
Stedin Groep
max €100 per uur
Zuid-Holland
40 uur per week
06 juli 2026
31 december 2026
PMO BMR
Het BMR programma bestaat uit twee afzonderlijke projecten die integraal vanuit het programma bestuurd worden:
1 de vernieuwing van het GIS systeem van Stedin
2 de implementatie van een nieuwe mobiele applicatie bij de buitendienst
Het huidige GIS systeem van Stedin (BM-GIS) is verouderd. Daarom willen we dit gaan vervangen door een toekomstbestendigere versie waarmee we de energietransitie beter kunnen faciliteren: Electric Office (EO). Het GIS systeem is een bronsysteem van Stedin en bevat een digitale weergave van ons volledige netwerk in ons verzorgingsgebied, met een volledige beschrijving van o.a. onze assets, functies in ons net en de topologie. Electric Office (EO) is vernieuwend, omdat het naast inzicht in ons actuele netwerk ook inzicht zal geven in geplande wijzigingen (gepland werk) in ons net.
Naast de vernieuwing van ons GIS systeem zal er een mobiele applicatie worden geïmplementeerd bij de buitendienst medewerkers; zowel bij eigen monteurs van Stedin als de monteurs van externe aannemers die werkzaamheden voor ons verrichten. Met deze applicatie zijn we straks in staat om in de sleuf op zeer efficiënte wijze assetdata te collecteren en terug te sturen naar EO voor een snellere verwerking dan voorheen.
Electric Office en Mobile zullen met elkaar worden geïntegreerd om de hele ontwerp- en revisieprocessen beter te verbinden en ondersteunen dan voorheen. De twee projecten moeten dan ook goed samenwerken om toe te zien op een goede integratie en het behalen van de beoogde benefits. De implementatie van beide systemen (Electric Office en Mobile) is een groot en complex traject. Niet alleen de technische realisatie is complex, maar ook de business verandering:
Aanleiding opdracht
Door de omvang, complexiteit en tijdsdruk is het essentieel dat alle stuurinformatie tijdig en bij de juiste personen beschikbaar is en van goede kwaliteit is, denk aan planningen, risico’s en financiën. Maar ook dat besluitvorming professioneel verloopt en wordt gedocumenteerd, voortgangsrapportages beschikbaar zijn en planningen worden bijhouden. Het ophalen van de benodigde projectinformatie speelt hierbij een belangrijke rol.
Er staat een programma organisatie met verschillende werkstromen, waaronder: 1) IT realisatie EO, 2) Business implementatie EO en 3) Mobile (IT + business implementatie). Elke werkstroom heeft een werkstroom lead die rapporteert aan de BMR programma manager.
Kortom, een veelzijdige rol, een spin in het web, waarbij een mix gevraagd wordt van de basis op orde houden, inhoudelijke betrokkenheid (op opleidingsplanning en testwerkzaamheden) en communicatief vaardig. Het najagen van deadlines, ophalen van uitstaande acties en het aanspreken van collega’s hierop is als een tweede natuur voor je. Je werkt zorgvuldig en gestructureerd en laat je niet snel uit het veld slaan.
Wie ben jij?
Inhoud
Professioneel
Wat ga je doen?
Als PMO ben je de spin in het web van het programma. Je bent de trekkende kracht om ervoor te zorgen dat het inzicht in het programma ten aanzien van tijd, kwaliteit en financiën up to date is, alles blijft draaien en op tijd geregeld is. Enerzijds organiseren van vergaderingen, voortgangsrapportages, planningen bijhouden en facilitaire zaken zoals uitjes en events organiseren. Anderzijds ook support op testwerkzaamheden en het opstellen en bijhouden van de opleidingsplanning voor alle gebruikers van EO.
Je opereert zelfstandig en weet welke zaken er allemaal nodig zijn om de continuïteit van het programma te borgen. Haalt de input op bij de verschillende deelnemers van het programma en maakt hiermee een helder overzicht van de maandelijkse voortgang. Je weet hoofdzaken en bijzaken te onderscheiden. Je onderhoudt de resource behoefte van het programma.
Het team
Het BMR team is een gevarieerd team met interne en externe collega’s. We weten elkaar goed te vinden en hebben diverse vaste overlegmomenten met elkaar. De samenwerkdagen op kantoor helpen daarnaast om waar nodig ad hoc met elkaar de afstemming te zoeken. Naast de grote opdracht die er ligt zijn we erg betrokken bij elkaar.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox