Provincie Utrecht

Interbestuurlijk toezichthouder huisvesting vergunninghouders

Provincie Utrecht

De opdracht­omschrijving

Wie zijn wij
Utrecht is een provincie om trots op te zijn. Gevarieerd, bruisend en met een rijke historie. Met veel verschillende levensstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Onze regio is een topregio met een innovatieve kenniseconomie.

Het is onze opgave om de aantrekkelijkheid van onze provincie te vergroten en groei zo te faciliteren dat de kwaliteit van onze ruimte behouden blijft. Samen met inwoners, bedrijven, organisaties en andere overheden werken het provinciebestuur en medewerkers met enthousiasme en daadkracht aan een gezonde en duurzame leefomgeving. Wij willen dat iedereen in de provincie Utrecht fantastisch woont, werkt en leeft. Daarom zorgen wij voor een goede balans tussen groen en groei.

Het domein Bestuurs- en Directieondersteuning en Opgaven (BDO) adviseert en ondersteunt het bestuur en de directie van de provincie Utrecht. Als domein kennen we een aantal kernopgaven: ondersteuning van de commissaris van de Koning bij de uitvoering van zijn rijkstaken; advisering over bestuurlijke aangelegenheden; coördinatie op de activiteiten in Europa; ondersteuning van het bestuur en management; (corporate) communicatie; en de uitvoering van interbestuurlijk toezicht. Wij denken strategisch, zijn betrouwbaar en kritisch in onze advisering en ondersteuning. Voor het aansturen van complexe opgaven leveren wij ervaren mensen.


Binnen het team Bestuur, Europa en Interbestuurlijk toezicht (33 collega’s) zijn de kernopgaven bestuurlijke ontwikkelingen, coördinatie Europa en interbestuurlijk toezicht (IBT) belegd. Binnen het cluster IBT (bestaande uit in totaal tien collega’s) wordt naast het toezicht op huisvesting vergunninghouders, ook de andere IBT-taken van de provincie uitgevoerd: omgevingsrecht (WABO, RO, externe veiligheid, monumenten/archeologie), IBT- informatiebeheer en financieel toezicht op lokale overheden. Daarnaast is er een hechte samenwerking met de teams waar het toezicht op de waterschappen en taken op het terrein van RO en monumenten/archeologie zijn belegd.

Wat ga je doen
  1. De interbestuurlijk toezichthouder (IBT) huisvesting vergunninghouders beoordeelt de gemeenten op het behalen van de taakstelling die zij van de minister van Veiligheid en Justitie opgelegd hebben gekregen voor het huisvesten van vergunninghouders (asielzoekers met een verblijfsstatus, bekend als statushouders).
  2. Vergunninghouders verblijven als asielzoeker in een asielzoekerscentrum (AZC). Na het verkrijgen van een vergunning, moeten zij binnen 12 weken een woning krijgen, binnen de gemeente waaraan zij door het Centraal Orgaan Asielzoekers (COA) gekoppeld zijn. De gemeente is verantwoordelijk voor de huisvesting. Gedeputeerde Staten houden toezicht op het realiseren van de taakstelling door gemeenten.
  3. Je adviseert Gedeputeerde Staten over de beoordeling en eventueel te ondernemen stappen. Daarbij hanteer je de uitgangspunten van het interbestuurlijke toezicht: proportioneel en risicogericht toezicht.
  4. Binnen de provinciale organisatie werk je samen met het programmateam Wonen en Binnenstedelijke Ontwikkeling (WBO) gezien de samenhang tussen kantoortransformatie - huisvesting specifieke doelgroepen en het toezicht op huisvesting vergunninghouders.
  5. Je zorgt binnen de organisatie vanuit je IBT-portefeuille ook voor de verbinding met de ontwikkelingen rondom de flexiblisering van de asielketen / opvang vluchtelingen.
  6. Je bent gesprekspartner voor ambtenaren en bestuurders van de gemeenten, waarbij een open en constructieve toezichtrelatie van groot belang is. Je bent vertegenwoordiger van het IBT-toezicht huisvesting vergunninghouders bij in- en externe overleggen.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Eis 6 De aangeboden kandidaat heeft de afgelopen 5 jaar minimaal twee jaar als beleidsmedewerker bij een overheidsorganisatie gewerkt. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van deze eis bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk ( SMART) bij welke opdrachtgever de werkervaring en onderbouwing van het gevraagde is opgedaan. Bij het niet duidelijk onderbouwen : hoe en waarom benoemen van bovenstaande kan de aanbieding terzijde worden gelegd.
  • Eis 5 De aangeboden kandidaat heeft een afgeronde opleiding op Hbo bachelor niveau en/ of Wo bachelor, Wo master niveau. Toelichting: Deze afgeronde en erkende opleiding moet duidelijk zijn benoemd in het cv van de kandidaat. Benoem bij elke opleiding waar deze is gevolgd, of deze is afgerond en wanneer het diploma is behaald. Bij het niet benoemen van bovenstaande kan de aanbieding terzijde worden gelegd.

De Wensen

  • Fase 2. Mondelinge ronde en beoordeling op prijs en kwaliteit. Let op: Indien een kandidaat op basis van kwaliteit minder dan 300 punten scoort behoudt de provincie zich het recht om niet te gunnen A. Persoonlijke eigenschappen 300/200/100/0 Persoonlijke eigenschap 1 Doortastend Persoonlijke eigenschap 2 objectief Persoonlijke eigenschap 3 Politiek-bestuurlijke sensitiviteit Persoonlijke eigenschap 4 Tactvol Persoonlijke eigenschap 5 Verbindend en samenwerkend Punten B. Vaardigheden 200/100/50/0 Vaardigheden 1 Analytisch denken Vaardigheden 2 Standpunten helder en overtuigend uiteenzetten en verdedigen Vaardigheden 3 Heldere wijze van communiceren (in taal en schrift) Vaardigheden 4 Omgaan met weerstand en tegengestelde belangen Punten C. Kennis 200/100/50/0 Kennis 1 Overheidservaring is een pré Kennis 2 Ervaring bestuurlijke advisering Kennis 3 In staat om zich binnen het bestaande team te voegen Punten Score Kwaliteit Score Prijs Totaal score
  • Shortlistcriterium 3 De aangeboden kandidaat heeft de afgelopen 5 jaar minimaal 2 jaar ervaring met bestuurlijke advisering. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van dit shortlistcriterium bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk ( SMART) bij welke opdrachtgever deze werkervaring en de onderbouwing van het gevraagde is opgedaan. Bij het niet duidelijk onderbouwen: hoe en waarom van bovenstaande kan de aanbieding terzijde worden gelegd.
  • Shortlistcriterium 2 De aangeboden kandidaat heeft de afgelopen 5 jaar minimaal 2 jaar ervaring als interbestuurlijk toezichthouder. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van dit shortlistcriterium bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk ( SMART) bij welke opdrachtgever deze werkervaring en de onderbouwing van het gevraagde is opgedaan. Bij het niet duidelijk onderbouwen: hoe en waarom van bovenstaande kan de aanbieding terzijde worden gelegd.
  • Shortlistcriterium 1 De aangeboden kandidaat heeft werkervaring als beleidsmedewerker bij de overheid. Toelichting: Benoem in het cv het nummer van dit shortlistcriterium bij de passende werkervaring. Benoem duidelijk ( SMART) bij welke opdrachtgever deze werkervaring en de onderbouwing van het gevraagde is opgedaan. Bij het niet duidelijk onderbouwen: hoe en waarom van bovenstaande kan de aanbieding terzijde worden gelegd.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox