Rechtspraak
geen max tarief
Utrecht
36 uur per week
01 september 2025
27 februari 2026
Opdrachtomschrijving
Voor de opdracht zoeken we een solution architect applicaties. Jij loopt voor de troepen uit en bent bezig met de technische oplossingen en integratie van applicaties van de rechtspraak. Hoe pakken we bepaalde vraagstukken aan, bijvoorbeeld met containerplatforms, microservices of object-based storage? Hoe gaan we om met systeemkoppelingen met de rechtspraak? En welke eisen stellen we, by design, aan de kwaliteit en veiligheid? Met de overgang naar de cloud en een zero trust architectuur ligt de lat hoog.
Je geeft advies aan DevOps-teams voor de architectuur van de digitale diensten voor externe partijen zoals portalen en B2B kanalen. Je zet het ontwerp in grote lijnen uit doormiddel van een solution architectuur design en beantwoordt vragen bij de detailinvulling. Zo kunnen zij agile werken aan een just-in-time architectuur. Je vertaalt architectuurstatements naar concrete uitwerkingen voor de DevOps-teams.
Achtergrond opdracht
De Raad van de Rechtspraak is de overkoepelende organisatie waaronder alle instanties vallen die betrokken zijn bij het spreken van recht in Nederland. Deze instanties bestaan uit 11 rechtbanken, 4 gerechtshoven, 2 colleges en de Raad van de Rechtspraak. IVO Rechtspraak zit in de uitvoering van een digitaliseringsstrategie, met als doel sneller en efficiënter de Rechtspraak in al haar taken en processen te digitaliseren. IVO Rechtspraak verzorgt de IT- en informatievoorziening voor alle instanties die onder de Raad vallen. De stafunit architectuur is verantwoordelijk voor het ontwikkelen en borgen van de architectuur en speelt een belangrijke rol in de digitalisering van de Rechtspraak.
Eisen
Wensen
Competenties
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox