
Koninklijke Bibliotheek
max €90 per uur
Zuid-Holland
24 uur per week
17 november 2025
30 april 2026
Opdrachtomschrijving
Functioneel Beheerder Delpher
Waar de eerste Donald Duck, kilometers aan zeldzame boeken en miljoenen gedigitaliseerde kranten samenkomen. Dat is de KB in Den Haag. En het is de plek waar jij als tijdelijke functioneel beheerder Delpher er mee voor zorgt dat onze gedigitaliseerde collecties gebruiksvriendelijk doorzoekbaar zijn.
Maak jij het mogelijk?
In deze functie maak je direct maatschappelijke impact. Je zorgt ervoor dat miljoenen Nederlanders via Delpher toegang hebben tot het Nederlandse digitale erfgoed. Als functioneel beheerder draag je bij aan de continue verbetering van de website. Steeds met de focus op de Delpher eindgebruiker, test je nieuwe functionaliteit, volg je wijzigingen op en meld je problemen. Daarnaast bewaak je de klantwaarde van de dienst door user stories uit te werken. Je doet dit in overleg met de Product Owner en samen met een scrumteam van experts vanuit de hele KB, het Delpherteam. Termen als ‘Sprints’, ‘Product Backlog’ en ‘Retrospective’ zijn je hierbij niet onbekend.
Het gaat om een tijdelijke functie in verband met zwangerschapsverlof. Dit betekent dat jij iemand bent die zich snel weet in te werken en moeiteloos aanpast aan de bestaande omgeving. Jij bent de functioneel beheerder die:
• Meedenkt over verbeteringen in de gebruikservaring van Delpher
• Moeiteloos schakelt met andere teams
• Niet terugdeinst voor complexe data- en metadatavraagstukken
Hierdoor werk je mee aan het bereikbaar en toegankelijk maken van onderzoek naar digitaal erfgoed voor elke Nederlander.
Opdrachtgever
De KB is de nationale bibliotheek van Nederland. Wat meer mensen mogen weten, is dat de KB innoveert. Want dat doen we absoluut! Samen met 500 collega’s zetten we ons in om Nederland elke dag slimmer, vaardiger en creatiever te maken. Dit lukt ons door bijvoorbeeld alle digitale publicaties van én over ons land te verzamelen, te bewaren en te delen. Dat mensen online toegang hebben tot de uitgebreide collectie is daarbij niet meer dan logisch.
We omarmen de verschillen van al onze collega’s. Sterker nog: we zien dat verschillen elkaar versterken. Dat ervaren we ook zo in ons team Functioneel Beheer, onderdeel van de afdeling Publieksdiensten. Dit team werkt aan het beheer, de uitrol en de doorontwikkeling van digitale functionaliteiten. Het team bestaat uit 20 functioneel beheerders. Hoe jouw directe toekomstige collega’s zelf de sfeer omschrijven? Als ontspannen, professioneel en informeel.
Eisen
Wensen
Competenties
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox