Gemeente Oost Gelre

Participatie-adviseur

Gemeente Oost Gelre

De opdracht­omschrijving

Uitvoeringsvoorwaarde
Met het verstrekken van de opdracht (aan de ondernemer die inschrijft op de onderhavige opdracht en voor gunning in aanmerking komt) en de Gemeente Oost Gelre mag géén arbeidsrelatie/dienstbetrekking tot stand komen. De inschrijver dient dit te waarborgen. Bij het inschrijven op de onderhavige opdracht moet in dit kader rekening worden gehouden dat de uitvoering van de werkzaamheden plaatsvindt onder direct leiding en toezicht van de Gemeente Oost Gelre. Dit betekent dat niet wordt voldaan aan de criteria voor zelfstandigheid zoals vereist onder de Wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (Wet DBA). Gemeente Oost Gelre merkt hierbij op dat aan de voornoemde uitvoeringsvoorwaarde niet wordt voldaan als de inschrijver een ZZP-er is (ongeacht of dit een eenmanszaak of een BV is).

Opdrachtgever 
De gemeente Oost Gelre ligt centraal in de Achterhoek. Een gemeente waarin de natuur in combinatie met de stadse en dorpse sfeer centraal staan en waarin het dan ook heerlijk wonen, werken en recreëren is. De gemeente bestaat uit twee grote(re) kernen -Groenlo en Lichtenvoorde- en zes kleine dorpen met in totaal bijna 30.000 inwoners. De gemeente is groen vanwege veel agrarisch gebied, en kent ook economische activiteiten gericht op nieuwe technologie zoals het verduurzamen van energie. Wij kenmerken ons als een evenementengemeente met een rijk verenigingsleven, waardoor onze organisatiekracht groot is. De samenleving in Oost Gelre is actief: maatschappelijk betrokken en ondernemend. Dit zorgt voor een grote sociale samenhang. Wij zijn verder een gemeente die zich extern sterk(er) wil neerzetten. Vanuit eigen kracht zoeken wij de samenwerking met buurgemeenten en andere partners. 

Opdracht

  • Begeleiden van de vaststelling van de externe participatiehandreiking door de gemeenteraad.
  • Ervoor zorgdragen dat deze handreiking met inwoners en andere belanghebbenden wordt gedeeld, bijvoorbeeld via de website en andere kanalen.
  • Coachen van de koplopersgroep participatie: je inspireert, ondersteunt en stimuleert deze groep om participatie in de organisatie verder te brengen.
  • Het verder op gang brengen van de interne beweging rondom participatie. Je helpt collega’s op alle niveaus om participatie te zien als een vanzelfsprekend onderdeel van hun werk. Je betrekt het college en de gemeenteraad.
  • Samenstellen van een interne pool van medewerkers die participatiesessies kunnen begeleiden – waaronder mediators binnen de organisatie.
  • Afstemmen met de Achterhoekse participatiepool om kennis en ervaring te delen.

Competenties
Uitdrukkingsvaardigheid (mondeling)
Uitdrukkingsvaardigheid (schriftelijk)
Klantgericht
Doorzettingsvermogen
Tactisch gedrag
Motiveren
Resultaatgericht werken
Samenwerken
Organiseren
Kritisch
Plannen en organiseren

Benodigd aantal professionals
1.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: Ma – Di – Wo – Do – Vr
Is hybride werken mogelijk: Ja

 

De Eisen

  • Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
  • Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met interne gedragsverandering en het begeleiden van verandertrajecten (Benoem dit duidelijk in het cv);
  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als adviseur binnen een gemeentelijke organisatie;
  • Aantoonbare werkervaring met het begeleiden van participatietrajecten.

De Wensen

  • Aantoonbare werkervaring met het coachen van collega's
  • Aantoonbare werkervaring met het opstellen van beleidsstukken;
  • Aantoonbare werkervaring met de omgevingswet;
  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als adviseur binnen een gemeentelijke organisatie.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
21 augustus 2025 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox