Gemeente 's-Hertogenbosch

Interim manager locatie en techniek

Gemeente 's-Hertogenbosch

  • max €130 per uur

  • Noord-Brabant

  • 36 uur per week

  • Directie
  • 01 juni 2024

  • 01 december 2024

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Waar ga je werken? 
De Afvalstoffendienst, onderdeel van de sector Stadsbeheer verzorgt de afvalinzameling in de gemeente ’s-Hertogenbosch en omliggende gemeenten. Dit omvat dienstverlening voor ruim 150.000 huishoudens. We exploiteren en beheren drie milieustraten. Daarnaast verzorgen we de afvalinzameling bij circa 3.000 bedrijven en instellingen. Wij zijn trots op ons werk en op de resultaten die we boeken. Als uitvoerende afdeling staan we volop in de belangstelling bij bestuur en inwoners. Door ons werk en directe contacten met inwoners, ondernemers en tal van organisaties zijn wij de extra oren en ogen van de gemeente. We zijn zichtbaar en benaderbaar, we zoeken naar oplossingen (maatwerk) en we zijn gericht op samenwerking, zowel binnen de afdeling als daarbuiten. 
De afvalstoffendienst kent 4 onderdelen met ieder een eigen manager; Inzameling, Klein gevaarlijk afval (KGA), Bedrijfsvoering en Locatie en Techniek.  Onder Locatie en Techniek vallen de volgende teams; milieustraten (3 stuks), de garage (inclusief wagenparkbeheer), de biomassacentrale, de overslaghal en de locatie zelf. De manager KGA legt verantwoording af aan de manager Locatie en Techniek vooruitlopend op de vaststelling van het nieuwe ondernemingsplan. 
Als manager ben jij verantwoordelijk voor de operationele dienstverlening uitgevoerd door verschillende teams binnen de Afvalstoffendienst. In jouw organisatorische eenheid zijn dagelijks circa 90 medewerkers werkzaam, inclusief inhuurkrachten. 
 
Wat ga je doen? 
Als Manager Locatie en Techniek ben je verantwoordelijk om invulling te geven aan vastgestelde kaders. Je vertaalt deze naar werkbare doelstellingen voor jouw uitvoerende teams.  
De laatste jaren heeft de focus vooral gelegen op de dienstverlening aan gemeenten en bedrijven. Met de toename van het aantal commerciële klanten en gemeenten is het onderdeel inzameling sterk gegroeid. De rest van de organisatie (vooral het onderdeel Bedrijfsvoering) is daarbij onvoldoende meegegroeid. Hierdoor zijn thema’s als (sociale) veiligheid, assetmanagement, contractbeheer, digitaal werken, procesoptimalisatie te lang blijven liggen. Ook zijn door alle aanpassingen en toename van activiteiten maatregelen noodzakelijk om in compliance te komen met de vergunningen. E.e.a. heeft er toe geleid dat de Afvalstoffendienst meerdere keren negatief in het nieuws is gekomen, vooral als het gaat om de tekortkomingen rond fysieke veiligheid. Inmiddels zijn de RI&E’s geactualiseerd, een Arbo-volgsysteem is geïmplementeerd en er is geïnvesteerd in een goede bezetting van het team Veiligheid, Gezondheid en Welzijn. 
Inmiddels zitten we in de afrondende fase van het opstellen van een ondernemingsplan. Naar verwachting zal goedkeuring plaatsvinden in Q3. De huidige interim-manager Locatie en Techniek zal zich meer gaan toeleggen op het uitvoeren van projecten, die vooral gericht zijn op creëren van een fysiek veilige omgeving. Tenminste tot de vaststelling van het ondernemingsplan is daardoor behoefte aan een nieuwe interim-manager. Naast veiligheid en vergunningen gaat het hierbij om het versterken van het vertrouwen binnen de teams en de lijn. Tussen teams schuurt het zo nu en dan, hetgeen kan leiden tot spanningen tussen medewerkers maar ook met het management. Wij zoeken een interim-manager die vooral de rust terugbrengt in de organisatie, planmatig te werk gaat en sturend is. Een goede afstemming met Inzameling en Bedrijfsbureau is hierbij essentieel. Afstemming gaat hier verder dan alleen organiseren maar vooral ook communiceren naar de rest van de organisatie. 
De belangrijkste taken in de functie zijn:   

  • MT-lid van de Afvalstoffendienst en medesturing geven aan de  verdere doorontwikkeling van de organisatie;  
  • leiding geven operationele uitvoering via teamleiders inclusief het uitvoeren van een duidelijk, consequent en transparant personeelsmanagement; 
  • aansturen en coachen van teamleiders; 
  • het geven van duidelijke opdrachten naar teamleiders en medewerkers. 

 

Kandidaatomschrijving

  • je bent een ervaren verandermanager, je bent duidelijk en neemt makkelijk beslissingen na afstemming met ander onderdelen van de organisatie; 
  • je legt makkelijk contact op verschillende niveaus van werkvloer tot directie; 
  • je bent een stevig persoon en kan tegen een stootje; 
  • je kent de menselijke maat en bent verbindend naar de medewerker; 
  • naast deze eigenschappen ben je ook goed in het checken van de voortgang van acties en het nalopen van afspraken. Waar nodig spreek je een collega hier direct op aan; 
  • minimaal afgeronde HBO opleiding, het liefst in een logistieke of bedrijfskundige richting;  
  • je hebt ervaring in de afvalbranche; 
  • ruime ervaring met veranderen van organisaties; 
  • ruime ervaring met operationele aansturing van een grote groep medewerkers; 
  • bekend met projectmatig werken waarbij je op kan treden als projectleider of opdrachtgever. 

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Vereist opleidingsniveau Afgerond HBO.
  • Vereiste werkervaring - 5 jaar ervaring in de afvalsector in een leidinggevende rol - ervaring met cultuurverandering in een uitvoerende organisatie - ervaring in het coachen van medewerkers - ervaring met het planmatig uitvoering geven van RI&E’s

De Wensen

  • Gewenst opleidingsniveau Logistiek bedrijfskundig opgeleid op tenminste HBO niveau.
  • Gewenste werkervaring Tenminste 10 jaar ervaring in de afvalsector in een leidinggevende rol.
  • Minimale en gewenste competenties Verbindend, duidelijk, beslissingen nemen, sturen
  • Overige wensen/eisen ten aanzien van kandidaten De wens is 5 dagen per week op locatie te zijn. De eis is tenminste 4 dagen aanwezigheid op locatie.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox