VNG

Senior procesbegeleider participatiewet in balans

VNG

De opdracht­omschrijving

Over Project Implementatie Participatiewet in Balans

De hoofdambitie van VNG is: het realiseren van bestaanszekerheid voor alle inwoners. Inkomenszekerheid is daarvan een afgeleide en draagt bij aan het voorkomen van armoede en schulden. Het nieuwe Project Implementatie Participatiewet is verbonden met het thema bestaanszekerheid en maakt inhoudelijk onderdeel uit van het programma ‘Participatiewet in balans’ (de participatiewet is beter bekend als ‘bijstand’).

Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) heeft een aantal wetswijzigingen en maatregelen in gang gezet vanuit het brede thema Bestaanszekerheid. Het programma ‘Participatiewet in balans’ wordt met alle betrokken partijen uitgewerkt. Vereniging van Nederlandse Gemeenten De uitwerking vindt op landelijk niveau plaats langs drie sporen:

• Spoor 1 bevat 23 wijzigingen die op korte termijn gerealiseerd kunnen worden in de huidige Participatiewet.

• Spoor 2 richt zich op de uitwerking van een meer fundamentele herziening van de Participatiewet voor de langere termijn.

• Spoor 3 omvat het blijvend investeren in vakkundigheid van professionals en managers en het lerend vermogen van de organisaties die werken met de Participatiewet.

In de rol van senior procesbegeleider ondersteun je gemeenten bij de implementatie van het thema Participatiewet in Balans. Dat doe je door het toepassen van de implementatieproducten in de specifieke gemeentelijke context. Hiervoor onderhoud je nauw contact met enerzijds de betreffende gemeenten en anderzijds de ketenpartners. Daarnaast lever je, op basis van de door jouw ontvangen feedback en signalen vanuit gemeenten, een inhoudelijke bijdrage aan de implementatieproducten en het up to date houden hiervan. Je verzamelt informatie vanuit alle stakeholders en biedt op basis hiervan maatwerk aan richting gemeenten. Dit doe je door o.a. digitale en fysieke bijeenkomsten (te denken aan werksessies en bespreekuren) en het verzorgen van een goede informatievoorziening richting gemeenten op basis van de nieuwsbrieven en websites van ketenpartners. Dit doe je voor gemeenten in jouw specifieke arbeidsmarktregio’s. 

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden

• Je signaleert ontwikkelingen, aanpassingen in wet- en regelgeving en wensen bij gemeenten en linkt dit aan het bestaande ondersteuningsaanbod.

• Het organiseren en uitvoeren van werksessies en spreekuren (digitaal en fysiek), inclusief inhoudelijke voorbereiding en verslaglegging hiervan in de eigen arbeidsmarktregio’s.

• Je levert een inhoudelijke bijdrage aan het ondersteuningsaanbod voor gemeenten.

• Het vanuit het eigen netwerk in de specifieke arbeidsmarktregio’s signaleren van onderwerpen voor nieuwsbrieven en websitecontent en deze content inhoudelijk opstellen, gericht op tijdige en begrijpelijke informatievoorziening aan gemeenten.

• Inhoudelijke beantwoording van vragen over de Participatiewet in Balans die vanuit jouw netwerk/arbeidsmarktregio’s binnenkomen en het organiseren van kennisondersteuning in het landelijke netwerk.

• Je creëert draagvlak voor gekozen oplossingsrichtingen en daaruit voortvloeiende consequenties.

• Je ontwikkelt producten daar waar er behoefte is bij gemeenten

• Je gaat met gemeenten in gesprek over hun complexe inhoudelijke vraagstukken over de Participatiewet

• Je begeleidt gemeenten en regio's bij hun complexe organisatorische vraagstukken, zoals bij de regionale samenwerking op het werkdomein in verhouding tot een lokale invulling in het Inkomensdomein. Dit niet alleen vanuit operationeel niveau, maar juist ook op tactische en strategisch niveau.

Resultaat van de opdracht

Het efficiënt en effectief in staat stellen van gemeenten om de producten van het programma ‘Participatiewet in balans’ te gebruiken in hun dagelijkse praktijk en bij te dragen aan een succesvolle implementatie van de 23 maatregelen (Spoor 1) en indirect de doelen van Spoor 2 en 3. Terugkoppeling van verbetervoorstellen voor de implementatieproducten van het Programma.

Het in staat stellen van gemeenten om deze producten te gebruiken, kent een aantal resultaatgebieden:

1. Uitdragen van de implementatieproducten bij gemeenten binnen de eigen arbeidsmarktregio en het begeleiden van gemeenten bij het toepassen van deze implementatieproducten.

2. Bijdragen aan de inhoudelijke kwaliteit van- en het up to date houden van de implementatieproducten. Vereniging van Nederlandse Gemeenten 5/8

3. Het zorgen dat de klant- en stakeholder tevredenheid over de geleverde ondersteuning hoog is.

4. Oplevering van praktijkgerichte terugkoppeling en concrete verbetervoorstellen t.b.v. de verdere implementatie bij de gemeenten.

5. Bijdrage leveren aan de etalagelijn d.m.v. het selecteren van goede voorbeelden van gemeenten of andere organisaties die voortvarend bezig zijn met de implementatie van (één van de) 23 wijzigingen.

6. Gemeenten en regio's hebben het Inkomensdomein en het Werkdomein in samenhang verder gebracht ten aanzien van de PWiB.

De Eisen

  • De kandidaat is op de in de profieltekst genoemde datum en tijdstip beschikbaar voor een matchgesprek.
  • Minimaal een afgeronde hbo-opleiding
  • Minimaal aantoonbare werkervaringdoor minimaal drie jaar werkervaring op WO-niveau door boven de uitvoeringsstof te staan en de knelpunten te kunnen beschouwen vanuit landelijk perspectief;
  • Minimaal drie jaar aantoonbare werkervaring (in de afgelopen zeven jaar) als adviseur of projectleider bij implementatietrajecten waarbij te implementeren wetgeving meerdere wetten raakt binnen de gemeentelijke uitvoering in het inkomensdomein bij gemeenten en/of ZBO’s.
  • Minimaal vijf jaar aantoonbare werkervaring met adviseren over het op gang brengen en op gang houden van multidisciplinaire veranderprocessen bij gemeenten, waarbij er sprake is van tegenstrijdige belangen.
  • Beschikt over een aantoonbaar netwerk bij gemeenten, regionale samenwerkingsverbanden en/of re-integratiebureau’s in het domein van Werk & Inkomen blijkend uit het CV of de motivatiebrief.

De Wensen

  • Inhoudelijke kennis van  de Participatiewet op uitvoeringsniveau op het gebied van inkomen, opgedaan bij gemeenten of een landelijke organisatie. Aantoonbaar in cv en motivatie - Geen ervaring of minder dan 2 jaar - Tussen 2 en 4 jaar ervaring - Tussen 4 en 6 jaar ervaring - Tussen 6 en 8 jaar ervaring - 8 jaar ervaring of meer
  • Aantoonbare werkervaring in beleid van bedrijfsprocessen bij gemeenten op het gebied van het Inkomensdomein in de Participatiewet. Aantoonbaar in cv en motivatie - Geen ervaring of minder dan 2 jaar - 2 tot 3 jaar ervaring - 3 tot 4 jaar ervaring - 4 tot 5 jaar ervaring - 5 jaar of meer
  • Werkervaring met het adviseren van partijen (proces begeleiding) in het sociaal domein (Werk en Inkomen). Aantoonbaar in cv en motivatie - Geen ervaring of minder dan 2 jaar - 2 tot 3 jaar ervaring - 3 tot 4 jaar ervaring - 4 tot 5 jaar ervaring - 5 jaar of meer
  • Geef aan hoeveel jaren de aangeboden kandidaat werkervaring heeft met het adviseren op tactisch niveau binnen het sociaal domein (Inkomen). Aantoonbaar in cv en motivatie - Geen ervaring of minder dan 2 jaar - Tussen 2 en 4 jaar ervaring - Tussen 4 en 6 jaar ervaring - Tussen 6 en 8 jaar ervaring - 8 jaar ervaring of meer

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox