Gemeente Amsterdam

Procesmanager senior

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Op 3 februari 2025 is de pilot centraal meldpunt zorg en woonoverlast gestart. Dit als opvolging van het onderzoeksrapport over de aanloop dodelijk steekincident Robert Scottstraat.

De pilot is gericht op het tegengaan van (ernstige) overlast achter de voordeur veroorzaakt door personen met onbegrepen en onveilig gedrag. Samen met politie, woningcorporaties, OM, GGZ en onze professionals zijn we deze pilot gestart om het toenemende aantal incidenten terug te dringen. En te zorgen dat mensen die zorg nodig hebben, deze sneller krijgen.

De gemeente wil met deze pilot samen met haar partners in de keten van zorg en veiligheid het volgende bereiken:
Het vereenvoudigen van het melden en verbeteren van het toewijzen van cases aan partners,
Het doorbreken van complexe en bestaande casuïstiek, en
Het bieden van bouwstenen voor het herontwerp van de samenwerking rond personen met onbegrepen en onveilig gedrag.
Binnen de gemeente werken de directies OOV, GGD, JZD en stadsdelen samen met het Actiecentrum Veiligheid en Zorg, politie, woningcorporaties, GGZ aan de pilot. Randvoorwaarde voor het slagen van de pilot is het versterken en uniformeren van de meldpunten zorg en woonoverlast in elk stadsdeel.

Voor de pilot, het uniformen van werkprocessen en het verbeteren van de samenwerking zoeken we een senior procesmanager/projectmanager tot eind 2026.


Werkzaamheden
Vanuit de ontwikkelopgave van de pilot de werkprocessen, samenwerkingsafspraken en implementatie begeleiden van: 
Vereenvoudigen van het melden en verbeteren van het toewijzen van case aan partners 
Het doorbreken van complexe en bestaande casuïstiek, 
Dit in samenwerking met de verschillende betrokken directies (GGD, OOV, JZD), stadsdelen en Amstellandgemeente en partners (AcVZ, politie, woningcorporaties, GGZ, buurtteam etc).  
 
Het ontwikkelen en ontwerpen van werkprocessen, leer en ontwikkelcyclus en sturing in samenwerking met de verantwoordelijken in de stadsdelen van: 
Versterken regie casussen 
Werkprocessen verbeteren, uniformeren, intrainen en in beheer brengen  
Eenduidige aansturing meldpunten zorg en woonoverlast 
Ondersteunende systemen inrichten  
 
Adviseren, organiseren en uitwerken in samenwerking met de trekker van de pilot van: 
Inzicht in casuistiek en verbeteren positie melders 
Evaluatie van de pilot en het versterken/uniformeren meldpunten 
Leertafels informatie-uitwisseling, hernieuwen convenant en handreiking professionals 
Evalueren incidenten als input voor leren en ontwikkelen werkwijze en samenwerking vanuit het meldpunt zorg en woonoverlast.  

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever
Je gaat binnen de gemeente Amsterdam aan de slag bij de tijdelijke organisatie voor de pilot centraal meldpunt zorg en woonoverlast/uniformeren meldpunten zorg en woonoverlast. Binnen de gemeente werken de directies OOV, GGD, JZD en stadsdelen samen met het Actiecentrum Veiligheid en Zorg, politie, woningcorporaties, GGZ en andere partners aan deze pilot.

 

De Eisen

  • Eis - Verificatie Ervaring Verificatie van de ervaring van de kandidaat.
  • Eis - Verificatie kennis Verificatie van de kennis van de kandidaat.
  • Eis - Draaideurconstructie Is de aangeboden kandidaat in de afgelopen 2 jaar in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam? Let op antwoordmogelijkheden: Nee, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. Ja, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar wel in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. (KO)
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte terzijde te leggen.
  • Eis - Werk- en denkniveau De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een hbo werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Opleiding De aangeboden kandidaat heeft minimaal een afgeronde hbo-opleiding.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd.
  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    Organisatie •    Naam contactpersoon •    Telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven. Let op! De referent dient op de hoogte te zijn.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring met de aansturing van complexe projecten en programma’s op het snijvlak van zorg en veiligheid in de G4 . Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Beschikbaarheid en tarief kandidaat Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden kandidaat kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. Hij of zij dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview; Bij gunning is de aangeboden kandidaat direct inzetbaar zoals vermeld in de opdrachtomschrijving van deze tender; Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie  en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Indien het opgegeven tarief de aangegeven range of het maximumtarief overschrijdt wordt uw offerte terzijde gelegd (knock out).
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    Organisatie •    Naam contactpersoon •    Telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven. Let op! De referent dient op de hoogte te zijn.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring als procesmanager/ verandermanager in een ketensamenwerking tussen verschillende organisaties, bij voorkeur op het snijvlak van zorg en veiligheid. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring als organisatieadviseur in het publieke domein. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.

De Wensen

  • Toetsing van de competentie: Overtuigingskracht      Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: Omgevingsbewustzijn    Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: Resultaatgerichtheid     Gevorderd niveau
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft ervaring het inzetten van tools als Design Thinking en het begeleiden van werksessies in ontwikkeltrajecten.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Informatie Kandidaat Wij willen de onderstaande gegevens van de door u aangeboden kandidaat ontvangen. De gegevens worden onder andere gebruikt voor het uitnodigen van de kandidaat voor een interview en het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt. Let op! Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging. Gebruik de volledige naam van de kandidaat zoals deze in het paspoort of op de identiteitskaart staat vermeld.   Middels de tab 'Offerte' dient u de naam van de inschrijving te wijzigen, die bovenin wordt weergegeven. Wijzig deze naar: Naam organisatie + naam kandidaat, zodat duidelijk is welke kandidaat het betreft. Dit kan worden gewijzigd aan de hand van het potlood icoon. Gemeente Amsterdam stelt u voor deze aanvraag in staat om maximaal 1 kandidaat aan te bieden. Om een extra offerte aan te maken klikt u op het tabblad 'Offerte' en vervolgens rechtsonder op 'Extra offerte'. Heeft u hier vragen over dan kunt u contact opnemen met de Servicedesk van Mercell. Klik op 'Invullen' en vul aan: Naam kandidaat: Telefoonnummer kandidaat: (privé) e-mailadres van de kandidaat:
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het optimaliseren van werkprocessen, in de gemeente Amsterdam is een pré. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met implementatie van werkprocessen in de staande organisatie binnen de gemeentelijke omgeving. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toetsing van de competentie: Analytisch vermogen    Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: (Aan)sturen     Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: Besluitvaardig    Gevorderd niveau

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
13 mei 2026 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox