Rijkswaterstaat

Adviseur capaciteitsmanagement

Rijkswaterstaat

De opdracht­omschrijving

Nederland beschikt over een sterke infrastructuur van wegen, vaarwegen en wateren. Rijkswaterstaat heeft de belangrijke taak dit te behouden. Als adviseur capaciteitsmanagement ben jij onmisbaar in dit proces. Meer weten over wat je inhoudelijk gaat doen? Lees dan verder!

Wat ga je doen?

Bij capaciteitsmanagement gaat het om een goede afstemming van de inzet van medewerkers uit de afdelingen, in onze aanleg- en onderhoudsprojecten. Als adviseur bemiddel je tussen projecten die capaciteit vragen en afdelingshoofden die capaciteit leveren. Alle gegevens die hiervoor nodig zijn, leg je vast in onze systemen. Je adviseert portfoliomanagers en afdelingshoofden over de capaciteit van de portfolio, afdelingen en projecten. In het gesprek met de klant denk je mee en zoek je actief naar mogelijkheden. Met jouw analytische expertise kom je tot een passend advies. Daarnaast verzorg je de tijdige aanlevering van accurate managementinformatie en bewaak je de voortgang van gemaakte afspraken.

Als adviseur capaciteitsmanagement ben je onderdeel van het PPO-team van adviseurs. Je hebt een eigen pakket van portfolio, projecten en afdelingen. Je klanten van dit pakket werken op alle locaties van Rijkwaterstaat. Binnen het PPO-team van adviseurs vervang en ondersteun je elkaar waar dat nodig is. Je werkt nauw samen met de senior adviseurs capaciteitsmanagement en de adviseurs van andere afdelingen. Ook draag je actief bij aan het vernieuwen van onze processen. Dit doe je door ervaringen te delen met collega’s.

De centrale regie van het capaciteitsmanagement ligt bij de afdelingen Werkenpakket van PPO en het organisatieonderdeel Grote Projecten en Onderhoud (GPO). De projecten en afdelingen betreffen ook de dienstonderdelen van Rijkwaterstaat in elke regio. PPO werkt overal in Nederland en het centrale punt van de afdeling is in Utrecht, Westraven.

Rijkswaterstaat

Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en bestaat uit zeven landelijke en zeven regionale organisatieonderdelen. Al meer dan 200 jaar werken we dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland. We beheren en ontwikkelen de rijkswegen, -vaarwegen en -wateren en zetten in op een duurzame leefomgeving. Samen met anderen werken we aan een land dat beschermd is tegen overstromingen. Waar voldoende groen is, en voldoende en schoon water. En waar je vlot en veilig van A naar B kunt. Samenwerken aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland. Dat is Rijkswaterstaat.

Programma's Projecten en Onderhoud

Programma’s, Projecten en Onderhoud is een van de zeven landelijke organisatieonderdelen van Rijkswaterstaat. Onze kerntaak is het onderhoud van rijkswegen, vaarwegen, bruggen, waterkeringen, sluizen en de bedieningsinstallaties in heel Nederland. Naast het reguliere onderhoud werken we onder andere ook aan de renovatie van de IJsselbruggen en de Velsertunnel, de aanleg van de Markerwadden en het onderhoud aan de Maeslantkering. Verder doen we proeven met smart mobility, intelligente transportsystemen en het hergebruiken van grondstoffen. Wij werken actief samen met andere organisatieonderdelen van Rijkswaterstaat en diverse externe partners, zoals gemeenten, provincies, waterschappen en marktpartijen.

In totaal werken er ongeveer 1120 mensen binnen PPO, verspreid over vier directies: Inkoop- en Contractmanagement, Productie en Projectmanagement, Techniek en Technisch Management en Bedrijfsvoering en Projectbeheersing.

Werkenpakket

De afdeling PPO-Werkenpakket heeft binnen het aanleg- en onderhoudsproces een spilfunctie in de productieprogrammering, het capaciteitsmanagement, de informatievoorziening en de integrale veiligheid. Onze senior adviseurs adviseren het management en hebben een belangrijke rol in het optimaliseren van onze processen. Ook dragen zij bij aan oplossingen voor de vraagstukken binnen PPO. In de regio werken de adviseurs capaciteitsmanagement dichtbij onze klanten. Binnen het aanleg- en onderhoudsproces werken we nauw samen met het organisatieonderdeel Grote Projecten en Onderhoud.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Eis 1: De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde HBO opleiding in de richting van bedrijfseconomie, bedrijfskunde of techniek.Handmatig toegevoegd
  • Eis 2: De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in een vergelijkbare adviesfunctie binnen een grotere organisatie (>250 medewerkers)Handmatig toegevoegd
  • Eis 3: Beschikbaar voor het uitvoeren van het werk in het pand van Rijkswaterstaat in Utrecht voor minimaal 1 dag per week regulier en mogelijk intensiever in de inwerkperiode (minimaal 3 dagen per week gedurende de eerste maand)Handmatig toegevoegd
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.
  • E In verband met de werkzaamheden dient de kandidaat een Verklaring Omtrent Gedrag te kunnen overleggen binnen 4-6 weken na start van de opdracht.Klant

De Wensen

  • Wens 1: De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met bedrijfsvoering bij de overheid / semi-overheid
  • Wens 2: De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met capaciteitsplanning/ resourceplanning/workforcemanagement en de advisering hierop.
  • Wens 3: De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met het zorgdragen voor een betrouwbare en toegankelijke informatievoorziening en zelfstandige advisering daarover.
  • Wens 4: De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met werken met een capaciteitsplanningssysteem en Microsoft Excel/Office.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox