Provincie Utrecht
max €120 per uur
Utrecht
36 uur per week
06 augustus 2021
05 augustus 2022
Utrecht is een provincie om trots op te zijn. Gevarieerd, bruisend en met een rijke historie. Met veel verschillende levensstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Onze regio is een topregio met een innovatieve kenniseconomie.
Het is onze opgave om de aantrekkelijkheid van onze provincie te vergroten en groei zo te faciliteren dat de kwaliteit van onze ruimte behouden blijft. Samen met inwoners, bedrijven, organisaties en andere overheden werken het provinciebestuur en medewerkers met enthousiasme en daadkracht aan een gezonde en duurzame leefomgeving. Wij willen dat iedereen in de provincie Utrecht fantastisch woont, werkt en leeft. Daarom zorgen wij voor een goede balans tussen groen en groei.
Het domein Mobiliteit (MOB) werkt aan een mobiliteitsnetwerk dat mensen en goederen snel op hun bestemming brengt, en met smart mobility bijdraagt aan duurzame welvaart, veiligheid en welzijn. Een goede bereikbaarheid per fiets, openbaar vervoer en auto in een gezonde omgeving maakt Utrecht tot een aantrekkelijkere vestigingsplaats, versterkt de economie en bevordert een duurzame leefomgeving.
De provincie vervult op deze opgave zowel een uitvoerende, regulerende, stimulerende als coördinerende rol. Wij zijn zowel wegbeheerder als regionaal regisseur, en passen onze bijdrage aan op de situatie. Wij richten ons op het verbinden en versterken van netwerken en spelen in op vraag en aanbod
Het team Trambedrijf Beheer en Onderhoud (TBO) is onderdeel van het domein Mobiliteit waarin ca 35 professionals werken. TBO voert daarmee regie op het beheer en onderhoud van alle tram OV assets zoals de tramvoertuigen , infra zijnde sporen, bovenleiding en beveiliging, haltes & remise gebouwen, busstallingen tot camera systemen en digitale reizigers informatie systeem-borden (DRIS). Deze dynamische omgeving wordt geleid door de teamleider TBO en is onderverdeeld in een 3-tal werkvelden: Ontwikkeling, Operationeel assetmanagement, Telematica & Informatie. Elk werkveld wordt functioneel en operationeel aangestuurd door een coördinator. De contractmanager wordt aangestuurd door de teamleider TBO.
Wat ga je doen?
Als projectleider wordt jouw inzet vereist op 4 projecten. Bij 2 van deze projecten ben jij als deelnemer betrokken vanuit TBO, voor het PCA-project word je ingezet als projectleider. Voor het project CAF werk je als implementatiemanager.
Project PCA
Op dit moment is TBO in de voorbereiding van een aanbesteding voor de Proces Aannemer (PCA) (onderhoud o.a. spoor, bovenleidingen ). Als projectleider van deze aanbesteding houd je je bezig met: * Aansturen projectteam; * Bewaken voortgang en behalen van de projectmilestones; * Afstemming met opdrachtgeversteam; * Beoordelen van de inschrijvingen; * Afronden van de overeenkomst en implementeren binnen de organisatie.
Project VK+
Het project Vervoerkundige Koppeling Plus (VK+) realiseert een operationele koppeling tussen de SUNIJ lijn en de Uithoflijn, beide light rail lijnen. In het verleden is dit ook wel aangeduid als de Vervoerkundige Koppeling (VK) of deeltracé X en was een onderdeel van het project Vernieuwing Regionale Tramlijn (VRT). Echter zijn er diverse ontwikkelingen in het stationsgebied die aanvullend zijn op wat er in het verleden is afgesproken binnen het project VRT. Daarom heeft het project een nieuwe titel gekregen: “Vervoerkundige Koppeling Plus (VK+)”.
Jij bent de vertegenwoordiger van de Beheerder binnen het projectteam VK+. De verwachte tijdsbesteding is gemiddeld 1 dag per week tot medio 2022. Jij zorgt voor een goede afstemming. Hierbij gaat om technische aspecten op het gebied van materieel en de infrastructuur. Je coördineert werkzaamheden die de Beheerder zelf realiseert, zoals bijvoorbeeld de aanpassing van de Telematica en je stemt af met het projectteam VK+ over de verschillende technische raakvlakken. Denk hierbij aan de lijncode tabel, de boordcomputer, het wiel/rail contact, de As Built gegevens en de benodigde technische testen. Het projectteam VK+ komt één keer per twee weken bij elkaar om de integraliteit van het tramsysteem te borgen.
Project Ultra
Het Ultra project richt zich op het realiseren van een robuust, betrouwbaar en toekomst vast communicatie systeem dat de komende jaren voldoet aan de eisen van de provincie en past in de huidige stand van technologie. Het huidige Indico communicatie systeem is aan vervanging toe.
Binnen het project Ultra draag je bij aan onder andere Single Point of Contact voor cluster Materieel binnen TBO, Single Point of Contact richting de voertuigleverancier, CAF. Hiervoor beschik je over kennis van de raakvlakken naar rail-infra, koppelvlakken richting Rail-infra en overige Wal-systemen (Vecom en KAR) en kennis van de diverse voertuigsystemen. Kennis van het huidige EBS-systeem (Indico) en/of het toekomstige systeem (IVU) is een pré.
Implementatiemanager 5x CAF
Als implementatiemanager voor de voorlopige laatste 5 x 41 meter voertuigen ligt jouw focus op het vlootmanagement van het nieuwe materieel. Dit doe je zowel vanuit inhoud als proces. Tevens spelen dossiers als contractmanagement van de huidige onderhouds- en reinigingsovereenkomst een rol, materieelinzet, spraakverbinding met OCC, Vecom i.r.t. het automatisch inleggen van rijwegen en het veilig stellen van de beelden uit de SIG en CAF trams inclusief de data ritregistratie CAF. Ook zul je in diverse werkgroepen en crashteams participeren. Ook het verder opzetten van een structuur en uitvoeren van garantiemanagement is een onderdeel van jouw werkpakket. Dit geldt tevens voor de verificaties van de door CAF opgezette betrouwbaarheidscijfers en de gegevens voor preventief onderhoud en specifieke onderhoudstaken.
Vanuit Predictive maintenance zijn de volgende taken van belang. * Leren omgaan met Aura Diagnostics, Aura wheel, Aura lube en Aura logs * Inrichten van de diagnoseschermen en grafieken * Inrichten van standaard rapportages * Koppelen van AURA aan SAP * Analyseren van data en aan de hand hiervan onderhoudsprogramma aanpassen * Evalueren en uitbreiden van Sensornet metingen |
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox