Werkorganisatie Druten Wijchen

Senior beleidsadviseur vergunningverlening, toezicht en handhaving

Werkorganisatie Druten Wijchen

De opdracht­omschrijving

Uitvoeringsvoorwaarde
Met het verstrekken van de opdracht (aan de ondernemer die inschrijft op de onderhavige opdracht en voor gunning in aanmerking komt) en Werkorganisatie Druten Wijchen mag géén arbeidsrelatie/dienstbetrekking tot stand komen. De inschrijver dient dit te waarborgen. Bij het inschrijven op de onderhavige opdracht moet in dit kader rekening worden gehouden dat de uitvoering van de werkzaamheden plaatsvindt onder direct leiding en toezicht van Werkorganisatie Druten Wijchen. Dit betekent dat niet wordt voldaan aan de criteria voor zelfstandigheid zoals vereist onder de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (Wet DBA). Werkorganisatie Druten Wijchen merkt hierbij op dat aan de voornoemde uitvoeringsvoorwaarde niet wordt voldaan als de inschrijver een ZZP-er is (ongeacht of dit een eenmanszaak, BV, maatschap of Opting-In constructie is).

Organisatietekst  
De Werkorganisatie Druten Wijchen werkt voor twee gemeenten, met ieder hun eigen bestuur, gemeenteraden en ambities. Om dit in goede banen te leiden werken we met zelforganiserende teams met veel eigen verantwoordelijkheid. In onze organisatie telt iedereen mee, ongeacht achtergrond, leeftijd, opleiding en werkervaring. De cultuur is open, informeel en positief. 

Opdracht 
Vanwege ziektevervanging zijn wij op zoek naar tijdelijke capaciteit van een Senior beleidsadviseur VTH.
De wereld van Vergunningverlening, Toezicht en Handhaving is volop in beweging. Op veel vlakken is er behoefte aan nieuw beleid, nieuwe maatregelen en meer coördinatie. Denk bijvoorbeeld aan het realiseren van ons nieuw VTH-beleid en een goed uitvoeringsprogramma, nieuw Evenementenbeleid en beleidsmatige vraagstukken op het gebied van vergunningen en APV. Wat wordt ons beleid ten aanzien van accu-opslag bijvoorbeeld? In jouw rol zorg je ervoor dat de basis is geregeld en coördineer je de inzet hierop zodat de medewerkers bij o.a. teams BOA’s, Vergunningverlening, Handhaving, APV en Evenementen hun werk goed kunnen doen.

Op alle vraagstukken werk je nauw samen met andere betrokken teams. Dwars door de organisatie heen. De beleidsadviseur VTH kijkt vooruit, analyseert en vertaalt de vragen en ontwikkelingen naar de praktijk en organiseert wat ervoor nodig. Een goede en stevige politieke en bestuurlijke antenne is belangrijk in deze functie, want je krijgt te maken met verschillende belangen en verwachtingen waarin een stevige sparringpartner nodig is.

De taken voor de komende maanden zijn:

  • Ons nieuw VTH-beleid en uitvoeringsprogramma realiseren heeft de eerste prioriteit. De eerste stappen hierin zijn al gezet.
  • Voor gemeente Druten is het VTH beleid in januari 2026 vastgesteld. Voor gemeente Wijchen is er een tussenstap gezet. In januari heeft de raad wensen en bedenkingen meegegeven en 2 moties aangenomen. Deze moeten nog vertaald worden in het nieuwe beleid waarna het beleid definitief kan worden vastgesteld door het college. De gemeenteraad wordt met een informatienota geïnformeerd over hoe wij met de wensen en bedenkingen zijn omgegaan en wat de vervolgplanning is.
  • Voor beide gemeenten moet op korte termijn een risico-analyse worden uitgevoerd. Dit gebeurt in samenwerking met een externe partij waar al gesprekken mee zijn gevoerd. Deze workshops moeten in april/mei worden gerealiseerd waarbij je de rol van projectleider vervult en ervoor zorgt dat de inbreng goed vertaald wordt naar het beleid en de uitvoering.
  • Op basis van het definitief VTH beleid en de risico-analyse kan het vervolg worden vorm gegeven en het uitvoeringsprogramma worden gemaakt.

Competenties 
Je bent een gedreven en enthousiaste beleidsadviseur die graag wil bijdragen aan het realiseren van de nieuwe opgaven op het terrein van Vergunningen, Toezicht en Handhaving. Als adviseur weet je een goede brug te slaan tussen de ontwikkelingen, de behoeften van de klant, het bestuur, de verschillende processen, de technische systemen, de organisatie en de medewerkers en teams. Open, optimistisch, ondernemend en verbindend zijn belangrijke waarden evenals een klantgerichte houding. Door de complexiteit van de opgaven wordt van jou verwacht dat je goed onder tijdsdruk kunt presteren en dat je ondernemend, proactief, resultaatgericht, creatief en flexibel bent. Met jouw humor en relativeringsvermogen draag je bij aan een prettige werksfeer binnen de verschillende teams.

Benodigd aantal professionals 
1

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv. 

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: In overleg
Is hybride werken mogelijk: In overleg / Onderlinge afstemming

 

De Eisen

  • 2. De kandidaat stelt zich voor in een korte (persoonlijke) motivatie en waarom deze geschikt is voor deze opdracht. De motivatie dient geschreven te zijn door de kandidaat zelf;
  • 3. De kandidaat beschikt over minimaal een afgeronde HBO bachelor opleiding;
  • 4. De kandidaat beschikt over minimaal 2 jaar werkervaring als beleidsadviseur vergunningverlening, toezicht en handhaving.

De Wensen

  • 5. De kandidaat beschikt over minimaal 5 jaar werkervaring als beleidsadviseur vergunningverlening, toezicht en handhaving.
  • 6. De kandidaat beschikt over minimaal 3 jaar werkervaring bij een gemeentelijke organisatie.
  • 7. De kandidaat beschikt over minimaal 1 jaar werkervaring in het vertalen van beleid naar een uitvoeringsprogramma
  • 8. De kandidaat beschikt over een afgeronde HBO bachelor opleiding in de richting van rechten, veiligheidskunde, bouwkunde of built environment.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
17 maart 2026 om 16:30
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox