrijfsvoering;
  • Het beter structureren en organiseren van de diverse zelfstandige vakgroepen, waarbij de principes van zelforganisatie leidend;
  • Het ontwikkelen van integrale advisering binnen een team met de grote diversiteit van zelfstandige adviseurs vanuit de vakgroepen.
  • Het onderzoeken van samenwerking met gemeenten in de regio op verschillende vakgebieden.

Een belangrijke rol voor de interim teammanager is het aanbrengen van focus en prioriteren en daardoor richtinggevend sturen.

De functie

Bij het team Advies en Services werken circa 85 medewerkers op het gebied van ondersteunende diensten en bedrijfsvoering. Voor de komende 1,5 jaar zijn de verschillende vakgroepen aangestuurd door een coördinator, als volgt verdeeld:

  • Mens en organisatie: HR, Communicatie, Managementassistentes/bestuurssecretariaat;
  • Informatie: Informatiemanagement, Applicatiebeheer, DIV;
  • Bedrijfsvoering: Financieel advies, financiële administratie, inkoop en contractmanagement.

Juridische zaken en facilitair vallen rechtstreeks onder de teammanager.
De (door)ontwikkelopdracht voor het team en de vakgroepen richten zich op het faciliteren en inrichten van integrale concernsturing en integrale advisering ten behoeve van de andere teammanagers. De ondersteuning en de organisatie van de diverse vakgroepen moet nog verder vorm krijgen. De wens is om hier een mooie balans in te vinden tussen zelforganisatie waar het kan en teamondersteuning waar het moet. Gedurende de periode kunnen nieuwe inzichten ontstaan over de inrichting van het team. De taak aan de teammanager om hierin bij te sturen.

Naast de teammanager a.i. en de drie coördinatoren, bestaat de kern van Advies en Services uit een Programmamanager die zich bezighoudt met het optimaliseren van concernbrede bedrijfsprocessen. Dit is een separate functionaliteit voor 2 jaar die voortvloeit uit het organisatieontwikkelprogramma Nijambt.

Je inspireert medewerkers en vertaalt de organisatiekoers naar heldere doelen en resultaten. Je geeft situationeel leiding, stimuleert eigenaarschap en je weet op een motiverende verbindende manier duidelijk te maken welke bijdrage medewerkers kunnen leveren aan het grotere geheel. Ook geef je sturing en leiding aan concernbrede ontwikkelopgaven. Je schakelt makkelijk tussen verschillende niveaus. Integraal werken, de koers en het perspectief van de gehele organisatie als uitgangspunt nemen wordt het nieuwe normaal. Al met al een prachtige uitdaging in een dynamische omgeving!

De organisatiestructuur
De nieuwe organisatiestructuur ondersteunt het integraal werken en samenwerken. De uitgangspunten bij de organisatiestructuur zijn: staffuncties bij elkaar, specialisten bij elkaar, beleid bij elkaar en het beperken van kwetsbaarheden. Daar waar kwetsbaarheden te groot zijn, kan ook regionale samenwerking gezocht worden.
Het DT bestaat uit een tweehoofdige directie (gemeentesecretaris en concerndirecteur) aangevuld met een programmamanager. Het MT bestaat uit 8 teammanagers (9 teams), verdeeld over de onderdelen toegang, specialistisch/ondersteunend/uitvoerend en staf/beleid. Ook is er een programmabureau voor programmatisch en opgavegericht werken. Het programmabureau, het team beleid en het team kwaliteit en control vallen onder de verantwoordelijkheid van de gemeentesecretaris. De overige teammanagers rapporteren aan de concerndirecteur.

Waar ga je werken
De gemeente Oldambt
De gemeente Oldambt is ontstaan uit de gemeenten Winschoten, Scheemda en Reiderland. De gemeente Oldambt heeft bijna 40.000 inwoners. Rust, ruimte en water zijn belangrijke aspecten voor de kwaliteit van leven in dit gebied. Oldambt is een dynamische gemeente, met trots en lef. Een gemeente met prachtige vergezichten en monumentale herenboerderijen, maar ook een groeiende gemeente met een belangrijke stedelijke kern, bedrijventerreinen en veel toerisme. Oldambt, een bundeling van oud en nieuw, een gebied met een rijke geschiedenis. Een gebied waar het prachtig wonen is. Voor wie heerlijk aan het water wil wonen, zijn er bijvoorbeeld in Blauwestad volop mogelijkheden (www.blauwestad.nl).
De gemeente Oldambt is een uitdagende organisatie, met volop mogelijkheden voor persoonlijke ontwikkeling. Er werken ca. 400 medewerkers. De cultuur is te typeren als open, nuchter en betrokken. De lijnen tussen medewerkers en bestuur zijn kort. Oldambt is bezig met de voorbereiding van de bouw van een nieuw gemeentehuis waar activiteit gerelateerd werken centraal staat. Een mooie plek, die uitnodigt tot ontmoeting en dialoog en waar ze jou te zijner tijd graag verwelkomen!

Toelichting op rooster

De startdatum is flexibel, maar bij voorkeur zo snel mogelijk.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Je beschikt over een academische opleiding, bij voorkeur een combinatie van MBA en MMI. Dit blijkt uit je cv.
  • Je hebt meerjarige ervaring als (coachend) leidinggevende met (door)ontwikkeling van teams/organisatie, bij voorkeur opgedaan bij gemeenten. Dit blijkt uit je cv.

De Wensen

  • Je hebt kennis van/affiniteit met de volle breedte van bedrijfsvoering. Dit blijkt uit je cv en motivatie.
  • Je hebt visie op concernbrede organisatieontwikkeling. Dit blijkt uit je cv en motivatie.
  • Je kunt goed schakelen tussen verschillende niveaus en bent politiek-bestuurlijk sensitief. Dit blijkt uit je cv en motivatie.
  • Je bent een stevige persoonlijkheid die duidelijk, richtinggevend, verbindend en inspirerend is, lef toont en die de menselijke maat combineert met zakelijkheid. Dit blijkt uit je cv en motivatie.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
08 juni 2026 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox