Rijkswaterstaat

Strategisch adviseur inkoop-on b bruggen

Rijkswaterstaat

De opdracht­omschrijving


Opdrachtomschrijving:
Het Programma Onderhoud Bruggen richt zich op het groot variabel onderhoud (en vervanging) van vaste bruggen en viaducten over/in Rijksvaarwegen en Rijkswegen in Oost Nederland en aangrenzende regio’s.
De onderhoudsopgave van de vaste bruggen in het areaal van RWS is groot. Binnen het Programma Onderhoud Bruggen is een strategisch inkoopplan ontwikkeld om deze opgave in het areaal van Oost Nederland en aangrenzende regio’s op een efficiënte wijze aan te pakken.

Met de inkoopstrategie wenst het Bruggenteam ON een ontwikkeling door te maken van een ‘brug voor brug’ aanpak naar een gebundelde aanpak, waarin gelijksoortige bruggen in portfolio’s worden aanbesteed. De belangrijkste voordelen van deze aanpak zijn:
- Vergroten van de productiecapaciteit
- Verkorten van de doorlooptijd
- Benutten van leerervaringen van project naar project
- Realiseren van project overstijgende ambities,
- Langdurige Samenwerking met de Markt voor gezonde verhoudingen

De gebundelde aanpak krijgt vorm door het aanbesteden van een drietal raamovereenkomsten met elk één Opdrachtnemer. De scope van elke raamovereenkomst omvat een portfolio van projecten. De portfolio’s onderscheiden zich van elkaar door de type werkzaamheden en de complexiteit van de projecten (en de daarmee gepaard gaande financiële omvang). De volgende portfolio’s worden
onderscheiden:
- Portfolio 1: Staal – beton bruggen met het zwaartepunt bij grootschalige conserveringswerkzaamheden met grote financiële omvang (> 30 M€)
- Portfolio 2: Staal – beton bruggen met het zwaartepunt bij grootschalige conserveringswerkzaamheden met middelgrote financiële omvang (5-30M€)
- Portfolio 3: Betonnen bruggen met het zwaartepunt bij grootschalige betonreparaties met middelgrote financiële omvang (5-30 M€)

Elk portfolio bevat een minimaal 3 projecten die grotendeels sequentieel uitgevoerd zullen worden. Verder heeft elk portfolio een eerste project dat direct wordt opgedragen en waarmee meteen kan starten na gunning van de raamovereenkomst.
De aanbesteding van portfolio 1 is gepland om eind 2024/begin 2025 te starten. De andere twee portfolio’s volgen later in 2025. Zo ontstaat een treintje van aanbestedingen van portfolio’s, waardoor het Bruggenteam ON in staat is om ook van portfolio op portfolio te leren.
Resultaat opdracht

Het Programma Onderhoud Bruggen zoekt een ervaren strategisch inkoopadviseur voor:
- het verder door ontwikkelen van de inkoopstrategie voor portfolio 3 (volgend op portfolio 1)
- het coördineren en faciliteren van het proces voor het opstellen van onder (de inkoopstrategie) liggende inkoopplannen per portfolio
- het adviseren over de inhoud en opstellen van inkoopplannen per portfolio
- het monitoren van het inkoopproces en de werking van de strategie in de praktijk na gunning
- het evalueren en uitbrengen van advies voor verbeteren van het inkoopproces en de strategie
- het "bewaken" van de strategie over de portfolio's heen

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Je hebt minimaal een afgeronde WO-opleiding.
  • Je hebt minimaal 5 jaar ervaring met strategische inkoop van programma’s en projecten in de GWW sector.
  • Je hebt minimaal 4 jaar ervaring met DOEN of vergelijkbare innovatieve samenwerkingsvormen met de Markt.
  • Je beschikt aantoonbaar over kennis op het gebied van value based engineering.

De Wensen

  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring met de voorbereiding en aanbesteding van UAV-gc contracten van infrastructuur
  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring met een coordinerende en faciliterende rol op het gebied van procesmanagement tijdens de inkoop- en contractvoorbereidingsfase
  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring aan de opdrachtgeverskant bij Rijkswaterstaat of een grote (semi-) overheidsinstantie (bijvoorbeeld grote gemeente, provincie, Prorail, Ministerie, Waterschap)
  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring met het adviseren over strategische processen, in het bijzonder over samenwerking en governance
  • Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met het opstellen van contracterings- en aanbestedings strategieen voor complexe civieltechnische projecten

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox