Gemeente Amsterdam

Compliance officer

Gemeente Amsterdam

  • max €110 per uur

  • Noord-Holland

  • 36 uur per week

  • Juridisch
  • 01 september 2025

  • 14 februari 2026

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Neem jij graag de verantwoordelijkheid voor de veiligheid (privacy en informatie) van de processen, systemen en data van directie Toezicht en Handhaven?
Wil jij werken aan een digitale stad door voorop te blijven lopen en creativiteit te tonen?
Hou jij van een afwisselende, uitdagende en zelfstandige functie in een informele organisatie? Dan zijn wij op zoek naar jou.

Het volwassenheidsniveau van directie THOR met betrekking tot de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG), Wet Politie Gegevens (WPG) en Baseline informatiebeveiliging Overheid (BIO) is toe aan een volgende stap. We registreren, beheren en ontsluiten veel data rond toezicht en handhaven in de openbare ruimte. Hierbij verantwoord omgaan met persoonsgegevens en informatiebeveiliging is van groot belang.

Directie THOR is vanwege uitbreiding van taken en verantwoordelijkheden op zoek naar een ervaren Compliance Officer Privacy en Security.

Werkzaamheden
Als Compliance Officer Privacy en Security heb je zowel een coördinerende als uitvoerende taak en draag je bij aan de implementatie en uitvoering van het privacy- en informatiebeveiligingsbeleid binnen de directie THOR:

- Je adviseert over aanpassingen aan de interne bedrijfsvoering;
- Je vergroot de compliance-awareness door middel van communicatie en training;
- Je signaleert, identificeert en beoordeelt van compliancerisico’s;
- Je adviseert pro-actief  over compliancerisico's;
- Je stelt risico beheersende maatregelen op en voer deze in;
- Je monitort transacties van werknemers en datastromen;
- Je lost compliance incidenten op;
-Je onderhoudt contact met gespecialiseerde collega’s van de vakgroepen Privacy en informatiebeveiliging.

 Je werkterrein beslaat de hele directie THOR en gaat over de processen inclusief het gebruik van systemen. Je bent op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in jouw vakgebied privacy en informatiebeveiliging en adviseert, zowel inhoudelijk als procesmatig, proactief hierover. Je brengt samenwerking tot stand met stakeholders en maakt hiertoe werkafspraken.

 Je wordt onderdeel van een multidisciplinair team binnen THOR die werkt aan de slimste en effectiefste handhavingsorganisatie van Nederland.

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
Toezicht en Handhaving Openbare Ruimte (THOR) bouwt dagelijks mee aan een leefbaarder, veilig en schoon Amsterdam. De ongeveer 700 medewerkers  van deze bruisende afdeling zijn dan ook actief en zichtbaar aanwezig in de openbare ruimte, in het openbaar vervoer en op het water.  De medewerkers en de leiding bij de Operatie dragen een uniform. THOR voert uiteenlopende taken uit zoals handhaving op basis van Algemene Plaatselijke Verordening (APV), handhaving op de taxiwet, het wegslepen van voertuigen die zeer hinderlijk/gevaarlijk geparkeerd staan, handhaving binnen Openbaar Vervoer en integrale handhaving bij bijvoorbeeld evenementen. Daarvoor werken bij THOR handhavers die 24 uur per dag per dag flexibel op straat inzetbaar zijn en doen wat nodig is waar de opgave in de stad dat vraagt.

32-36 uur per week
 

De Eisen

  • Eis - Draaideurconstructie Is de aangeboden kandidaat in de afgelopen 2 jaar in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam? Let op antwoordmogelijkheden: Nee, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. Ja, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar wel in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. (KO)
  • Eis - Opleiding De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkende hbo diploma, bij voorkeur in het vakgebied van privacywetgeving en informatiebeveiliging. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte ter zijde gelegd.
  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar werkervaring op het gebied van privacy (AVG/ WPG) en informatiebeveiliging en met het implementeren, onderhouden en monitoren van informatiebeveiligingsmaatregelen uit de BIO. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft kennis van en ervaring met IV-en ICT-projecten met inzicht in bedrijfs-en organisatorische processen en bewaken van het privacy- en informatiebeveiligingsniveau van de dienstverlening van in- en externe leveranciers. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Certificaat De aangeboden kandidaat beschikt over een relevante certificeringen op het gebied van privacy en informatiebeveiliging (bv. ISO27001/2 en/of CISM). Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte ter zijde gelegd.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    organisatie •    naam contactpersoon •    telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Voor een objectieve referentie mag de inschrijver zichzelf niet als referent opgeven. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.

De Wensen

  • Toetsing van de competentie: Omgevingsbewustzijn: Laat blijken goed geïnformeerd te zijn over vakinhoudelijke, organisatorische, maatschappelijke, politieke ontwikkelingen of andere omgevingsfactoren en weet deze effectief te benutten voor de eigen functie of organisatie.
  • Informatie Kandidaat Wij willen de onderstaande gegevens van de door u aangeboden kandidaat ontvangen. De gegevens worden onder andere gebruikt voor het uitnodigen van de kandidaat voor een interview en het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt. Let op! Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging. Gebruik de volledige naam van de kandidaat zoals deze in het paspoort of op de identiteitskaart staat vermeld.   Middels de tab 'Offerte' dient u de naam van de inschrijving te wijzigen, die bovenin wordt weergegeven. Wijzig deze naar: Naam organisatie + naam kandidaat, zodat duidelijk is welke kandidaat het betreft. Dit kan worden gewijzigd aan de hand van het potlood icoon. Indienen extra inschrijvingen Gemeente Amsterdam stelt u voor deze aanvraag in staat om maximaal 1 kandidaat aan te bieden. Om een extra offerte aan te maken klikt u op het tabblad 'Offerte' en vervolgens rechtsonder op 'Extra offerte'. Attentie: u dient iedere inschrijving apart in te dienen. Indienen doet u door middel van de button 'Indienen'. Ter controle vraagt het systeem om uw wachtwoord. Heeft u hier vragen over dan kunt u contact opnemen met de Servicedesk van Mercell. Klik op 'Invullen' en vul aan: Naam kandidaat: Telefoonnummer kandidaat: (privé) e-mailadres van de kandidaat:
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 2 jaar ervaring met het werken voor een organisatie in het veiligheidsdomein. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 2 jaar ervaring met het werken voor een gemeentelijke organisatie Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toetsing van de competentie: Resultaatgerichtheid: Concrete doelen als uitgangspunt nemen voor het eigen gedrag en hieraan vasthouden totdat het doel bereikt is.
  • Toetsing van de competentie: Overtuigingskracht: Oefent, op basis van persoonlijk overwicht, invloed uit op mensen en situaties, gericht op acceptatie en het overwinnen van weerstanden. Communiceert ideeën duidelijk en stellig.
  • Toetsing van de competentie: Samenwerken: Levert een constructieve bijdrage aan een gezamenlijk resultaat, in het bijzonder aan de sfeer en de relaties binnen de groep of het team.
  • Toetsing van de competentie: Plannen: Plant en coördineert activiteiten efficiënt om doelstellingen te behalen binnen een gegeven tijdsbestek, waarbij de middelen optimaal worden benut.
  • Toetsing van de competentie: Klantgerichtheid: Speelt in op de wensen en behoeften van de klant.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
13 augustus 2025 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox