Stedin Groep

Manager programmabeheersing rok

Stedin Groep

  • geen max tarief

  • Zuid-Holland

  • 40 uur per week

  • Directie
  • 20 juli 2026

  • 31 december 2026

De opdracht­omschrijving

Algemeen

De strategie van Stedin voor de komende jaren draait om drie pijlers: sneller bouwen, beter benutten en goed beheren van onze netten. Binnen deze strategie zijn de veranderinitiatieven ondergebracht in verschillende veranderportfolio’s, waaronder het Portfolio 1: Centrale Klant- & Netstrategie.
Een belangrijk programma binnen Portfolio 1 is Regie op Knelpunten. Het doel van dit programma is om de interne en externe samenwerking beter te richten op het zo spoedig mogelijk oplossen van de belangrijkste knelpunten in het elektriciteitsnetwerk.

Door de energietransitie is er steeds meer decentrale weersafhankelijke opwek (zon en wind). Tegelijkertijd gaan we massaal elektrisch koken, verwarmen en vervoeren. Die leidt enorme piekbelasting van het net, vergelijkbaar met files. We zien dat op zonnige winderige middagen de ene kant op, op koude windstille winteravonden de andere kant op. Plekken waar die overbelasting dreigt, noemen we knelpunten.

Knelpunten vereisen steeds vaker een maatwerkcombinatie van bouwen-bouwen-beheren: Er moeten stations bij worden gebouwd en kabels worden gelegd. Maar we hebben ook congestie, met wachtlijsten voor nieuwe aanvragen. Er moet flexibel vermogen worden gevonden: bedrijven die bereid zijn hun bedrijfprocessen anders in te richten om de pieken te verschuiven of om vermogen te delen met bedrijven in de omgeving. Ook consumenten moeten worden gestimuleerd om pieken te beperken. En in sommige situaties moeten we ingrijpende beheermaatregelen nemen.

Dit betekent ook de er steeds meer samenwerking nodig is om knelpunten zsm op te lossen: intern over verschillende ketens en afdelingen, en extern met de verschillende (regionale) stakeholders.

Het programma Regie op Knelpunten realiseert hiervoor nieuwe en verbeterde capabilities. We werken o.a. aan:

  • Sturen op knelpunten

  • Regionaal stakeholdermanagement

  • Transparantie

Deze expertise is niet binnen Stedin beschikbaar.

Beschrijf zo gedetailleerd mogelijk het doel en de inhoud van de opdracht.

Binnen dit programma is er een grote diversiteit aan samenhangende veranderinitiatieven: er zijn verschillende werkstromen, IT-epics, dataschoningstrajecten en er lopen grote business implementatie & - change trajecten.

Om de structuur en samenhang in al die activiteiten te bewaken zoeken we een manager programmabeheersing. Iemand die helpt bij het intern structureren van het programma, als rechterhand van de programmamanager, in nauwe samenwerking met de werkstroomleiders. Medio 2027 staat deze structuur en eind 2027 is deze overgedragen aan de programma-organisatie.

Op te leveren resultaten

De manager programmabeheersing is onderdeel van het management team van het programma, samen met de programmanager en de werkstroomleiders. Hij/zij helpt bij het neerzetten van de beste structuur, de rapportagelijnen, overlegvormen, vastlegging, afstemming, etc. Zijn/haar hoofddoel is – naast programmahygiëne – de onderlinge samenwerking in het team steeds verder te verbeteren.

December 2026 zijn de volgende producten en processen geborgd:

  • Overall programma planning & tracking

    • Rapportagetemplates geharmoniseerd voor alle werkstromen

    • Overlegstructuur &- cadans ingericht

    • Geïmplementeerd en geborgd, incl. gewenste gedrag

  • Risk & issue management

    • Risk & issue log opgezet, gevuld, gedragen door betrokkenen

    • Periodieke herbeoordelingsproces, geïmplementeerd en geborgd

  • Resource management

    • Gestrcutureerd proces & administratie voor resource planning, monitoring, tijdige werving, begeleiding, onboarding, offboarding etc.

    • Resource claim management: claim vanuit alle programma-onderdelen op business resources integraal in kaart gebracht en verversing geborgd

Juli 2027 zijn de volgende producten en processen geborgd:

  • Rapportage & besluitvoering faciliteren

  • Information management

    • Voor alle betrokkenen toegankelijke programma-informatie

    • Consistent in ADO, Target Process, Teams etc.

    • Processen ter bewaking van accuraatheid en adequaatheid geïmplementeerd en geborgd

December 2027 zijn de volgende processen geïmplementeerd en geborgd:

  • Quality assurance

    • Review & approval proces & administratie ingericht en verversing geborgd

  • Business case & benefits tracking

    • Proces van tracking op afgegeven KPI’s en benefits ingericht en geborgd


Hij/zij is daarnaast een waardevolle sparring partner voor de programmamanager en de werkstroomleiders. Bovendien is de manager programmabeheersing in staat om als projectmanager in te springen op issues of bijvoorbeeld bij verlof van de werkstroomleiders.

Skillset/Profiel

Ervaring met senior project- of programmamanagement in een corporate omgeving. Ruime ervaring in de netbeheerderswereld, liefst ervaring met Stedin, in het domein van Asset management en Klant.

Positief, productief, flexibel, analytisch snel, luistervaardig, organisatie-sensitief, zelfredzaam. Belangrijk: pragmatiek, executie, overzicht. Brengt comfort en grip aan omgeving: team, peers en leidinggevenden. Motiveert zijn/haar team mensen én de omgeving om gezamenlijk de doelstellingen te halen.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Kandidaat dient de Nederlandse taal machtig te zijn in woord en geschrift, een aanbieding op deze aanvraag is hierbij een akkoordverklaring
  • Uit het CV blijkt dat kandidaat ervaring met senior project- of programmamanagement in een corporate omgeving.
  • Uit het CV blijkt dat kandidaat ruime ervaring in de netbeheerderswereld heeft.
  • Het CV is voorzien van referenties (naam, functie en contactgegevens referent) of deze kunnen op aanvraag aangeleverd worden.

De Wensen

  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. - Goed kunnen plannen - Verantwoordelijkheidsgevoel - Flexibele instelling - Goede communicatieve vaardigheden - Resultaatgericht - Proactief - Luistervaardig
  • Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
25 juni 2026 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox