Omgevingsdienst Rivierenland

Uitvraag 30 tot 60 agrarische milieucontroles

Omgevingsdienst Rivierenland

De opdracht­omschrijving

Dit betreft een uitvraag van ODR voor Team Toezicht milieu.

Het gaat hierbij om 30 tot 60 milieucontroles bij agrarische risicovolle bedrijven op basis van stuksprijs. 

Agrarisch risicovolle bedrijven die vallen onder: 

  • de VNG SBI milieu risico categorie zonering 4.0 en 4.1. Dus geen sbi 4.2;
  • zijn alle  MBA  vergunningplichtige bedrijven waarvoor de gemeente bevoegd gezag is;
  • zijn tevens ook alle MBA vergunningplichtige IPPC,  bijlage 1, 2010, cat 6.6 inrichtingen waarvoor de gemeente bevoegd gezag is;
  • Intensieve pluimvee- of varkenshouderij met meer dan 40.000  plaatsen voor pluimvee, met meer dan 2.000 plaatsen voor mestvarkens of met meer dan 750 plaatsen voor zeugen.

Verantwoordelijkheden

We hanteren hiervoor de volgende voorwaarden:

  • Wij ontvangen graag een offerte voor deze opdracht op stuksprijs.
  • Minimaal 6 jaren ervaring als agrarisch milieu-inspecteur.
  • De controles worden evenredig verdeeld over de maanden van de looptijd.
  • De werkzaamheden starten in april 2025. De exacte datum bepalen we nader.
  • De controle op energiebesparingsmaatregelen valt niet onder de opdracht.
  • Je werkt en registreert conform de Landelijke Handhaving Strategie (LHSO).
  • Wij ontvangen graag 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.
  • Voor de verwerking van de controles zal gebruik gemaakt worden van een eigen bedrijfslaptop en telefoon.
  • Een legitimatiebewijs van de ODR wordt ter beschikking gesteld.
  • Je draagt een polo, jas of hesje met het ODR logo er op.
  • Voor de controle check je de naam, adres, woonplaatsgegevens.
  • De contactgegevens (incl. email) van het bedrijf worden opgevraagd.
  • Voor de controle dient het digitale dossier op relevante milieu-items bestudeerd te worden.
  • Het vergunde kader moet getoetst worden aan huidige agrarische milieuregelgeving/BBT en IPPC;
  • Als vergund kader niet actueel is dan het bedrijf aanschrijven voor het aanpassen van de vergunning
  • De milieurelevante gegevens worden verzameld (bijv. dieraantallen, tanks, mestbassin, luchtwassers, voorzieningen, keuringen).
  • Uitvoeren van een gevelcheck van de inrichtingen links en/of rechts van de gecontroleerde inrichting.
  • Toetsen van energieverbruik aan de milieurelevante regelgeving en vervolgacties zoals een energiecontrole uitzetten. Bij midden- en grootverbruikers wordt getoetst of er wordt voldaan aan de informatieplicht.
  • Voor de controle van de ZSS stoffen maak je gebruik van een tool waar de veiligheidsinformatiebladen van het bedrijf worden gescand op ZZS stoffen.
  • Toetsen of de aangetroffen situatie overeenkomt met de gemelde of vergunde situatie.
  • Er moet een checklist worden ingevuld waaruit blijkt welke SBI en  MBA’s van toepassing zijn en of het bedrijf daarmee een risicovol bedrijf is en de controlefrequentie.
  • SBI,  MBA en Voorzieningen en installaties (V&I) tegel in OpenWave eventueel aanpassen en Detailscherm Inrichtingen in OpenWave aanpassen.
  • Je past de controlefrequentie aan indien nodig naar eenmaal per jaar, twee of drie jaar.
  • Foto’s die de overtreding ondersteunen worden aan het dossier toegevoegd.
  • Aan het einde van de controle worden de resultaten van de controle met de inrichting houder besproken en de hersteltermijn.
  • Voor de milieucontrole wordt met het bedrijf een afspraak ingepland.
  • De hercontroles vallen niet onder de opdracht.
  • De uitgevoerde werkzaamheden voldoen aan de VTH-Kwaliteitscriteria.
  • De gecontroleerde bedrijven ontvangen een afschrift van controlerapport met een bevindingen brief. Hiervoor worden de standaard sjablonen van ODR gebruikt.
  • Een afschrift van het controlerapport met een bevindingen brief wordt aangeboden voor een collegiale toets. De feedback wordt besproken/verwerkt.  
  • Tijdens de controle heb je een oor- en oog-functie van collega toezichthouders zoals bodem, bouwen, ruimtelijke ordening, ILT, enz. (Jij zorgt voor overdracht).
  • Het kan zijn dat we zo tevreden over je zijn en de opdracht nogmaals aan jou willen verstrekken. Dat doen we maximaal twee keer op basis van 30 tot 60 stuksprijs per keer, en is niet altijd een direct aansluitende periode.
  • In overleg loopt er tijdens de controle een trainee mee van ODR. Hiervoor mag een toeslag van €50,- per controle worden opgenomen in de offerte.
  • De registratie en uitwerking van de werkzaamheden worden gedaan in Openwave, brief en controlerapport.
  • Indien er op de locatie geen bedrijf meer is gevestigd dan telt dat als een controle. Het oude bedrijf sluit je correct af. Eventueel een brief voor eindonderzoek bodem.
  • Indien er een ander bedrijf op de locatie is gevestigd dan in het systeem staat, dan controleer je het nieuwe bedrijf. Het oude bedrijf sluit je correct af. Eventueel een brief voor eindonderzoek bodem.

De startdatum wordt nader bepaald. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden verschoven. Aan de vermelde startdatum in de offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Het door u aangegeven tarief kan na minimaal 12 maanden inzet jaarlijks worden geïndexeerd op basis van de CPI.
  • Wij ontvangen graag een offerte voor deze opdracht op basis van stuksprijs.
  • De kandidaat is inzetbaar vanaf 1 april 2025 tot en met 1 december 2025. De inhuuropdracht kan optioneel worden verlengd. De startdatum wordt nader bepaald. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden verschoven. Aan de vermelde startdatum in de offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend
  • Rijbewijs B
  • U voegt een cv van maximaal 5 pagina's A4 toe. U dient gebruik te maken van het bijgevoegde template en alle gevraagde onderdelen in te vullen.

De Wensen

  • Je voldoet aan de kwaliteitscriteria 3.0 voor toezicht
  • Vijf jaren ervaring als agrarisch Milieu-inspecteur.
  • Vijf jaren ervaring bij een Omgevingsdienst.
  • Een relevante HBO opleiding.
  • Recente relevante opleiding training.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox