Belastingdienst

Senior data-engineer (2 fte)

Belastingdienst

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Als data engineer bij de Belastingdienst Directie Centraal Administratieve Processen (CAP), Cluster Innen&Betalen heb jij een belangrijke rol in het opwerken van data naar gegevens voor het ontwikkelen van Managementinformatie producten. Samen met onder andere business analisten en data analisten bouw je oplossingen die voorzien in de structurele informatiebehoefte van de business. Het cluster Inning is de 'kassa van Nederland'. Het cluster Inning int belastinggeld en vult daarmee de schatkist van Nederland. Ook regelt het cluster dat toeslaggerechtigden hun toeslagen ontvangen of - wanneer nodig - terugbetalen. Cluster Inning vult daarmee bijna 85% van de staatskas. Het Cluster Inning bestaat uit ca. 1000 fte en zorgt voor het uitvoeren van de massale inning (in- en uitbetalen) voor de gehele Belastingdienst, (bijzondere) invordering voor toeslaggerechtigden, particulieren en MKB klein, het betalingsverkeer en de uitvalbehandeling van de (massale) inning.

Achtergrond opdracht
In jouw rol van data engineer heb je een korte lijn met de ontwerper van het data-model, data-pipelines voor onze business analisten en de business. Je bent een expert op het gebied van ETL die zijn bijdrage levert door eenduidig gebruik van de data en het ontwikkelen van producten en het uitvoeren van analyses. Je ontwikkelt bijvoorbeeld heldere tijdlijnen of andere aggregaties uit complexe datastromen die gebruikt kunnen worden voor een product. Jij bent ervoor verantwoordelijk dat deze oplossingen en producten zodanig werken dat die stabiel geïmplementeerd kunnen worden in de testacceptatie- en productieomgeving. Je beschikt hiervoor over state-of-the-art tooling en platformen zoals SAS / Teradata omgeving. Jij gaat werken in het team IBMI wat opgesteld is om deze processen aan te sturen, bouwen op ons datawarehouse en presenteren in online dashboards. Je werkt aan opdrachten in een team van ongeveer 10 collega's. Jij werkt in een dynamische en prettige werkomgeving, waar hybride werken en ruimte voor innovatie de standaard is.

Competenties

  • initiatief
  • analyseren
  • resultaatgerichtheid
  • samenwerken
  • creativiteit

Herken jij jezelf ook hierin? Je hebt goede mondelinge en schriftelijke communicatieve vaardigheden. Je wilt resultaten behalen, zonder de goede relatie uit het oog te verliezen. Je schakelt graag snel: je bent dan ook stressbestendig en praktisch ingesteld. Je bent enthousiast en betrokken en je beschikt over een flinke dosis doorzettingsvermogen. Je hebt er zichtbaar plezier in om je te bewegen in een organisatie waarin nog niet alles is vastgelegd en waarin je in belangrijke mate kan bijdragen aan de uiteindelijke proces- én productinrichting ervan.

Extra info

  • 32-36 uren

De Eisen

  • Opdracht is minder geschikt voor ZZP’ers ivm wet DBA
  • HBO of Academische opleiding, Informatiekunde of informatica aangevuld met meer management gerichte opleiding of een academische opleiding Organisatie & Bedrijfskunde.
  • Je hebt aantoonbare kennis en ervaring van SAS-VA, SAS EG of vergelijkbare tooling.
  • Ervaring met ETL, data-schoning en modellering is een must
  • HBO of Academisch blijkend uit gevolgde en succesvol afgeronde opleidingen en werkervaring op het expertisegebied (3 jaar)
  • Insiderregeling is van toepassing
  • Alleen Nederlandstalige CV’s aanbieden en kandidaten moeten perfect Nederlands kunnen spreken.

De Wensen

  • Je beschikt over recente en aantoonbare ervaring met programmeren en coderen in bij voorkeur in een must.
  • Je beschikt over uitstekende Nederlandse spreek-

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
27 januari 2026 om 20:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox