Nationale Politie

Informatie Architect

Nationale Politie

De opdracht­omschrijving

Opdracht omschrijving

Je werkt vanuit het Architectuur Team Opsporing, welke het gehele domein van de opsporing architecturaal regisseert. Je wordt vandaar uit full time ingezet als programma architect Grenzen en Veiligheid als onderdeel van het programmateam. 

De Dienst Informatie Management van de politie zorgt ervoor dat onze collega’s op straat én op kantoor, op de juiste manier worden ondersteund met maatwerkinformatievoorzieningen.
De Politie is een informatie-intensieve organisatie die op het juiste moment en op een veilige manier over correcte gegevens van de juiste kwaliteit moet kunnen beschikken. Binnen het Politie Diensten Centrum en de Dienst IM is de sector GGB+ (Gegevensgebruik en –beheer) voor deze taak verantwoordelijk.
De sector GGB+ bestaat uit vier teams. De teams ‘Kwaliteit, compliancy en advies’ en ‘Gegevensmanagement’ vormden voorheen, samen met het MT GGB, de sector GGB. Het team ‘Informatie Architectuur’ is begin 2018 aan de sector toegevoegd; sindsdien spreken we over GGB+. Recent hebben we ook het team ‘User Experience’ (UX) verwelkomd. De sector GGB+ heeft een richtinggevende en bewakende rol op het gebied van architectuur, kwaliteit van gegevens, user experience en gegevensuitwisseling naar ketenpartners. Tevens zien we toe op de naleving van wet- en regelgeving op de genoemde gebieden; we hebben daarbij een regie-, beheer-, kennis- en controlefunctie.

Grenzen en Veiligheid
De Europese Unie stelt voorschriften op om de buitengrenzen van de EU en het Schengengebied beter te beveiligen en de grensovergang voor (bonafide) reizigers te bespoedigen. Hiermee kan ook de criminaliteit door zogeheten Derdelanders beter worden aangepakt, en het delen van informatie tussen landen vereenvoudigd. Hiervoor worden nieuwe databanken in gebruik genomen: Een in- en uitreissysteem (EES) en een informatie- en reisautorisatiesysteem (ETIAS) en aanpassing van bestaande databanken, zoals het Schengeninformatiesysteem (SIS), het Europese Visum systeem (VIS) en EURODAC. Het (nu nog) wetsvoorstel Interoperabiliteit regelt de uitwisseling van gegeven tussen relevante databanken. De Politie omarmt deze doelstellingen door samen met de ketenpartijen in Nederland ervoor te zorgen dat de wijzigingen die nodig zijn in processen en systemen binnen de Politie tijdig zijn geïmplementeerd. Hiermee draagt de Politie bij aan de bestrijding van illegale migratie en onrechtmatige grenspassages en zorgt voor betere en snellere informatie-uitwisseling door de ketens heen.

Verantwoordelijkheden

Als informatie architect ben jij eindverantwoordelijk voor het:
- bewaken van de belangen van interne stakeholders op basis van de vastgestelde architectuur;
- opstellen van bruikbare principes en richtlijnen op basis van de visie op het politiewerk en de informatievoorziening.
- vastleggen en uitdragen van ontwerpbeslissingen;
- controleren of opgeleverde producten volgens ontwerp en richtlijnen zijn gerealiseerd en monitoren van de ontstane ‘technical debt’;
- afstemmen met ketenpartners en landelijke voorzieningen basisregistraties.

Type inzet

Kijkende naar de inhoud van deze aanvraag en de wet DBA, leent deze aanvraag zich er niet voor om door een ZZP'er uitgevoerd te worden.

Doelstelling

De architectuurfunctie binnen de Nationale Politie is nog sterk in ontwikkeling. Jij werkt als informatiearchitect aan referentie- en solutionarchitecturen voor het politiewerk. Daarbij zorg je voor de operationele aansturing van architectuurteams en ben je eindverantwoordelijk voor de oplevering van producten. Je adviseert over migratiestrategieën en het rationaliseren van het applicatielandschap. Je formuleert kaders vanuit de geldende wet- en regelgeving en werkt
architectuurmodellen uit op basis van de geldende conventies. Ook lever je ontwerpbeslissingen en richtlijnen op en help je bij het bepalen van begrippenkaders en ontologieën. Binnen de gehele keten van informatievoorziening ben je herkenbaar in je rol als architect. Je denkt proactief mee over verbeteringen in het architectuurproces en het ontwikkelen van een visie voor de informatiehuishouding van de nationale politie. Je signaleert en analyseert knelpunten en samen met je collega’s kom je tot duidelijke voorstellen voor besluitvorming. We zoeken een informatie architect met enkele jaren werkervaring binnen grote organisaties, bij voorkeur bij de overheid. Die vanuit het grote geheel denkt en handelt, onderlinge verbanden en complexe problemen doorziet en met oplossingen komt. Jij hebt de drive om mee te werken aan de veiligheid in Nederland, vanuit een duidelijke visie op de politiële informatiehuishouding. Daarbij ben je in staat om het vakgebied informatie architectuur uit te dragen en uit te leggen en om, samen met je collega’s, jouw functie én de architectuur van de politie naar een hoger plan te brengen. Als senior heb je van nature een voortrekkersrol in groepen en teams.
Je bent bekend met de geldende wet- en regelgeving of kunt je die snel eigen maken. Ook straal je gezag uit, kun je omgaan met uiteenlopende belangen en ben je in staat om mensen met de juiste argumenten te overtuigen. Je werkt graag zelfstandig en resultaatgericht en je kunt helder communiceren. Je weet stakeholders te identificeren en te managen en je communicatie op de stakeholder aan te passen. Daarbij ben je gefocust op impact en resultaat maar kun je ook goed
luisteren. Door die open houding ben je in staat om mensen te overtuigen en vast te houden aan genomen beslissingen. Je hebt visie en neemt initiatief. Door je klantgerichte en actieve houding heb je impact in je omgeving. Je draagt graag kennis over, maar je bent ook bereid om van anderen te leren. Verder organiseer je jouw informatiedomein goed en ben je in staat om collega’s te begeleiden en te coachen.

Contacten

Intern en extern

Opleiding

Een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal HBO niveau, in een voor deze aanvraag relevante richting.

Professionele kennis en werkervaring

Eisen

  • Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring als informatiearchitect, opgedaan in de afgelopen 8 jaar.
  • Je bent ArchiMate gecertificeerd, of hiermee bezig.

Wensen

  • Je hebt werkervaring met scaled agile omgevingen en SAFe voor Architect.
  • Je hebt werkervaring binnen het politiedomein en/of (internationale) samenwerking in de vreemdelingenketen.
  • Je bent TOGAF gecertificeerd.
  • Je hebt werkervaring met semantisch ontwerpen en modelleren.
  • Je hebt werkervaring met risico- en stakeholder management.
  • Je hebt werkervaring met het leiden en faciliteren van workshops.
  • Bekendheid of werkervaring met de uitgangspunten en opzet van landelijke referentie-architecturen.

Competenties

Maatschappelijke oriëntatie
- Organisatiesensitiviteit
- Overtuigingskracht
- Coachen
- Organisatievermogen
- Klantgerichtheid
- Netwerkvaardigheid
- Systeemdenken

De Eisen

  • De Externe is inzetbaar vanaf 01-07-2022 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 30-06-2023 voor 32-36 uur per week. Het contract kan door de Opdrachtgever optioneel met 12 maanden worden verlengd. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Eis 3. Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring als informatiearchitect, opgedaan in de afgelopen 8 jaar. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 4. Een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal HBO niveau, in een voor deze aanvraag relevante richting. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
  • Eis 5. Je bent ArchiMate gecertificeerd, of hiermee bezig. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
  • Eis 6. Vereiste (gedrags)competenties: - Maatschappelijke oriëntatie: Is alert op en verdiept zich in de relevante (maatschappelijke, politieke en vakinhoudelijke) ontwikkelingen of andere omgevingsfactoren en benut deze kennis effectief voor de eigen functie of organisatie. - Organisatiesensitiviteit: Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen de organisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen. - Overtuigingskracht: Toont gedrag dat er op is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën. - Coachen: Verkent de ontwikkelbehoeften van medewerkers en stimuleert, motiveert en coacht hen om hun vakbekwaamheid op een hoger niveau te brengen en de medewerkers zo verder te ontwikkelen. - Organisatievermogen: Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij. - Klantgerichtheid: Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in. - Netwerkvaardigheid: Ontwikkelt en onderhoudt relaties, allianties en coalities buiten de eigen organisatie en benut deze voor het verkrijgen van informatie, steun en medewerking. - Systeemdenken: Herkent zowel het groter verband als de interne samenhang binnen vraagstukken en is zich bewust van de eigen positie en invloed in dat grotere geheel. Bovenstaande competenties moeten middels concrete voorbeelden duidelijk uitkomen tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat tijdens het verificatiegesprek de kandidaat niet over de\ gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de offerte.
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.

De Wensen

  • Wens 2. Bij voorkeur ben je in het bezit van een TOGAF certificaat. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5 = nee 5/5 = ja
  • Wens 3. Je hebt werkervaring binnen het politiedomein en/of (internationale) samenwerking in de vreemdelingenketen. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid worden beoordeeld d.m.v. een puntenverdeling. Bij het niet duidelijk benoemen of alleen een verwijzing naar het cv, zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende tav overige aanbiedingen 1/5= Matig tav overige aanbiedingen 2/5= Voldoende tav overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende tav overige aanbiedingen 4/5= Goed tav overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend tav overige aanbiedingen
  • Wens 4. Je hebt werkervaring met semantisch ontwerpen en modelleren. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid worden beoordeeld d.m.v. een puntenverdeling. Bij het niet duidelijk benoemen of alleen een verwijzing naar het cv, zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende tav overige aanbiedingen 1/5= Matig tav overige aanbiedingen 2/5= Voldoende tav overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende tav overige aanbiedingen 4/5= Goed tav overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend tav overige aanbiedingen
  • Wens 5. Je hebt werkervaring met risico- en stakeholder management. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid worden beoordeeld d.m.v. een puntenverdeling. Bij het niet duidelijk benoemen of alleen een verwijzing naar het cv, zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: Geen = 0/5 tot 1 jaar = 1/5 1 tot 3 jaar = 2/5 3 tot 5 jaar = 3/5 5 jaar en meer = 5/5
  • Wens 6. Je hebt werkervaring met het leiden en faciliteren van workshops. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid worden beoordeeld d.m.v. een puntenverdeling. Bij het niet duidelijk benoemen of alleen een verwijzing naar het cv, zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: Geen = 0/5 tot 1 jaar = 1/5 1 tot 3 jaar = 2/5 3 tot 5 jaar = 3/5 5 jaar en meer = 5/5
  • Wens 7. Bekendheid of werkervaring met de uitgangspunten en opzet van landelijke referentie-architecturen. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid worden beoordeeld d.m.v. een puntenverdeling. Bij het niet duidelijk benoemen of alleen een verwijzing naar het cv, zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: Nee of niet toegelicht = 0/5 Bekendheid maar geen werkervaring = 3/5 Werkervaring = 5/5
  • Wens 1. Je hebt werkervaring met scaled agile omgevingen en SAFe voor Architect. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid worden beoordeeld d.m.v. een puntenverdeling. Bij het niet duidelijk benoemen of alleen een verwijzing naar het cv, zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: Geen = 0/5 tot 1 jaar = 1/5 1 tot 3 jaar = 2/5 3 tot 5 jaar = 3/5 5 jaar en meer = 5/5

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox