Gemeente Amstelveen

Projectleider Jongeren in Amstelveen Schuldenvrij (JAS)

Gemeente Amstelveen

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

De afdeling Sociale Voorzieningen richt zich op de gebieden Wmo, bijzondere bijstand en minimaregelingen, urgente woonzaken en schuldhulpverlening. Klanten worden professioneel ondersteund op weg naar zelfontplooiing, zelfstandigheid en onafhankelijkheid, zodat men weer kan participeren in de samenleving.

De opdracht
Jongeren hebben steeds vaker te maken met schulden. De schulden kunnen een gevolg of een oorzaak zijn van verschillende problemen op diverse leefgebieden. Schulden die zijn ontstaan door  gedrag, ’erbij willen horen’ maar ook omdat de maatschappij steeds meer van hen vraagt op het gebied van administratieve vaardigheden. Als daarnaast sprake is van andere problematiek, zoals psychische problemen of een problematische thuissituatie, kunnen de schulden een belemmering zijn om door te leren en/of verder te werken aan een gezonde toekomst met voldoende perspectief.

Daarom start Amstelveen met het project: Jongeren in Amstelveen Schuldenvrij, ook wel “JAS”. Het JAS heeft als doel voor jongeren rust te creëren, een opleiding te starten of te hervatten en begeleiding naar (duurzaam) werk of participatie mogelijk te maken. Het doel is om met minimaal 10 jongeren te starten en dit de komende jaren verder uit te breiden. Het JAS is gebaseerd op het Jongeren Perspectief Fonds.

Voor dit specifieke project is Gemeente Amstelveen tijdelijk op zoek naar een Projectleider.

De projectleider zorgt voor verbinding van de afdelingen binnen gemeente Amstelveen, die specifiek werken voor de doelgroep jeugd en zorgt dat de werkwijzen voor deze jongeren op elkaar aansluiten. Er is veel regelwerk rondom de toegang van jongeren, de financiën, eventueel huisvesting, verankering in beleid, afstemming met afdelingen en andere organisaties, communicatie, contact met bredere netwerken, monitoring en evaluatie.

De projectleider is verantwoordelijk voor het realiseren van de beoogde integrale aanpak en te sturen op resultaat en daarin de verbinding te leggen binnen de gemeentelijke organisatie en met andere externe instanties.

De opdracht is voor de duur van 6 maanden. Er is een mogelijkheid tot verlenging. Deze verlenging wordt voor afloop van de opdracht besproken en de exacte duur is nu nog niet bekend.

Kandidaatomschrijving

  • Minimaal een afgeronde HBO/WO opleiding.
  • Ervaring als Projectleider met projecten binnen het Sociaal Domein.
  • Minimaal 2 jaar ervaring met werken binnen een gemeentelijke organisatie.
  • Ervaring met bestuur-sensitieve taken.
  • Ervaring met projectmatig werk zoals het Jongeren Perspectief Fonds is een pre.

Competenties

  • Klantgericht.
  • Resultaatgericht.
  • Betrouwbaar.
  • Zelfstandig.
  • Proactief.
  • Snelstartend.
  • Hands on mentaliteit.

Bovenstaande competenties worden tijdens het gesprek beoordeeld door de gemeente.

BYOD
Bij de Gemeente Amstelveen is Bring Your Own Device (BYOD) van toepassing. Dit houdt in dat de kandidaat die de opdracht gegund krijgt, zelf een smartphone, inclusief abonnement en een laptop moet meenemen voor zakelijk gebruik.

Referentie
Het checken van referenties kan onderdeel zijn van de procedure. Bij de gevraagde werkervaring, onder het onderdeel ‘eisen’, is het opgeven van een referentie vereist. Onder een referentie wordt het volgende verstaan: de naam en contactgegevens van een teamleider/leidinggevende van een recente opdrachtgever, die relevant is voor de uitgevraagde opdracht, zoals opgesteld door Gemeente Amstelveen.

VOG
Iedereen die bij de gemeente Amstelveen of Aalsmeer komt werken moet vóór aanvang van zijn werkzaamheden een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) overleggen. De gemeente geeft aan waarop gescreend moet worden door het Centraal Orgaan Verklaring Omtrent Gedrag. Dit is afhankelijk van de werkzaamheden die uitgevoerd gaan worden. De gemeente stuurt de nieuwe collega een e-mail met een link waarmee hij/zij de nieuwe aanvraag voor een VOG af kan ronden. Kosten van de aanvraag kunnen worden gedeclareerd bij de Gemeente Amstelveen.

Interviewplanning

De top 3 van kandidaten wordt door de gemeente Amstelveen uitgenodigd voor een sollicitatiegesprek.
De gesprekken worden gevoerd op maandag 4 juli tussen 13.00 - 17.00 uur. 
De kandidaat dient op dat tijdstip beschikbaar te zijn.

Toelichting op rooster

16 uur is bespreekbaar

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.
  • BYOD Bij de Gemeente Amstelveen is Bring Your Own Device (BYOD) van toepassing. Dit houdt in dat de kandidaat die de opdracht gegund krijgt, zelf een smartphone inclusief abonnement en een laptop dient mee te nemen voor zakelijk gebruik.
  • Opleiding Minimaal een afgeronde HBO opleiding.
  • Werkervaring Minimaal 2 jaar werkervaring als Projectleider van projecten binnen het sociaal domein, opgedaan in de afgelopen 3 jaar. Referentie vereist
  • Werkervaring Minimaal 4 jaar ervaring op het gebied van schuldhulpverlening, opgedaan in de afgelopen 6 jaar. Referentie vereist

De Wensen

  • Kennis Kennis van de sociale kaart van omgeving Amstelland.
  • Werkervaring Minimaal 2 jaar werkervaring als Projectleider van projecten binnen schuldhulpverlening, opgedaan in de afgelopen 3 jaar.
  • Motivatiebrief Bij deze opdracht wordt om een motivatiebrief gevraagd. Deze weegt mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze motivatiebrief wordt beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. De kandidaat dient in (maximaal) een A4 gemotiveerd aan te geven:Welke meerwaarde en kennis hij/zij met zich meebrengt voor de opdracht van Projectleider JAS.Hoe hij/zij werk gaat/aanpak.Waarom hij/zij gemotiveerd is voor deze opdracht bij gemeente Amstelveen.
  • Werkervaring Minimaal 5 jaar werkervaring bij een gemeente, opgedaan in de afgelopen 8 jaar.
  • Interview Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. Verificatie van inhoud aangeboden profiel.Resultaten/praktijkvoorbeelden vanuit vorige werkzaamheden.Competenties voor deze uitvraag.In hoeverre de kandidaat overtuigt de opdracht succesvol af te ronden.Klik en samenstelling binnen het team.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox