Gemeente Amsterdam

Adviseur senior

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

De directie P&O bevindt zich midden in een uitdagende transitie. De afgelopen 1,5 jaar is er intensief gewerkt aan de voorbereiding van een reorganisatie, waarbij onder andere het nieuwe sturingsmodel wordt ontwikkeld en een bezuinigingsopdracht van ruim 8 miljoen euro bewaakt wordt. Binnen deze dynamiek speel jij als Verandermanager HR Transitie een belangrijke rol. Je bent verantwoordelijk voor het kaderen en inrichten van het veranderproces, begeleidt leiderschap binnen P&O en versterkt de veranderkracht van de organisatie. Dit doe je in nauwe samenwerking met de andere verandermanagers, de senior projectmanager HR transformatie en de Directeur P&O.

Je houdt korte lijnen met de andere verandermanagers binnen P&O. Daarnaast  adviseer je de Senior Projectmanager HR Transformatie om duidelijke communicatie en gezamenlijke oplossingen te realiseren.

Als Verandermanager HR Transitie zorg je ervoor dat medewerkers niet alleen meedoen, maar ook mede-eigenaar worden van de verandering. Je past interventies toe die de betrokkenheid en motivatie versterken. Daarbij stimuleer je eigenaarschap door in gesprek te gaan en samen te reflecteren. Je creëert momenten van gedeelde successen, waardoor vertrouwen en energie voor de verandering groeien. Daarnaast analyseer je of de bestaande systemen de verandering ondersteunen of juist belemmeren. Je richt je op duurzame implementatie en borging, en past de veranderaanpak voortdurend aan op basis van de feedback die je ontvangt en verzamelt.

Bestanddelen van de opdracht

Hoofdverantwoordelijkheden behorende bij functie.

Je werkt aan een aanpak waarmee de directie haar veranderdoelen kan realiseren, en bewaakt de voortgang hiervan.

Je versterkt de veranderkracht in de organisatie door te werken volgens de masterbenadering en strategieën voor duurzame verandering.

Inrichten van het veranderproces: Je kadert en richt het veranderproces in met tools zoals de Verandergids, veranderbenaderingen en programma’s voor leiderschapsontwikkeling.

Werkzaamheden

Je begeleidt en adviseert leiders binnen de organisatie door middel van effectieve interventies die hun rol in het veranderproces versterken.

Overleggen met stakeholders en het veranderteam over in te zetten verandermethodieken

Mede bepalen van communicatiestrategen in onderling overleg en ontwerpen van communicatiemateriaal

Feedback ophalen bij medewerkers en het management over de ingezette koers en deze vertalen in acties

  • Verbeteren van samenwerking tussen P&O en directies
  • Verbeteren van kwaliteit van dienstverlening

 

Op te leveren resultaat

Resultaat in de eerste drie maanden; Je levert een analyse op van de verander/ontwikkelvraag die er binnen de P&O afdelingen is en vertaald de naar passende interventies.

Resultaat na een jaar; implementatie van de veranderstrategie door de interventies uit te voeren. Naast uitvoer ook het opleveren van evaluaties en resultaatmetingen.

Te verwachtte opleverdatum:

Opzetten verander en ontwikkelplan voor directie P&O

- Behoefte ophalen binnen de P&O onderdelen en analyseren – juni 2025

- Afstemmen met veranderteam en behoefte omzetten naar plan van uitvoer juli-augustus 2025

- Afspraken maken business (contractering) – september 2025

- Implementeren plan van uitvoer - vanaf september 2025

- Evaluatie - juni 2026


Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
Personeel en Organisatie (PO) is een organisatieonderdeel binnen het cluster Interne Dienstverlening. PO is opgebouwd uit verschillende afdelingen waarin circa 500 professionals vanuit diverse vakgebieden en specialismes binnen het brede gebied van personeel en organisatie samenwerken voor het management en alle medewerkers van gemeente Amsterdam.
Samen met managers en medewerkers werkt PO aan een moderne, flexibele organisatie die zich continu ontwikkelt en verbetert en waar medewerkers graag werken. Hiervoor levert PO betrouwbare ondersteuning en hoogwaardig advies op het gebied van personeel en organisatie aan de managers en medewerkers bij hun opgave voor de stad.
 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Eis - Werk- en denkniveau De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een wo werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Opleiding De aangeboden kandidaat heeft een opleiding in veranderkunde afgerond. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring in het faciliteren en begeleiden van teams en organisaties Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: organisatie naam contactpersoon telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Let op: de referentie dient op de hoogte te zijn
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.

De Wensen

  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft antoonbare ervaring de kandidaat heeft opgedaan met organisatie ontwikkeling en organisatie ontwilkkeltrajecten. Het aantal jaren ervaring dient duidelijk te blijken uit het cv. - Meer dan 5 jaar - Meer dan 3 jaar - Meer dan 1 jaar
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft bij voorkeur gemeentelijke ervaring. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. - G 4 gemeenten - Gemeenten groter dan 100.000 inwoners - Gemeenten kleiner dan 100.000 inwoners
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring in complexe verandertrajecten binnen de overheid. U toont dit aan met een beschrijving (in maximaal 1 A4 pagina') van het soort project en wat de relevantie/toegevoegde waarde is tot/voor deze offerteaanvraag. Benoem de organisatie en duur van het project.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
03 juni 2025 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox