PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland
geen max tarief
Noord-Holland
32 uur per week
27 juni 2025
01 juni 2026
De opdracht
PWN start een pilot van 9 maanden om te onderzoeken hoe technologisch onderzoek het beste binnen de organisatie kan worden gepositioneerd. Jij wordt verantwoordelijk voor het opzetten en aansturen van het nieuwe team Technologisch Onderzoek. Voorafgaand aan de pilot krijg je een maand de tijd om je voor te bereiden, gevolgd door een maand afronding na afloop.
Het doel: het ontwikkelen van een toekomstbestendig team dat technologisch onderzoek uitvoert ter ondersteuning van zowel de optimalisatie van bestaande productieprocessen als de realisatie van nieuwe duurzame drinkwatersystemen.
In een pilotperiode van 9 maanden gaan we onderzoeken welke organisatievorm het beste bij PWN past om het technologisch onderzoek definitief te positioneren. In deze periode heb je als teammanager dus ook een rol als Kwartiermaker, waarin je samen met het team en de Stuurgroep de ervaringen zult delen, evalueren en daar waar nodig aanpassingen doorvoeren. Vragen die daarbij beantwoord dienen te worden zijn o.a.: hoe is de samenwerking (binnen het team, met collega’s binnen PWN en met andere onderzoeksinstituten) en welk afwegingskader kan worden toegepast bij de integrale afwegingen en prioritering van werkzaamheden. Daarbij komen ook de HR vraagstukken (functieprofielen, loopbaanontwikkeling en wervingsprocedures) als de pilot wordt omgezet in een definitieve organisatie indeling.
Dit ga je doen
• Opbouwen en aansturen van een nieuw team van technologisch onderzoekers
• Leidinggeven aan de pilot van 9 maanden, inclusief voorbereiding en evaluatie
• Onderzoeken hoe technologisch onderzoek duurzaam ingebed kan worden binnen PWN
• Samenwerken met de Stuurgroep en andere interne én externe stakeholders
• Verantwoordelijk voor het functioneren van pilotinstallaties en veiligheid op locaties
• In kaart brengen van benodigde capaciteit, samenwerkingen en HR-vraagstukken (functieprofielen, werving, loopbaanontwikkeling)
• Vertalen van externe ontwikkelingen naar intern beleid en processen
Hoe maak jij het verschil?
Als Teammanager/ Kwartiermaker ben je in staat om een goede visie te vormen op onderzoek. Je hebt strategisch overzicht en weet dit te vertalen naar het team. Je bent analytisch en je weet vlot te schakelen tussen de verschillende leidinggevende stijlen. Enerzijds ben je verantwoordelijk voor een nieuw team, waarin iedereen zich prettig moet voelen. Tegelijk lopen er al veel onderzoeken, waar je samen met het team verantwoordelijk voor bent. Je hebt kennis van zaken en verbindt dit met persoonlijke aandacht en scherpte op de ontwikkelingen tijdens deze pilot.
En misschien nog wel belangrijker; jij maakt als manager het verschil door de mensen in jouw team in hun kracht te zetten en te helpen zich te ontwikkelen en professionaliseren, mede gericht op inzetbaarheid in een veranderende (externe) omgeving. Jouw managementstijl sluit perfect aan bij de drie kernwaarden van PWN: je werkt verbindend, innoverend en slagvaardig. Zo lever jij een positieve bijdrage aan het sector- en bedrijfsbeleid.
De volgende competenties zijn tevens van belang voor het optimaal functioneren in de rol van teammanager:
• Leiderschap
• Resultaatgerichtheid
• Organisatie sensitiviteit
• Omgevingsbewustzijn
• Vernieuwingskracht (conceptueel denken)
• Ontwikkelgericht
• Stressbestendigheid
• Zelf reflecterend vermogen
Over werken bij PWN
Zonder water en natuur is er geen leven. Wij hebben water en natuur nodig, maar water en natuur hebben elkaar ook nodig. Daarom is PWN een drinkwaterbedrijf en natuurbeheerder in één. Elk jaar leveren we zo’n 106 miljard liter drinkwater aan onze anderhalf miljoen klanten. En bieden onze natuurgebieden recreatie aan zo’n 6 miljoen bezoekers. Al 100 jaar leveren we vol trots duurzaam en uitstekend drinkwater en zorg voor de natuur. We halen alles uit het water.
De sector Productie omvat alle teams die werken aan produceren van drinkwater, voor nu en in de toekomst. Een grote gedeelde factor is, is het enthousiasme en de passie voor drinkwater. Je komt te werken in een ambitieuze omgeving dat er echt voor gaat om iets goed neer te zetten en samen aan het bouwen is. Er heerst een open werksfeer met aandacht voor mensen én ruimte voor humor.
“Werken 2.0; werken waar het werkt!”
Jouw werklocatie is Velserbroek, waar ons mooie hoofdkantoor gevestigd is maar je bent ook regelmatig op onderzoekslocaties in Noord-Holland (Heemskerk, Overveen, Andijk) en je kunt ook thuis werken. Bij PWN kun je daar werken waar je jouw werkzaamheden het best uit kunt voeren. Zo werkt een brainstormsessie met collega’s goed op kantoor en zijn focustaken wellicht beter thuis te doen. We werken niet met vaste thuiswerkdagen, maar werken op de plek die zich het beste leent voor onze werkzaamheden. Samen met je team bepaal je hoe je het beste in verbinding blijft met elkaar. Om ervoor te zorgen dat je ook thuis prettig kunt werken, zorgen wij als jij dat wilt voor een bureau, bureaustoel, laptopstandaard, etc.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox