
Provincie Overijssel
max €110 per uur
Overijssel
20 uur per week
14 oktober 2026
31 december 2026
Organisatie
Werken bij Overijssel
Overijssel is een prachtige provincie om te wonen, te werken en te recreëren. Met elkaar maken we Overijssel iedere dag leefbaarder, mooier, veiliger en beter bereikbaar. De provincie werkt samen met gemeenten, waterschappen, het Rijk, ondernemers en maatschappelijke instanties. Samen zetten we ons in voor de toekomst van onze provincie.
Beschrijving Economie en Cultuur
Je gaat aan de slag bij de afdeling Economie en Cultuur (EC), één van de acht afdelingen binnen provincie Overijssel. De afdeling is verantwoordelijk voor de ontwikkeling en uitvoering van het economische en culturele beleid. Enkele voorbeelden van belangrijke thema’s zijn energie, innovatie, het sociaal-cultureel vestigingsklimaat en de arbeidsmarkt. Er is een intensieve samenwerking met burgers, bedrijven, andere overheden en verschillende belangengroepen, waarbij wordt ingespeeld op initiatieven die aansluiten bij de provinciale ambities.
De afdeling bestaat uit de volgende teams: Regionale economie, Vrijetijdseconomie, Agro & Food, Cultuur, Sociale Kwaliteit, Nieuwe Energie.
Opdracht
Provincie Overijssel is opdrachtgever voor deze opdracht. Regio Zwolle treedt op als aanspreekpunt voor afstemming over de beoogde resultaten.
De provincie en De Regio Zwolle zetten in op het verbeteren van de basisvaardigheden van medewerkers die deze (nog) niet voldoende beheersen. We zijn van mening dat deze vaardigheden (lezen, rekenen, schrijven en de digitale vaardigheden) essentieel zijn om mee te kunnen (blijven) doen op de arbeidsmarkt. Er zijn diverse partijen actief in de regio die direct of indirect inzetten op de arbeidsmarkt van de toekomst. Denk hierbij ook aan zij-instromers, Leven Lang Ontwikkelen, digitalisering, etc. Er zijn waardevolle initiatieven, instrumenten en voorzieningen beschikbaar, echter ontbreekt de samenhang tussen deze inzet. Vooral de verbinding tussen alle partijen m.b.t. de werkgeversbenadering, met speciale aandacht voor het bereiken van de NT-1 doelgroep, vraagt om versterking.
Om werkgevers beter te bereiken en te betrekken bij de opgave rondom basisvaardigheden (lezen, schrijven, rekenen en digitale vaardigheden), zetten we een regionaal verbinder in. Omdat dit thema niet altijd direct als urgent wordt ervaren, zoekt de verbinder actief naar relevante koppelkansen en sluit hij of zij aan bij vraagstukken die voor werkgevers wél een herkenbare prioriteit vormen.
Doel van de opdracht is om te komen een compacte, uitvoerbare regionale aanpak en deze aan te jagen. De regionaal verbinder legt in circa anderhalf jaar een stevige basis voor meer samenhang, gedeelde urgentie, een praktische werkgeversaanpak, beter bereik van de NT1-doelgroep en bestuurlijke borging in de MJA van Regio Zwolle.
De opdrachtnemer levert als onafhankelijk adviseur en verbinder een voorstel voor procesinrichting en faciliteert de totstandkoming daarvan.
De regionale werkgroep basisvaardigheden ondersteunt met kennis, netwerk, praktijkervaring, reflectie en draagvlak.
De opdrachtnemer is verantwoordelijk voor het opleveren van de overeengekomen producten en adviezen en rapporteert periodiek over de voortgang richting opdrachtgever.
Verantwoordelijkheden: De opdrachtnemer voert tijdelijk de rol van regionaal verbinder basisvaardigheden uit.
De opdrachtnemer:
Resultaatverplichting
De opdrachtnemer levert uiterlijk 31 december 2026 de volgende resultaten op:
Resultaat 1: Regionale analyse
Resultaat 2: Werkgeversaanpak
Resultaat 3: Samenwerkingsmodel
Resultaat 4: Bestuurlijk advies
Resultaat 5: Eindrapport
Aan de hand van het eindrapport wordt invulling gegeven aan het vervolgtraject.
De Regionaal verbinder wordt ingehuurd door de provincie Overijssel en aangestuurd door Regio Zwolle. De opdracht is nadrukkelijk niet bedoeld om een apart programma basisvaardigheden naast de bestaande aanpakken te bouwen. De kracht zit in het slim verbinden van bestaande regionale arbeidsmarktthema’s, sectorale vraagstukken, werkgeversnetwerken en lopende initiatieven.
Randvoorwaarde
Opdrachtnemer bepaalt zelfstandig de wijze waarop de opdracht wordt uitgevoerd;Provincie Overijssel en Regio Zwolle geven geen leiding aan de opdrachtnemer en verstrekken uitsluitend opdrachtinhoudelijke kaders ten aanzien van de beoogde resultaten;Opdrachtnemer bepaalt zelfstandig de inzet van uren, werkdagen, werklocatie en werkwijze;De opdrachtnemer is vrij werkzaamheden voor andere opdrachtgevers te verrichten gedurende de looptijd van deze opdracht;
Competenties
Netwerker en verbinder
Samenwerkend
Inlevingsvermogen (in verschillende belangen)
Initiatiefrijk
Analytisch
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10?. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.
Benodigd aantal professionals
1-2.
Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina’s cv, excl. motivatiebrief (1 pgn) en excl. voorblad (1 pgn), opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties, bestaande uit naam, functie en organisatie) in pdf.
*Indien er uitvoeringsvoorwaarde gehanteerd worden verzoeken we je in de offerte aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze er invulling gegeven wordt aan de uitvoeringsvoorwaarde
Werkdagen
Is hybride werken mogelijk: Ja
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: maandag t/m vrijdag
Standplaats: Zwolle
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox