Ministerie van Defensie

Senior beheerder ict

Ministerie van Defensie

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Als IAM-beheerder ben je verantwoordelijk voor het beheren en ontwikkelen van de Identity and Access Management-dienstverlening. Je zorgt ervoor dat de stabiliteit, beschikbaarheid, kwaliteit en continuïteit van de keten worden bewaakt. Naast het in beheer houden van onze IAM-keten moet deze ook klaargemaakt worden voor vernieuwing en automatisering. Je bent daarom constant op zoek naar manieren om processen te verbeteren en efficiënter te maken.

In deze functie ben je verantwoordelijk voor het uitvoeren van diverse taken, waaronder het beoordelen en interpreteren van aanvragen, het verzamelen van nadere informatie bij bevindingen en het maken en registreren van nadere afspraken met klanten/gebruikers. Je voert installatiewerkzaamheden uit, patch/upgradewerkzaamheden en dagelijkse checks op de keten. Je controleert de afhandeling van de beheerwerkzaamheden en laat werkzaamheden verantwoorden en afsluiten.

Als IAM-beheerder adviseer en coördineer je in het wijzigingenproces en het incidentenproces. Je werkt met zeer complexe systemen, incidenten en situaties. Je meldt, analyseert en handelt deze afwijkingen af in dynamische beheeromgevingen.

Je neemt tijdens je werkzaamheden een ondernemende houding aan. Je voert zelf diepgaande analyses uit om de oorzaak van het probleem te achterhalen. Je bent in staat om snel te schakelen tussen verschillende systemen, processen en omgevingen om een compleet beeld te krijgen van de situatie. Je zoekt actief naar oplossingen en lost problemen op door creatieve en innovatieve benaderingen te gebruiken in samenwerking met het team.

Voor de vernieuwing en verbetering ben je in staat vooruit te denken en de toekomstvisie van de keten op te nemen in de huidige processen. Je schrijft testplannen voor deze vernieuwingen en voert deze testplannen uit om ervoor te zorgen dat de technische functionaliteit veilig naar productie gaat.

Als ervaren IAM-beheerder beschik je over diepgaande kennis van identiteits- en toegangsbeheer, evenals uitstekende vaardigheden om complexe projecten succesvol te begeleiden. Je bent in staat om meerdere stakeholders effectief te coördineren, deadlines te bewaken, de voortgang van projecten te monitoren en dit te schakelen met andere disciplines binnen het project, waardoor alles soepel verloopt en de gewenste resultaten worden behaald.

Met je proactieve houding en vermogen om vooruit te kijken, weet je potentiële knelpunten en risico's tijdig te identificeren en hierop adequaat te reageren. Je bent ook in staat om de benodigde expertise en middelen voor een project op tijd in te schatten en deze adequaat aan te vragen, waardoor het project zonder onnodige vertragingen of obstakels kan worden uitgevoerd. Door je uitstekende communicatieve vaardigheden en vermogen om met verschillende expertises te schakelen, kun je effectief samenwerken met andere teams en stakeholders om de gewenste resultaten te bereiken.

Tot slot ben je sociaal gedreven en coach je 1e- en collega-beheerders.

De ideale kandidaat is geïnteresseerd in het IAM-vakgebied en gaat graag complexe uitdagingen aan. Hij/zij heeft een nieuwsgierige, proactieve houding en is bereid om zelf kennis uit te breiden door de benodigde documentatie en informatie op te zoeken. Hij/zij is gedreven zelf projecten op te pakken, diepe analyses uit te voeren en ervoor te zorgen dat de juiste mensen bij elkaar komen, zodat je enthousiast samen met het team naar een geslaagd resultaat komt. Hij/zij heeft affiniteit met de wereld van IAM en IT.

Achtergrond

Binnen het JIVC bestaat de afdeling Generieke IT & Infra (COMMIT) en deze is samen met de andere afdelingen van de functionele en operationele IT dé Defensieleverancier van complete systemen, applicaties, trainers en simulatoren voor de krijgsmacht in het betreffende domein. De afdeling draagt op basis van diepgaande kennis van bedrijfsvoering, gebruikers- en instandhoudingsprocessen bij aan de vertaling van eisen en wensen naar concrete specificaties t.b.v. IAM-software. De afdeling is daarnaast ook verantwoordelijk voor het in stand houden van deze systemen.

De kandidaat heeft bij voorkeur ervaring en kennis van de volgende onderwerpen om zijn/haar werkzaamheden uit te voeren:

Windows Server:
File shares, scheduled tasks, netwerkpoorten (firewall), file system rechten, software installaties, verschillende rollen van een server, DHCP, DNS, Services.

Linux Server:
Installatie en configuratie van Linux-systemen, zoals file shares, scheduled tasks, netwerkpoorten (firewall), file system rechten, software installaties, verschillende rollen van een server, DHCP, DNS, daemons.

Databases:
Installatie en configuratie van database servers, zoals Oracle MySQL, Microsoft SQL, PostgreSQL, etc. Kennis van SQL en query's uitvoeren, gegevens ophalen, joins, schema's opstellen en uitbreiden.

LDAP:
Installatie en configuratie van een LDAP-server, zoals schema's, OU's, attributen, ACL's, replicatie.

Webservers:
Installatie en configuratie van webservers, zoals Tomcat, Glassfish, MS IIS, of IBM WebSphere.

Werkmethoden:
Bedrijfsprocessen (OTAP) en Agile-methodieken, zoals Scrum, ITIL.

Ontwikkel skills:
Scripting, If-Then-Else clausules, het verschil tussen een string en een variabele, UML-diagrammen, weten wat een CI/CD pipeline betekent

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare kennis en ervaring met het systematisch handelen om tijdens wijzigingen te reageren op de dagelijkse operationele behoefte, het voorkomen van serviceonderbrekingen en de samenhang met SLA en informatiebeveiligingsvereisten te handhaven.
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbaar werkervaring in complexe ICT ketens in de rol van technisch beheerder.
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbaar werkervaring binnen Identity and Access Management.
  • Kandidaat heeft tenminste een afgeronde HBO opleiding, of een MBO afgerond met minimaal 5 jaar werkervaring (analytisch) op HBO-niveau.
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbaar werkervaring met Agile, scrum en/of Prince ll framework.

De Wensen

  • Kandidaat heeft bij voorkeur werkervaring met het werken in, begeleiden en aansturen van- en in beheernemen van (beheer)projecten, danwel projectmatige activiteiten.
  • Kandidaat heeft bij voorkeur minimaal 5 jaar aantoonbaar kennis van en werkervaring met (My)SQL-databases en ervaring met scripting.
  • Kandidaat heeft bij voorkeur minimaal 5 jaar aantoonbaar kennis van en werkervaring met Active Directory en LDAP-producten.
  • Kandidaat heeft bij voorkeur 5 jaar aantoonbaar kennis van en werkervaring met Linux, Windows server en Web applicaties (Tomcat, Glassfish, MS IIS, IBM Websphere).
  • Kandidaat heeft bij voorkeur ervaring met technische systeemstesten, OTAP en functionele testen.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
30 juli 2025 om 07:30
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox