Gemeente Amsterdam

Junior mendix applicatie ontwikkelaar

Gemeente Amsterdam

De opdrachtĀ­omschrijving

Let op, dit betreft een herhaalde oproep. een vergelijkbare aanvraag heeft eerder uitgestaan onder tender 197045.

Functieomschrijving

Als Junior Mendix applicatieontwikkelaar ga je mee werken aan de eerst Mendix applicaties die de gemeente Amsterdam gaat ontwikkelen en help je mee het opbouwen van het Amsterdamse expertise centrum. Samen werken jullie aan de vooruitgang van specifieke toepassingen die onze gemeente slimmer, sneller en wendbaarder maken.

ZO KAN EEN GEMIDDELDE SPRINT ER UIT ZIEN ALS DEVELOPER

  • Je werkt met minimaal een andere ontwikkelaar op een applicatie en doet dan zowel beheer als wijziging en projecten. Er wordt Agile gewerkt, er zijn standups, er is een scrum bord (Asana) en er is regelmatig direct contact met de gebruikers;
  • Je werkt voor sommige klanten samen in een multidisciplinair en divers team met developers, testers, een Scrum Master en een Product Owner. Binnen het developer-vakgroep deel je kennis en expertise met andere developers, en draag je bij aan een eenduidige werkwijze binnen teams;
  • Vertalen van functionele wensen van opdrachtgevers naar technische oplossingen;
  • Ontwerpen, programmeren, testen en implementeren van nieuwe functionaliteiten;
  • Testen en verbeteren van bestaande componenten;
  • Als developer zorg je, in samenspraak met je product owner, voor afstemming met de klant en je teamgenoten. Je geeft heldere en richtinggevende adviezen op het gebied van innovatie, ontwikkeling en onderhoud van de huidige applicaties;
  • je werkt mee aan het ontstaan van een Mendix en/of LowCode Gilde binnen de gemeente Amsterdam;
  • Je treedt waar mogelijk op als mentor voor collega Mendix ontwikkelaars;
  • Je werkt samen met andere Mendix ontwikkelaars mee het platform tot volwassenheid te brengen en houden in de stad.


Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit vijf clusters, een bestuurs- en concernstaf en zeven bestuurscommissies (stadsdelen). De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De clusters Ruimte en Economie, Sociaal, Dienstverlening en Informatie, Interne Dienstverlening en Stadsbeheer bestaan uit afdelingen die expertise hebben op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/

De opdrachtgever(s)
AMSTERDAM IN BEWEGING
Je solliciteert op een functie in een organisatie die volop in beweging is. De gemeente Amsterdam wil aansluiten bij de digitale ontwikkelingen en de veranderende behoeften van burgers, ondernemers en bezoekers. De komende jaren wordt daarom flink geïnvesteerd in het i-domein, de verzameling bedrijfsonderdelen die de digitale ondersteuning voor de stad biedt. Investeringen in het applicatielandschap, de data-functie, moderne methodes en technieken, maar ook in scholing en samenwerking rond I-opgaven. Dit vraagt om professionals die flexibel zijn, willen werken aan permanente ontwikkeling en plezier hebben in het werken aan wendbare I-oplossingen voor de stad.

DIRECTIE DIGITALE VOORZIENINGEN
In de directie Digitale Voorzieningen bevinden zich meerdere disciplines die zich bezighouden met het leveren van I-dienstverlening op het gebied van softwareontwikkeling, clouddiensten en het beheer van het applicatielandschap van Amsterdam. Dit applicatielandschap gaat de komende jaren sterk veranderen, waarbij Legacy applicaties zoveel mogelijk worden gemoderniseerd en er gebruik wordt gemaakt van standaardapplicaties, SaaS oplossingen en zelfbouw.
Ook verandert de werkwijze doordat we in Agile teams samenwerken over de ketens heen. Ketens bestaande uit onze leveranciers, business, stakeholders en burgers en bedrijven. Hierbij zullen we de stedelijke werkwijzen en vakmanschap verder ontwikkelen. Ook zullen we met behulp van data sturen op verbetering van levering van I-diensten en dienstverlening.
Als de standaardoplossingen uit de markt niet voldoen, dan kiest Amsterdam voor eigen softwareontwikkeling op haar Azure platform, waarbij Agile werken in DevOps-teams de norm is. Onze ontwikkelteams werken aan oplossingen voor onderwerpen als de woningvoorraad, werkgelegenheid en infrastructuur tot onderwerpen als veiligheid, verkiezingen, zorg en onderwijs.
Hierbij maken we gebruik van moderne methodes, talen en tooling. Denk aan Machine Learning oplossingen om stadsarchieven te indexeren of straatafval te herkennen, REST APIs, GraphQL en PostgreSQL voor dataontsluiting en Docker en Kubernetes om onze applicaties in onze Azure cloud te draaien. Veelgebruikte talen en frameworks zijn JavaScript/React/React Native, PHP, Python/Django en Node.js en Low-code platforms zoals Mendix.

ZO DRAAG JE BIJ AAN GEMEENTE AMSTERDAM
Als werk je aan applicaties die bijdragen aan een datagedreven stad. Thema's van de applicaties zijn bijvoorbeeld: zorg- en veiligheidshuis d.m.v. onder andere persoonsgebonden integrale aanpak, zie bijvoorbeeld https://www.amsterdam.nl/bestuur-en-organisatie/organisatie/overige/acvz/top600/ en Toezicht Kinderopvang en Ondersteuning van de Forensische Geneeskunde en Medische Advisering zie bijvoorbeeld https://www.ggd.amsterdam.nl/forensische-geneesku/ en Toezicht kinderopvang. Veel van deze applictaies zijn pas echt te zien na in te loggen maar de GGD Appstore biedt een overzicht van relevante en betrouwbare gezondheids-apps die door de GGD zijn getoetst, hierbij wel in te zien: www.ggdappstore.nl.
Als ontwikkelaar ontwerp, programmeer, test en implementeer je de toepassingen die binnen de stad worden ontwikkeld. Je werkt aan iets wat echt impact heeft!

WAAR KOM JE TE WERKEN?
Je komt te werken in het team ITforCare binnen de vakgroep software ontwikkeling
Bij ITforCare ontwikkelen wij (web)applicaties die de (zorg)processen beter ondersteunen in de veranderde digitale wereld. Met het oog op privacy en security by design willen we deze digitale wereld toegankelijker en gemakkelijker maken. Staat bij jou privacy en security hoog in het vaandel en zie jij continue hoe de burger en (zorg)professional beter geholpen kan worden?
Door middel van snelle prototyping en agile werken proberen wij continue aan te sluiten aan de huidige vraag en/of het probleem van de klant. Ons team ondersteunt al meer dan 20 jaar de GGD Amsterdam bij deze digitalisering. Als onderdeel van het team heb je de mogelijkheid je kennis te delen en in de praktijk te brengen. Je staat rechtstreeks in contact met de eindgebruiker en haalt het beste in beide naar boven. Dit doen we zowel met Open source als met een LowCode platform. Naast de ca. twaalf collega's van ITforCare is er een grote vakgroep van meer dan 100 ontwikkelaars binnen de gemeente Amsterdam waar de samenwerking en kennisdeling steeds beter voor wordt georganiseerd.

De Eisen

  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 1 jaar ervaring in een soortgelijke rol binnen een IT, tech of innovatieve omgeving. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv en toegelicht in de motivatie.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van en ervaring met tools zoals Javascript, HTML en CSS. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv en toegelicht in de motivatie.
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.
  • De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een HBO werk- en denkniveau in een informatica of bedrijfskundige richting. Je werk- en denkniveau kun je aantonen doormiddel van een diploma en/of werkervaring. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beĆ«indigd en de offerte ter zijde gelegd.
  • Geef in maximaal 1 pagina aan waarom u als kandidaat de meest geschikte zijn voor deze opdracht. Hieruit dient duidelijk te blijken dat je over uitstekende Nederlandse vaardigheden beschikt. Let op, er wordt hier gevraagd naar een motivatie geschreven door de kandidaat. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • De aangeboden kandidaat is in het bezit van Mendix advanced niveau door certificering en/of werkervaring. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beĆ«indigd en de offerte ter zijde gelegd.

De Wensen

  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van en ervaring emt Security/Privacy by Design. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv en toegelicht in de motivatie.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het werkveld van de GGD en specifiek met het werkveld van Actie Centrum Veiligheid en Zorg. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv en toegelicht in de motivatie.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox