Gemeente Amsterdam

Gedragsdeskundige project kinderopvangtoeslagenaffaire

Gemeente Amsterdam

  • max €115 per uur

  • Noord-Holland

  • 36 uur per week

  • Zorg en Welzijn
  • 02 juni 2026

  • 31 december 2026

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
In de functie van Gedragsdeskundige begeleidt jij de jongerenadviseurs die in hun werk te maken krijgen met vraagstukken met betrekking tot de leefgebieden zoals: wonen, werken, opleiding, zorg en financiën. Tevens signaleer je de eventuele leerbehoefte van de coaches ten aanzien van deze onderwerpen en adviseer en rapporteer je aan de teammanagers. Het project KOTA, onderdeel van het programma Brede Ondersteuning loopt tot 2029.

Werkzaamheden

  • Adviseer je de jongerenadviseurs inhoudelijk met betrekking tot de begeleidingsplannen van kinderen van gedupeerde ouders en ben je het eerste aanspreekpunt voor begeleidingsvragen. Je woont waar nodig gesprekken bij;
  • Je ondersteunt de jongerenadviseurs in hun professionele ontwikkeling door hen te coachen in besluitvorming, motiverende gespreksvoering en het omgaan met weerstand of uitdagende situaties in gesprekken;
  • Neem je samen met de jongerenadviseur de caseload door;
  • Initieer en begeleid je intervisie-en casuïstiek bijeenkomsten;
  • Denk je mee over beleidsvraagstukken rondom de onderwerpen binnen het team en lever je hiervoor input aan de teammanager.


Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever
Fasttrack is onderdeel van de Hersteloperatie Kinderopvangtoeslagenaffaire en biedt intensieve, outreachende begeleiding aan jongeren en jongvolwassenen die langdurige achterstanden hebben opgebouwd op meerdere leefgebieden doordat hun ouders als gedupeerde zijn aangemerkt. De begeleiding richt zich op stabilisatie, herstel van vertrouwen, perspectiefontwikkeling en het duurzaam kunnen aansluiten op passende voorzieningen. In de eerste helft van 2026 starten meerdere instroomgroepen van minimaal 12 en maximaal 20 ervaren jongerencoaches. Elke kandidaat doorloopt een intensief inwerkprogramma, gevolgd door een periode van caseload opbouw onder begeleiding van het team, waarbij het vier- tot acht-ogenprincipe vol overtuiging wordt toegepast. De gedragsdeskundigen maken onderdeel uit van die begeleiding.

Aanwezigheid op kantoor is verplicht voor tenminste 85% van de contractomvang en op dinsdag, donderdag en bij voorkeur woensdag en/of vrijdag.
 

De Eisen

  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 1 jaar recente ervaring (na 2023) met het werken in een sociale kaart en een zorgnetwerk zoals via een gemeente. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Beschikbaarheid De werkzaamheden worden voor 80% of meer op locatie verricht in Amsterdam, In motivatiebrief is bevestiging opgenomen dat dit mogelijk is voor de kandidaat. De uitvallocatie van het team is vanaf 1 juni Vijzelstraat 68-78.
  • Eis - Opleiding De aangeboden kandidaat is in bezit van een WO-master diploma in de richting Psychologie, Orthopedagogiek of Pedagogische wetenschappen aangevuld met een geldige registratie SKJ of BIG. Het diploma en de aanvullende registratie moet worden meegenomen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    Organisatie •    Naam contactpersoon •    Telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven. Let op! De referent dient op de hoogte te zijn.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring met intercultureel werken.   Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 4 jaar recente ervaring (sinds 2020) als gedragsdeskundige. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 3 jaar recente ervaring (vanaf 2020) met psychosociale en psychiatrische problematiek en het werken met gezinnen. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.

De Wensen

  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft als deskundige ervaring in het omgaan met verschillende normen en waarden en weet dit te vertalen naar effectieve interculturele communicatie. U toont dit aan met een beschrijving van één voorbeeld (max. 1 A4).  De omschrijving bevat ten minste: Korte omschrijving van de situatie. De rol en bijdrage van de aangeboden kandidaat.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 1 jaar recente ervaring met de sociale kaart en het zorgnetwerk van Amsterdam, aangevuld met kennis van de Amsterdamse Maatwerkmethode. Dit dient duidelijk te blijken uit de motivatiebrief

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
02 juni 2026 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox