Gemeente Amsterdam

Projectmanager ontheffingen & handhaving

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Het tijdelijke Centrale Loket Ontheffingen voor nul-emissiezones wordt overgenomen door de RDW. De migratie van dit loket dient vlekkeloos te verlopen. De aanvragers van ontheffingen mogen geen hinder ondervinden van de migratie. Bij de migratie hoort ook een zorgvuldige afbouw van het tijdelijke loket.
In het najaar dient tevens de landelijk gemaakte afspraken voor ontheffingen te worden geïmplementeerd in lokaal ontheffingenbeleid en bijbehorende leges. De besluitvorming hierover dient uiterlijk 1 januari 2026 van kracht te zijn. Verkenning uitvoeren of en hoe een geautomatiseerde handhaving voor vaartuigen ingezet kan worden.

Werkzaamheden

Succesvolle migratie naar het nieuwe RDW loket en afsluiten van het tijdelijke loket, waaronder:

  • Contractuele en financiële beëindiging met aangesloten gemeenten.
  • Het totstand brengen van een constructieve nieuwe samenwerkingsrelatie met SHPV en RDW. 

Invoering van het nieuwe ontheffingenbeleid en vastgestelde legesverordening
Een verkenning van de wensen en mogelijkheden voor geautomatiseerde handhaving op de vaarwegen. Dit in samenwerking met de andere stakeholders.
Plan van aanpak om te komen tot geautomatiseerde handhaving op het water.
 
Migratie naar centraal loket per 1 sept 2025.
Volledige afronding 1 juli 2026
Invoering nieuwe Ontheffingenbeleid en legesverordening per 1 januari 2026.
Verkenning mogelijkheden geautomatiseerde handhaving vaarwegen vanaf 1 september 2025 - 1 december 2025.
Plan van aanpak geautomatiseerde handhaving 1 februari 2026

Opdrachtnemer rapporteert aan de teamleider Uitstootvrije Mobiliteit. De uitoefening van de opdracht gebeurt met inachtneming van de eisen van goed vakmanschap en professionaliteit. Periodiek (kwartaal) vinden rapportages plaats. Daarnaast vindt kortcyclisch overleg plaats met de teamleider over de voortgang, prioriteiten van deelopgaven en afstemming gemeentelijke doelen/visies.

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
Je komt te werken in het team Uitstootvrije Mobiliteit (TUM). TUM maakt deel uit van de afdeling Duurzaamheid binnen de Directie Ruimte & Duurzaamheid. De werkzaamheden binnen TUM zijn er op gericht om de ambities uit het Actieplan Schone Lucht (vastgesteld oktober 2019) te realiseren en zoals verder uitgewerkt in het Strategisch plan laadinfrastructuur Amsterdam 2020-2030: Laad me en de Uitvoeringsagenda Uitstootvrije Mobiliteit Amsterdam 2023-2026. Ambitie is dat al het verkeer in 2030 uitstootvrij zal zijn. Dit zorgt voor schone lucht en draagt bij aan de vermindering van de CO2 uitstoot. Het team is hiervoor opgedeeld in 4 opgaves: Laadinfra, Stimuleren uitstootvrij vervoer, Milieuzone en Communicatie. De basismaatregelen die ingezet worden zijn: communiceren, stimuleren, faciliteren en reguleren.

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Eis - Werk- en denkniveau De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een wo werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Opleiding De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkende hbo diploma. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte ter zijde gelegd.
  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar werkervaring als projectmanager  waaronder bij één van de G4 gemeente.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aanboden kandidaat heeft 5 jaar aantoonbare kennis en werkervaring als projectmanager met betrekking tot migratie van software bij een overheidsinstelling . Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    organisatie •    naam contactpersoon •    telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Voor een objectieve referentie mag de inschrijver zichzelf niet als referent opgeven. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.

De Wensen

  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare (werk) ervaring met ontheffingenbeleid voor milieu- of uitstootvrije zones.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft kennis en werkervaring met geautomatiseerde handhaving.  Het aantal jaren ervaring dient duidelijk te blijken uit het cv. - Meer dan 8 jaar - Meer dan 5 jaar - Meer dan 3 jaar - Meer dan 1 jaar - Minder dan 1 jaar
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat Is een spin in het web tussen verschillende partijen en teams en weet belangen bij elkaar te brengen U toont dit aan met een beschrijving (in maximaal 1 pagina's) van het soort project en wat de relevantie/toegevoegde waarde is tot/voor deze offerteaanvraag. Benoem de organisatie en duur van het project.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
14 augustus 2025 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox