Gemeente Amsterdam

Senior adviseur business intelligence

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Werk mee aan het uitbouwen van de informatievoorziening vanuit het hart van de operatie van jeugdgezondheidszorg.
• Jeugdgezondheidszorg maakt dagelijks gebruik van analyses en rapportages in Diver om de kwaliteit en bedrijfsvoering te waarborgen en verbeteren.
• Hiervoor werken de zorg- professionals, het management en de BI ontwikkelaar nauw samen.
• De applicaties moeten beheerd en doorontwikkeld worden.

In de functie van Senior Adviseur BI ben je verantwoordelijk voor het beheren en door-ontwikkelen van de BI rapportages en analyses van data van de Jeugdgezondheidszorg. In overleg met de gebruikers breng je in kaart welke aanpassingen in bestaande rapportages moeten worden doorgevoerd en ontwikkel je nieuwe rapportages.

Je bewaakt de kwaliteit en beheerbaarheid van de rapportages en levert, ook ongevraagd, advies over de doorontwikkeling van de rapportageomgeving.

Werkzaamheden
De afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD Amsterdam werkt met tientallen BI rapportages in het systeem Diver. De rapportages moeten de bedrijfsvoering effectief ondersteunen. Hiervoor moeten de volgende werkzaamheden worden uitgevoerd:
• Nieuwe rapportages ontwikkelen;
• Doorvoeren van verbeteringen aan bestaande rapportages;
• Begeleiden van testen van rapportages en naar productie brengen van nieuwe rapportages;
• Supportverzoeken behandelen;
• Gebruikersbeheer;
• Gebruikers ondersteunen bij het gebruik van de rapportages.

Een gemiddelde werkdag kan bestaan uit de volgende werkzaamheden:
- overleg met control over gewenste wijzigingen in een financiële rapportage;
- testversie ontwikkelen van een nieuwe rapportage;
- met gebruikers de testversie testen.

De werkzaamheden op een werkdag kunnen sterk verschillen en ook het aantal uren zal van dag tot dag sterk uiteen kunnen lopen.

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
De Jeugdgezondheidszorg (JGZ) is er voor alle (ongeboren) kinderen, jongeren tot 23 jaar en hun ouder(s) /verzorger(s) in Amsterdam en Amstelland. Er werken ruim 450 medewerkers op 30 locaties. We volgen preventief de groei, gezondheid en ontwikkeling van kinderen en jongeren, geven vaccinaties en ondersteunen ouders bij lichte opvoedvragen. Elke dag levert iedere JGZ-professional een bijdrage aan onze missie: gelijke kansen voor kinderen en jongeren om gezond en veilig op te groeien.

De Eisen

  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal vijf (5) jaar aantoonbare werkervaring met het genereren van data oplossingen voor diverse vraagstukken. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    organisatie •    naam contactpersoon •    telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Voor een objectieve referentie mag de inschrijver zichzelf niet als referent opgeven. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal vijf (5) jaar aantoonbare werkervaring als BI analist of BI consultant.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal vijf (5) jaar aantoonbare werkervaring met het opstellen van specificaties voor rapportages en dashboards.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    organisatie •    naam contactpersoon •    telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Voor een objectieve referentie mag de inschrijver zichzelf niet als referent opgeven. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn

De Wensen

  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal twee (2) jaar aantoonbare werkervaring met het uitvoeren van werkzaamheden in het Sociaal Domein.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toetsing van de competentie: Analytisch vermogen: Kan hoofd- en bijzaken onderscheiden, een vraagstelling in onderdelen uitsplitsen en logische verbanden leggen tussen de verschillende deelaspecten.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie (3) jaar aantoonbare werkervaring met het bouwen en beheren van rapportages en dashboards in Diver. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal drie (3) jaar aantoonbare werkervaring met functioneel beheer van het Diver BI platform. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal twee (2) jaar aantoonbare werkervaring met het werken voor de Jeugdgezondheidszorg.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toetsing van de competentie: Klantgerichtheid: Speelt in op de wensen en behoeften van de klant.
  • Toetsing van de competentie: Initiatief: Onderneemt zelfstandig actie. Signaleert kansen en zet deze om in verbeterings- en vernieuwingsacties, die bijdragen aan betere organisatieprestaties.
  • Toetsing van de competentie: Snelheid van begrip: Kan nieuwe informatie of gebeurtenissen snel bevatten; kan zich vlot oriënteren in een onbekende omgeving.
  • Toelichting Maximumtarief Het uurtarief voor deze tender bedraagt maximaal € 120,- Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Er geldt een maximum uurtarief conform het actuele bezoldigingsmaximum per uur zoals bepaald in de WNT waarbij maximaal 36 uur per week mag worden gefactureerd; EN - De contractwaarde over 12 maanden is maximaal gelijk aan de actuele WNT-norm. Indien het opgegeven tarief buiten de aangegeven range valt, wordt uw offerte terzijde gelegd (knock-out). De verdeling van de punten voor de score op tarief wordt als volgt berekend: de inschrijver met het laagste tarief krijgt het maximale aantal punten. De score van de overige offertes wordt gerelateerd aan het laagste tarief op basis van percentuele afwijking.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
11 augustus 2025 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox