Provincie Utrecht

Medewerker inkoop

Provincie Utrecht

  • max €50 per uur

  • Utrecht

  • 24 uur per week

  • Inkoop
  • 01 augustus 2022

  • 31 december 2022

De opdracht­omschrijving

Utrecht is een provincie om trots op te zijn. Gevarieerd, bruisend en met een rijke historie. Met veel verschillende levensstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Onze regio is een topregio met een innovatieve kenniseconomie.

Het is onze opgave om de aantrekkelijkheid van onze provincie te vergroten en groei zo te faciliteren dat de kwaliteit van onze ruimte behouden blijft. Samen met inwoners, bedrijven, organisaties en andere overheden werken het provinciebestuur en medewerkers met enthousiasme en daadkracht aan een gezonde en duurzame leefomgeving. Wij willen dat iedereen in de provincie Utrecht fantastisch woont, werkt en leeft. Daarom zorgen wij voor een goede balans tussen groen en groei.


Het domein Bedrijfsvoering

Het team Inkoop, Juridisch en Subsidie (IJS)
Het cluster Inkoop is gepositioneerd binnen de afdeling Bedrijfsvoering en is volop in ontwikkeling. Innovatie staat bij ons dan ook hoog in het vaandel. Dit cluster wordt gevormd door een team van enthousiaste, professionele medewerkers op het gebied van inkoop, contractbeheer en aanbestedingsrecht.

Wat ga je doen?
Als medewerker inkoop ben je verantwoordelijk voor de administratieve ondersteuning binnen de operationele inkoop. De operationele inkoop is het eerste aanspreekpunt voor alle inkoopaanvragen van alle medewerkers van de provincie. Operationele inkoop controleert en beoordeelt deze aanvragen om tot een rechtmatige inkoopaanvraag te komen.
Operationele inkoop draagt zorg voor actuele en complete inkoopdossiers en invoer van verschillende data in de contracten- en inkoopdatabases. Operationele inkoop ondersteunt daarnaast, waar nodig, de assistent inkopers, contractbeheerder en de tactisch inkopers bij hun werkzaamheden.

De exacte werkzaamheden die je gaat uitvoeren, zullen in overleg met de opdrachtgever, assistent inkopers en coördinator inkoop worden samengesteld en zullen in ieder geval uit het volgende bestaan:

  • Verwerking van uitgaande overeenkomsten en brieven
  • Correspondentie met leveranciers betreffende retourneren van ondertekende contracten verzorgen
  • Dossiervorming
  • Contractdatabase up-to-date houden
  • Overige hand-en-spandiensten en ondersteuning van de assistent inkopers

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Fase 2. Mondelinge ronde: beoordeling prijs en kwaliteit Prijs maximaal 300 punten en Kwaliteit maximaal 700 punten Indien in het interview de kandidaat 300 punten of minder behaald, behoudt de provincie Utrecht zich het recht om niet te gunnen. A. Persoonlijke eigenschappen 300/200/100/0 1. Je bent zeer accuraat en gedisciplineerd met een praktische instelling, oplossingsgericht en hebt een grote mate van zelfstandigheid 2. Je bent bevlogen, betrokken, loyaal en behulpzaam 3. Je bent verantwoordelijk, integer en eerlijk 4. Je bent een teamspeler en kunt tegen een bureaucratisch stootje B. Vaardigheden 200/100/50/0 1. Je hebt een uitstekende beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift 2. Je werkt gestructureerd, gedisciplineerd en enthousiasmerend 3. Je hebt een zelfstartend vermogen en je beschikt over de nodige geduld en veerkracht 4. Je onderkent meerdere wegen naar Rome: als A niet werkt verzin je een B C. Kennis 200/100/50/0 1. Je hebt kennis van inkoop in een overheidsorganisatie en overheidsprocessen 2. Je hebt interesse in het functioneren van het openbaar bestuur, het type organisatie en de daarmee samenhangende besluitvormingscircuits 3. Je bent bekend met het IT-landschap en procesmanagement van overheden en snapt de impact van inkoopadministratie op overheidsinkopen, contractbeheer en contractmanagement processen
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.
  • Eis 4: De aangeboden kandidaat heeft een afgeronde opleiding op mbo-niveau. Toelichting: Deze afgeronde en erkende opleiding moet duidelijk zijn benoemd in het cv van de kandidaat. Benoem bij elke opleiding waar deze is gevolgd, of deze is afgerond en wanneer het diploma is behaald. Bij het niet benoemen van bovenstaande wordt de aanbieding terzijde gelegd.
  • Eis 5: De aangeboden kandidaat heeft over een periode van maximaal vier jaar, minimaal 2 jaar aantoonbaar werkervaring met administratie in een backoffice functie opgedaan. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van deze eis bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk (specifiek) hoe en bij welke opdrachtgever de (werk)ervaring van het gevraagde is opgedaan. Zorg voor een duidelijke, specifieke en inhoudelijke onderbouwing van de eis. Bij het niet duidelijk benoemen en onderbouwen van het bovenstaande en/of indien het gevraagde niet verifieerbaar is voor de provincie wordt de aanbieding terzijde gelegd.
  • Eis 6: De aangeboden kandidaat heeft minimaal ervaring met MS-office, ERP-software en contractbeheer software. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van deze eis bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk (specifiek) hoe en bij welke opdrachtgever de (werk)ervaring van het gevraagde is opgedaan. Zorg voor een duidelijke, specifieke en inhoudelijke onderbouwing van de eis. Bij het niet duidelijk benoemen en onderbouwen van het bovenstaande en/of indien het gevraagde niet verifieerbaar is voor de provincie wordt de aanbieding terzijde gelegd.

De Wensen

  • Shortlistcriterium 2: Over een periode van maximaal vier jaar, minimaal 2 jaar aantoonbaar werkervaring met administratie in een backoffice functie opgedaan. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van dit shortlistcriterium bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk (specifiek) hoe en bij welke opdrachtgever de (werk)ervaring van het gevraagde is opgedaan. Zorg voor een duidelijke, specifieke en inhoudelijke onderbouwing van het shortlistcriterium. Bij het niet duidelijk benoemen en onderbouwen van het bovenstaande en/of indien het gevraagde niet verifieerbaar is voor de provincie worden 0 punten toegekend
  • Shortlistcriterium 3: De aangeboden kandidaat heeft minimaal ervaring met MS-office, ERP-software en contractbeheer software. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van dit shortlistcriterium bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk (specifiek) hoe en bij welke opdrachtgever de (werk)ervaring van het gevraagde is opgedaan. Zorg voor een duidelijke, specifieke en inhoudelijke onderbouwing van het shortlistcriterium. Bij het niet duidelijk benoemen en onderbouwen van het bovenstaande en/of indien het gevraagde niet verifieerbaar is voor de provincie worden 0 punten toegekend
  • Shortlistcriterium 1: De aangeboden kandidaat heeft een afgeronde opleiding op HBO-bachelor niveau. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van dit shortlistcriterium bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk (specifiek) hoe en bij welke opdrachtgever de (werk)ervaring van het gevraagde is opgedaan. Zorg voor een duidelijke, specifieke en inhoudelijke onderbouwing van het shortlistcriterium. Bij het niet duidelijk benoemen en onderbouwen van het bovenstaande en/of indien het gevraagde niet verifieerbaar is voor de provincie worden 0 punten toegekend

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox