EDSN

Senior scrum master

EDSN

De opdracht­omschrijving

Hallo interim Scrum Master Senior! Wil jij werken in het hart van de energietransitie?
32 – 40 uur | Amersfoort / Hybride | Energiemarkt | 1-12-2025 | 1 jaar (o.b.v. detavast constructie)

EDSN is een snel groeiende organisatie. Bij EDSN draag jij bij aan de verduurzaming van Nederland. Elke dag. Sámen met onze partners in de energiesector. Met jouw kennis van Agile/SAFe creëer jij flow en focus in het team en de keten, neem je belemmeringen weg en coach je het team naar aantoonbaar betere prestaties. Daarmee draag jij bij aan een duurzame marktfacilitering. Wij hebben flinke ambities, daarom zijn we op zoek naar jou!

Werk op het snijvlak van …
datagedreven marktprocessen, softwareontwikkeling en ketensamenwerking binnen de energiesector. Je schakelt tussen business, Product Management en DevOps-teams, en borgt gezamenlijke voortgang in de ART.

Werk vol energie
Doel: je bouwt aan high performing teams door continu te verbeteren in werkwijze, teamdynamiek en performance. In de senior rol opereer je in een grotere ART, werk je nauw samen met de RTE en treed je op als mentor/coach voor collega‑Scrum Masters. Je helpt verwachtingen scherp te maken en maakt Agile‑bewustzijn breder in de organisatie.

Dit ga je doen
Faciliteren & coachen: je leidt en coacht het team op Agile‑principes en ‑praktijk; je faciliteert events (o.a. stand‑ups, refinements, retrospectives, PI‑events) en stimuleert eigenaarschap op doelen en resultaten.
Impediments wegnemen: je identificeert en verhelpt belemmeringen, stimuleert veranderinitiatieven en creëert een omgeving waarin teams gefocust kunnen leveren.
Stakeholdermanagement: je bent de schakel tussen opdrachtgever, business, Agile teams en uitvoerend management, en helpt verwachtingen helder te communiceren. Je bouwt aan Agile‑bewustzijn in de bredere organisatie/samenwerkingsverbanden.
ART‑brede afstemming: je stemt af met andere Scrum Masters over afhankelijkheden en werkwijzen; als Senior begeleid je collega’s om best practices te borgen.
RTE/HR‑ondersteuning: je ondersteunt de RTE bij HR‑taken rond personele‑ en teamontwikkeling en helpt bij het vormen/doorontwikkelen van (nieuwe) teams.
Samenwerken en kennis delen
Je werkt intensief samen met Product Owner, RTE, Developers, Architectuur en Security/Privacy en deelt actief kennis binnen de ART en het Scrum Master‑gild. Je nodigt uit om te experimenteren, te leren en continu te verbeteren — teamoverstijgend waar nodig.

Hier krijg jij energie van
Je krijgt energie van flow creëren, teamcoaching en transparantie. Je vindt het leuk om teams en stakeholders te verbinden en belemmeringen structureel weg te nemen. Je hebt interesse in lean denken, waardestromen en het opschalen van Agile in complexe ketens.

Dit neem verder je mee
HBO+ werk- en denkniveau;
3–5+ jaar ervaring als Scrum Master (Senior);
Diepgaande ervaring met Agile/Scrum en lean;
Kennis van SAFe (pré) en Scrum Master en/of SAFe‑certificering;
Ervaring in IT/DevOps‑omgevingen;
Sterk in stakeholdermanagement en mentoring.

Over EDSN
Energie Data Services Nederland (EDSN) is een groeiend bedrijf dat snel stappen zet in de professionalisering van haar organisatie. Van startup naar scale‑up. EDSN ontwikkelt voor alle regionale en landelijke netbeheerders een betrouwbare en innovatieve ICT‑infrastructuur. We specialiseren ons in het verzamelen en bereikbaar maken van gebruiksdata, die andere marktpartijen weer kunnen gebruiken voor het ontwikkelen van nieuwe diensten. Met die datadiensten geven we de energietransitie en daarmee ook de verduurzaming van Nederland ruim baan.

 

Eisen

- De kandidaat beheerst de Nederlandse taal zowel schriftelijk als woordelijk uitstekend

- De kandidaat beschikt minimaal over HBO+ werk- en denkniveau;

- De kandidaat is bereid om 2 dagen in de week op het kantoor in Amersfoort aanwezig te zijn. Het betreft woensdag en vrijdag.

- Minimaal 3 jaar ervaring als Scrum Master in een (grotere) SAFe/ART‑omgeving

- Aantoonbare coaching skills: teams naar high performance brengen en continu verbeteren.

- Ervaring met stakeholdermanagement over business en IT. Kandidaat kan goed verwachtingen scherp maken en communiceren.

- Ervaring met Agile/Scrum en Lean

- Op CV aantoonbare Scrum Master en/of SAFe‑certificering.

- Ervaring in een IT/DevOps‑omgeving

 

 

Wensen

- Bij voorkeur minimaal 5+ jaar ervaring als Scrum Master in een (grotere) SAFe/ART‑omgeving

- Ervaring in een IT/DevOps‑omgeving bij voorkeur met focus op voorspelbare waardelevering en impediments wegnemen.

- Ervaring met RTE‑ondersteuning en team-/personele ontwikkeling; mentoring van andere Scrum Masters.

- SAFe‑praktijkervaring met o.a. PI‑planning, dependency‑management en flow‑/voorspelbaarheidsmetrics.

- Ervaring in data‑ en ketengedreven domeinen (bijv. energiemarkt).

- Ervaring met de tooling Jira én werken met DORA/flow‑metrics.

- Sterke Nederlands‑ én Engels communicatie in een omgeving met veel (keten)stakeholders.

 

De Eisen

  • De kandidaat is bereid om 2 dagen in de week op het kantoor in Amersfoort aanwezig te zijn. Het betreft woensdag en vrijdag.
  • Aantoonbare coaching skills: teams naar high performance brengen en continu verbeteren.
  • Ervaring met stakeholdermanagement over business en IT. Kandidaat kan goed verwachtingen scherp maken en communiceren.
  • De kandidaat beheerst de Nederlandse taal zowel schriftelijk als woordelijk uitstekend
  • Minimaal 3 jaar ervaring als Scrum Master in een (grotere) SAFe/ART‑omgeving
  • De kandidaat beschikt minimaal over HBO+ werk- en denkniveau
  • Ervaring met Agile/Scrum en Lean
  • Op CV aantoonbare Scrum Master en/of SAFe‑certificering.
  • Ervaring in een IT/DevOps‑omgeving

De Wensen

  • Bij voorkeur minimaal 5+ jaar ervaring als Scrum Master in een (grotere) SAFe/ART‑omgeving
  • Ervaring in een IT/DevOps‑omgeving bij voorkeur met focus op voorspelbare waardelevering en impediments wegnemen.
  • Sterke Nederlands‑ én Engels communicatie in een omgeving met veel (keten)stakeholders.
  • Ervaring in data‑ en ketengedreven domeinen (bijv. energiemarkt).
  • Ervaring met de tooling Jira én werken met DORA/flow‑metrics.
  • SAFe‑praktijkervaring met o.a. PI‑planning, dependency‑management en flow‑/voorspelbaarheidsmetrics.
  • Ervaring met RTE‑ondersteuning en team-/personele ontwikkeling; mentoring van andere Scrum Masters.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
20 oktober 2025 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox