Belastingdienst

Senior Procesontwerper

Belastingdienst

De opdrachtĀ­omschrijving

Opdrachomschrijving

Je analyseert, ontwerpt en optimaliseert werkprocessen om veilig en efficiënt te kunnen werken, gericht op verbeterde interactie met belastingplichtigen. Dit omvat het in kaart brengen van de huidige situatie, uittekenen van nieuwe processen, ondersteunen bij ketentesten en adviseren over implementatie. Je werkt op het snijvlak van business en IT, in nauwe samenwerking met scrumteams en collega’s van de business. Zo draag je bij aan de continue verbetering van processen in de keten van Inning & Betalingsverkeer en borg je de betrouwbaarheid en efficiëntie van de systemen voor het beheren van rekeningafspraken.

  • Opstellen van procesontwerpen voor de huidige (AS-IS) en toekomstige (TO-BE) situatie.
  • Uitwerken van features en user stories.
  • Voorbereiden en faciliteren van refinements.
  • Uitvoeren van impactanalyses.
  • Afstemmen met architecten, stakeholders en koppelvlakken.
  • Bijwerken van documentatie en use cases.
  • Vertalen van businessbehoeften naar concrete functionaliteit.
  • Ondersteunen van ontwikkelaars en testers tijdens realisatie.

Het domein Inning & Betalingsverkeer zorgt voor geld in de schatkist en voor uitbetaling van toeslagen. Binnen dit domein vinden grote veranderingen plaats door nieuwe wetgeving en vernieuwing van bronadministraties. Diverse agile/scrumteams leveren hiervoor producten en diensten.

Het BRG/IBA-team van de afdeling Inning & Betalingsverkeer is ondergebracht binnen de ART Heffen Portaal. Het team werkt aan een nieuwbouw IBA-applicatie (Java) en onderhoudt de bestaande BRG-applicatie (Java/Cobol). De IBA-applicatie wordt ontwikkeld op het OpenShift-platform en het team past de DevOps-werkwijze zoveel mogelijk toe. BRG (Beheer Rekeningafspraak Gegevens) administreert bankrekeningnummers die de Belastingdienst gebruikt in het betalingsverkeer. De BRG-administratie bevat rekeningafspraken, machtigingafspraken, derdenafspraken en blokkades op betalingen. Het team is een integraal AGILE-team (ontwerp, bouw, test). Als procesontwerper heb je veel afstemming met architectuur, testmanager, product owner/manager en andere partijen binnen de IV- en businessorganisatie.

De Eisen

  • Minimaal HBO+ werk- en denkniveau.
  • Goede gespreks- en interviewtechnieken.
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare relevante ervaring met het modelleren en ontwerpen van IT-processen in een soortgelijke functie.
  • Ervaring met agile- en scrum-methodiek (stories).
  • Affiniteit met performance en andere non-functional requirements.
  • Kennis van procesarchitectuur en -modellering.
  • KWIV-profiel: 1.1.2 Functioneel Ontwerp/Startarchitectuur.
  • Affiniteit met complexe financiĆ«le processen.
  • Professioneel kennisgebied: Proces modelleren en analyseren (tooling voor procesmodellen).

De Wensen

  • Analytisch.
  • Productgerichtheid (kwalitatief).
  • Samenwerkingsgericht.
  • Resultaatgericht.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
20 augustus 2026 om 15:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox