Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS)

Solution architect

Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS)

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Wij zoeken een ervaren Solution Architect die naast de focus op de totaaloplossing, in detail kan werken aan Project Start Architecturen (PSA), Functionele Ontwerpen en Technische ontwerpen.

Als Solution Architect ben jij de inhoudelijk expert en adviseur die aan het roer staat van technische vraagstukken. Je hebt de regie over de technische oplossingen die iRealisatie ontwikkelt: je ontwerpt deze oplossingen en werkt daarbij intensief samen met collega's met uiteenlopende expertises. Samen realiseer je open, transparante én technisch complexe oplossingen die van grote maatschappelijke waarde zijn.

Binnen de dynamiek van iRealisatie breng jij rust en overzicht. Met een praktische en meedenkende houding lever je gedegen technische ontwerpen die richting geven aan projecten en ontwikkelteams. Je bent verantwoordelijk voor het definiëren van de technische architectuur, het bewaken van de consistentie tussen systemen, en het signaleren en mitigeren van technische risico's. Daarnaast borg je de kwaliteit, schaalbaarheid en security van de gekozen oplossingen. Je begeleidt ontwikkelteams bij de implementatie van architectuurkeuzes, stelt en onderhoudt architectuurdocumentatie, en beoordeelt samen met de Head of Engineering (HoE) de toepasbaarheid van nieuwe technologieën. Ook stem je af met stakeholders zoals productmanagers, product owners, domeinarchitecten en de CTO.

Jij bent een creatieve, proactieve en pragmatische aanpakker die stevig in de schoenen staat. Je schakelt moeiteloos tussen technische details en de grote lijnen. Je kunt complexe ontwerpen helder uitleggen - zowel aan developers als aan minder technische stakeholders. Je denkt mee, luistert goed, en weet wanneer je moet sturen of juist moet verbinden.

Verder heb je:

  • een stevige technische achtergrond en ervaring met het opstellen van architecturen;
  • kennis van (en ervaring met) moderne softwarearchitecturen, platforms en frameworks;
  • oog voor security, privacy en compliance en
  • het vermogen om rust te brengen in complexe projecten en tegelijkertijd energie en richting te geven.

    Achtergrond opdracht
    IRealisatie is onderdeel van de directie informatiebeleid en ontwikkelt in opdracht van beleidsafdelingen van VWS, maatwerk software en tools die bijdragen aan het versnellen van de digitalisering in de zorg.

    Denk daarbij aan:

  • Het verkennen en aantonen van nieuwe oplossingen door het uitvoeren van pilots of POCS (proof of concepts);
  • Het ontwikkelen en realiseren van nieuwe software en digitale tools op basis van privacy en security by design;
  • Het moderniseren van bestaande, verouderde, informatiesystemen.
  • Het inzetten van technisch advies bij digitaliseringsvraagstukken.

    iRealisatie heeft alle capaciteiten in huis om software te ontwerpen, ontwikkelen én beheren - met een privacy- en security-first aanpak. We bouwen software, webapplicaties en mobiele apps.

    In de rol van Solution Architect ben je werkzaam voor verschillende projecten binnen iRealisatie, waaronder:

    Mijn Gezondheidsoverzicht (MGO)
    Dit project is verantwoordelijk voor het bouwen van de website en mobiele app voor de burger, waarmee burgers inzicht krijgen in de gegevens over hun gezondheid. Deze gegevens worden o.a. opgehaald bij verschillende zorgaanbieders.

    Beeldbeschikbaarheid
    Dit project heeft als doel het ontwikkelen en implementeren van een technische oplossing die het eenvoudiger maakt om medische (DICOM) beelden uit te wisselen tussen zorgverleners. Dit project bevindt zich in de startfase en de eerste stap is het in kaart brengen van het huidige systeemlandschap en de mogelijke oplossingsruimte

De Eisen

  • Kandidaat beschikt over WO werk- en denkniveau.
  • Kandidaat beschikt over minimaal 7 jaar werkervaring als ICT Solution Architect en heeft kennis van Domein Architectuur.
  • Kandidaat beschikt over aantoonbare werkervaring met cryptografische technieken en standaarden zoals certificaten (oa mTLS en symmetrische/ public key cryptografie).

De Wensen

  • Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met tools en methodieken voor het ontwikkelen van architecturen en ontwerpen, zoals Archimate, TOGAF, UML en ervaring heeft met het schrijven van functioneel ontwerp, technisch ontwerp en project start architectuur.
  • Mate waarin de kandidaat ervaring heeft met ICT-architectuur en ervaring heeft met de ontwikkeling van software die aan strenge eisen moet voldoen op gebied van softwarekwaliteit, privacy en beveiliging (AVG, NEN etc).
  • Mate waarin ervaring heeft met cryptografische technieken en standaarden zoals certificaten (o.a. mTLS en symmetrische/ public key cryptografie).
  • Mate waarin de kandidaat beschikt over de gevraagde competenties en vaardigheden (toetsbaar in cv, motivatie en/of eventueel gesprek).

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
04 februari 2026 om 10:40
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox