Gemeente Amersfoort

projectmanager energietransitie en circulariteit

Gemeente Amersfoort

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

We zoeken een projectmanager met een aantal jaren ervaring. Deze projectmanager gaat in twee (deel)programmateams aan de slag: het team energietransitie en het team circulariteit. 
De afdeling Programma's en Projecten
Je thuisbasis is de afdeling Programma's en Projecten. Dit is de gemeentebrede afdeling voor procesmanagement, in het bijzonder programma- en projectmanagement. Bovendien vervullen we gemeentebrede vastgoedbeheertaken en verrichten we allerhande vastgoed-gerelateerde zaken. Er werken zo'n 135 mensen, vast en ingehuurd. Er werken doeners, gericht op resultaat en op samenwerken. De sfeer is dynamisch en optimistisch.
Vanuit onze afdeling worden tal van collega's dedicated toegewezen aan enkele grote gemeentebrede programma's, waaronder energietransitie en circulariteit.


Programmateams Energietransitie en Circulariteit
Binnen de programmateams werken projectmanagers, assistenten en adviseurs uit diverse (beleids) afdelingen samen om handen en voeten te geven aan energietransitie en de transitie naar een circulaire samenleving. De aan te stellen projectmanager functioneert vanuit de afdeling Programma's en Projecten als volwaardig lid in het programmateam. Het programma bestaat uit twee deelprogramma’s (Energietransitie en Circulariteit) die elk worden aangestuurd door een programmamanager. Er wordt gewerkt met agile scrum en zoveel mogelijk met dedicated teams.

Te verrichten werkzaamheden 
-       Samen met collega’s werken aan de vraagstukken rond netcongestie en energieopslag;
-       Volgen van de pilot energieopslag bij hoogbouw;
-       functioneren als projectmanager van de subsidieregeling Toekomstfonds Duurzame Ontwikkeling: verantwoordelijk voor opnieuw openstellen in januari, spreekuren, (tussen)evaluaties en verantwoording;
-       Adviseren bij het opstellen van (economisch en afval)-beleid op het vlak van bijvoorbeeld broedplaatsen, duurzame economie en de rol van circulariteit bij een afvalloze stad;
-       Het ondersteunen van het ecosysteem van lokale makers en upcyclers;
-       Het verder brengen van de subsidieaanvraag rond demontage- en sorteren van consumptiegoederen;
-       periodiek rapporteren over de voortgang van de projecten waar je verantwoordelijk voor bent (hoofdpuntenrapportages), gerelateerd aan de opdrachtverstrekking;
-       in samenwerking met communicatie-adviseurs en derden bepalen en uitvoeren van de communicatiestrategie voor deze projecten.

Netcongestie en energieopslag
In de provincie Utrecht is netcongestie op het elektriciteitsnet een urgent probleem. Voor dit onderwerp ga je (mee) werken aan verschillende projecten. Daarnaast hebben we de afgelopen periode een pilot gedaan voor een slimme batterij bij een flatgebouw. Hoe dit functioneert, moet de komende periode gevolgd worden.
Anders consumeren
We werken inmiddels alweer 3 jaar hard aan het ecosysteem van makers en upcyclers in de regio Amersfoort om ervoor te zorgen dat consumptiegoederen die te goed zijn voor de stort, maar te slecht voor de kringloopwinkel weer een tweede kans krijgen. Hiervoor zijn we de circulaire winkel-werkplaats de Retourboulevard gestart, helaas is dat experiment niet gelukt, maar het netwerk van makers blijven we ook in de volgende fase ondersteunen en stimuleren. Hiervoor onderhoudt jij het netwerk en brengt kansen in beeld. Hierbij denken we bijvoorbeeld aan een Europese subsidieaanvraag die in de maak is voor een sorteer- en demontagehal op de nieuwe milieustraat. Er gebeurt veel rondom deze ‘circulaire ambachten’ en we zijn als Amersfoort betrokken bij verschillende netwerken en onderzoeken. In deze rol stem je geregeld af met de collega’s van afval en denk je ook mee over de nieuwe gemeentelijke afval-en grondstoffenvisie
Circulaire bedrijvigheid
Naast het onderhouden en stimuleren van het ecosysteem van circulaire makers, adviseer je team economie bij hun beleid en activiteiten op het vlak van de duurzame economie. Daarnaast bied je maatwerk begeleiding aan duurzame ondernemers en initiatiefnemers met circulaire vragen.. Kortom, je werkt met interne en externe stakeholders aan de economie van de toekomst.Kandidaatomschrijving

De rol van de projectmanager is een zelfstandige rol, maar er je werkt in een team en er is altijd een collega in de buurt om mee te sparren en af te stemmen. We zoeken een veelzijdige en daadkrachtige collega. De diversiteit in klussen zorgt ervoor dat jij in de ca. 32 uur dat je voor ons werkt een leuke en uitdagende taak hebt.
Goede communicatieve vaardigheden en organisatorisch vermogen zijn van groot belang. 
De gevraagde competenties: analytisch, gestructureerd, communicatief vaardig (mondeling en schriftelijk), maatschappelijke sensitiviteit

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Werkervaring Minimaal 3 jaar relevante werkervaring (niet zijnde stages), een en ander duidelijk af te leiden uit het cv
  • Opleiding Minimaal afgeronde HBO bachelor opleiding

De Wensen

  • Motivatiebrief Bij deze opdracht wordt om een motivatiebrief gevraagd. Deze weegt mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze motivatiebrief wordt beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. In de motivatiebrief dient de motivatie voor deze functie toegelicht te worden en dient beschreven te worden in hoeverre wordt voldaan aan de voor deze functie verlangde competenties:  analytisch, gestructureerd, communicatief vaardig (mondeling en schriftelijk), maatschappelijke sensitiviteit
  • Werkervaring 1 Minimaal 3 jaar relevante werkervaring in projectmanagement, een en ander duidelijk toegelicht in de offerte.
  • Werkervaring 2 Aantoonbare ervaring met werken binnen de (semi) overheid (en in een bestuurlijke / maatschappelijke omgeving), een en ander duidelijk toegelicht in de offerte
  • Werkervaring 3 Aantoonbare ervaring met voor deze opdracht relevante duurzaamheidsvraagstukken, bij voorkeur (ook) mbt circulariteit (dat is een pre). Een en ander duidelijk toegelicht in de offerte en beschreven aan de hand van enkele voorbeelden
  • Interview Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. In de gesprekken zullen wij de aangegeven ervaring en motivatie nader toetsen, zullen wij beoordelen op de door ons gevraagde competenties en zullen wij beoordelen op de passendheid van kandidaat binnen het team en de organisatie.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox