Ministerie van Financiën

Solution architect

Ministerie van Financiën

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Word jij onze solutionarchitect, die zich graag bezighoudt met ICT-vernieuwingen binnen het beleidsdepartement? Weet jij hoe we nieuwe ICT-wensen binnen de geldende (enterprise)architectuurkaders kunnen vormgeven en welke uitgangspunten daarbij relevant zijn? Dan komen we graag met jou in contact. We zoeken voor deze nieuwe functie een creatieve collega die startarchitecturen kan optekenen, oplossingsscenario's van leveranciers kan beoordelen en wegen en kan adviseren/toetsen of gekozen IT-oplossingen binnen (enterprise)architectuurkaders passen. Je voert onderzoek uit op het gebied van solutionarchitecturen naar mogelijke nieuwe oplossingsrichtingen. Bij projecten bewaak je de borging van de oplossingsrichting opgetekend in de PSA en lever je een bijdrage bij de implementatie van de gekozen oplossingsrichting.

Taken

  • Je weegt solutionontwerpen van interne en externe leveranciers , die met (complexe) architectuuroplossingen komen (binnen de aangegeven kaders) en beoordeelt en overziet of de verschillende onderdelen een werkbaar geheel kunnen vormen.
  • Je stelt solutionontwerpen (samenhangend geheel van processen, informatie, applicaties en infrastructuren) op en communiceert over het ontwerp van de ICT-oplossingen naar de enterprisearchitecten, projectmanagers, opdrachtgevers en interne collega's. Daarbij vertaal je relevante elementen van de enterprisearchitectuur en businessrequirements naar diverse voorgestelde (technische) oplossingen en kan je deze uitwerken tot op het niveau waarop een project in staat is de beoogde oplossing te realiseren.
  • Je draagt ook zorg voor de juiste vertaling van de enterprisearchitectuur en ITaansluitvoorwaarden in projectstartarchitecturen (PSA) of solutionontwerpen.
  • Je schrijft de projectstartarchitecturen (PSA's) en stemt deze af met de enterprisearchitect.
  • Je adviseert de intakeboard over architectuuronderwerpen.
  • Je bewaakt de oplossingsrichting uit de PSA in de realisatie- en implementatiefase van projecten voor wat betreft de architectuuraandachtsgebieden en voert onderzoek uit op het gebied van solutionarchitecturen.
  • Je beschrijft werkprocessen en de wijze waarop dit door IT wordt ondersteund. Kennis, ervaring, competenties en vaardigheden
  • Je hebt WO werk- en denkniveau (met bij voorkeur een afgeronde WO-opleiding op het gebied van IT of een vergelijkbare combinatie van opleiding en ervaring)
  • Ook heb je aantoonbare, recente werkervaring als solutionarchitect alsmede ervaring met de ontwikkeling en het beheer van IT-infrastructuur. Daarbij is kennis van en ervaring met informatiebeveiliging, systeemintegratie, cloudoperating models en lifecyclemanagement onontbeerlijk
  • Je hebt ervaring in het wegen en beoordelen van architectuurvoorstellen van leveranciers.
  • Daarnaast heb je ervaring in het vertalen van elementen van een enterprisearchitectuur en business requirements naar diverse voorgestelde (technische) oplossingen en kan je deze uitwerken tot op het niveau waarop een project in staat is de beoogde oplossing te realiseren.
  • Verder heb je ervaring met enerzijds het opstellen van solutionontwerpen en anderzijds het communiceren van het ontwerp van de ICT-oplossingen naar de enterprisearchitect en opdrachtgevers.
  • Ook kun je werkprocessen beschrijven en de wijze waarop dit door IT wordt ondersteund en heb je ervaring met het opstellen van Project Start Architecturen (PSA's).
  • Je beschikt over adviesvaardigheden die uiteenlopen van de inzet van kleinschalige IT- vernieuwingen tot complexe aanpassingen en/of vernieuwingen van bedrijf kritische systemen.
  • Je hebt uitstekende communicatieve vaardigheden, bent doortastend, resultaatgericht ingesteld en besluitvaardigheid omtrent de technische oplossingen voor veranderingen.
  • Je neemt verantwoordelijkheid, je komt graag voor je mening uit en werkt verbindend.
  • Als je in het bezit bent van certificaten of deelopleidingen op het gebied van o.a. TOGAF 9.1 en Archimate 3.0. Certificeringen van ITIL, BiSL of PRINCE2 Practitioner is dat zeker een pre. Ervaring binnen de rijksoverheid Kennis van security en compliancy processen Je hebt affiniteit met financiële systemen en betalingsverkeer. 
  • Opdrachtgever

  • Het ministerie van Financiën werkt aan een financieel gezond Nederland. Het ministerie zorgt met de Belastingdienst (onderdeel van het ministerie van Financiën) voor een groot deel van de inkomsten van de overheid en ziet aan de andere kant toe op een doelmatige besteding van het overheidsgeld. Financiën is verantwoordelijk voor de fiscale wetgeving en maakt daarnaast regels voor een goed functionerende financiële sector en het toezicht daarop. In Europa en in de rest van de wereld behartigt het ministerie de financiële belangen van Nederland.

  • Aanvullende Informatie
    Wanneer u bij ons als leverancier een professional aanbiedt en deze wordt geplaatst, hebben we informatie van u als contractpartij nodig, onder andere met betrekking tot de Wet keten- en inlenersaansprakelijkheid. De ‘WKA’ heeft als doel om misbruik te voorkomen bij de afdracht van loonheffingen bij alle schakels in de keten; van leverancier tot opdrachtgever. Wij dekken deze risico’s voor onze opdrachtgevers af middels een geblokkeerde rekening, de G-rekening. Dit is een rekening waarop een gedeelte van het factuurbedrag wordt gestort en waarvan u de loonheffingen en BTW kunt betalen aan de Belastingdienst. Het af te storten % hangt ervan af of u een SNA-certificering (NEN-4400-1 of NEN-4400-2) heeft of niet en of uw bedrijf in Nederland of daarbuiten is gevestigd. De G-rekening kunt u aanvragen bij de Belastingdienst. Indien u geen G-rekening kunt krijgen (en u kunt hier bewijs van de Belastingdienst van overleggen) dan heeft u ook de mogelijkheid elk kwartaal een accountantsverklaring (assurance report inzake inlening personeel) aan te leveren. Hierin zal een gecertificeerd accountant (AA of RA) een verklaring afgeven over de juistheid, volledigheid en tijdigheid van de afdrachten. Let wel, de kosten voor deze verklaring komen voor uw eigen rekening.

 

De Eisen

  • Kandidaat beschikt over WO werk- en denkniveau
  • Kandidaat beschikt over minimaal 5 jaar aantoonbare en recente werkervaring als solutionarchitect.
  • Kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare kennis van/ervaring met informatiebeveiliging, systeemintegratie, cloudoperating models en lifecyclemanagement.
  • Kandidaat beschikt over minimaal 3 jaar ervaring in het wegen en beoordelen van architectuurvoorstellen van leveranciers

De Wensen

  • Mate waarin kandidaat beschikt over de gevraagde competenties en vaardigheden (toetsbaar in CV, motivatie en/of mogelijk gesprek).
  • Mate van ervaring en/of affiniteit met de organisatie van de opdrachtgever.
  • Mate waarin de kandidaat elementen van een enterprisearchitectuur en business requirements kan vertalen naar diverse voorgestelde (technische) oplossingen en kan je deze uitwerken tot op het niveau waarop een project in staat is de beoogde oplossing te realiseren.
  • Mate waarin de kandidaat aantoonbare ervaring heeft met beschrijven van werkprocessen en de wijze waarop dit door IT wordt ondersteund en de ervaring met het opstellen van Project Start Architecturen (PSA's).

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
20 oktober 2025 om 09:30
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox