Het Kadaster

Financial controller

Het Kadaster

De opdracht­omschrijving

Kadaster
Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Opdracht
Het team Concerncontrol is op zoek naar een ervaren Financial Controller.Wij zijn voor een tijdelijke periode op zoek naar een ervaren financial controller die een hands-on mentaliteit heeft en de Senior Financial Controller ondersteund en ontlast tijdens de intensieve periode van de jaarrekeningcontrole. Je bent een deskundige Financial Controller met minimaal vijf jaar ervaring binnen het vakgebied van Financiën en Control of Accountancy en ruime ervaring met jaarrekeningcontroles. In deze opdracht ontlast je de Senior Financial Controller zo veel mogelijk bij het voorbereiden van het jaarrekeningtraject en het proces rondom het opstellen van het bestuursverslag. Je draagt bij aan een efficiënte en tijdige afronding van het controleproces, bent in staat om andere afdelingen te benaderen en aan te sturen om tijdig de benodigde informatie te verzamelen voor een soepele jaarrekeningcontrole en werkt nauw samen met interne stakeholders en de externe accountant. Je bent in staat Je speelt een rol bij de totstandkoming van de kwartaal- en jaarverslaggeving van de planning en control producten. Je gaat op zoek naar verbeteringen binnen het internal control framework aan de hand van data-analyses of aanbevelingen van de accountant.  Je werkt zelfstandig aan de review van uitgevoerde ICF-controles, stelt position papers op voor de accountant t.b.v. de jaarrekeningcontrole en zorgt ervoor dat de financiële administratie en bijbehorende verantwoording volledig en accuraat zijn en tijdig zijn aangeleverd bij de externe accountant.  

Belangrijkste technieken, methoden en tools

  • SAP;
  • SAC;
  • Power-BI;
  • Excel

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn:

  • Ondersteuning bij de kwartaal- en jaarafsluiting;
  • Opstellen van financiële rapportages voor bijvoorbeeld de directieraad, raad van bestuur en raad van toezicht;
  • Ondersteuning bij de voorbereidingen en uitvoering van de interim- en jaarrekeningcontrole;
  • Verzamelen, analyseren en aanleveren van gevraagde informatie aan de externe accountant;
  • Signaleren van risico’s of knelpunten in de financiële verantwoording;
  • Ondersteund bij de totstandkoming van het bestuursverslag;
  • Kwaliteit van de financiële administratie bewaken en financiële situatie analyseren;
  • Adviseren over financiële onderwerpen, zoals investeringen, wetgeving en belastingen;
  • Contact onderhouden met de externe accountant over de uitkomsten van uitgevoerde controles en beoordelingen;
  • Verbeteringen doorvoeren binnen internal control framework door data-analyses;
  • Actief bijdragen aan Planning & Control werkzaamheden.

Competenties

  • Resultaatgericht;
  • Helicopterview;
  • Adviesvaardigheid;
  • Overtuigingskracht; 
  • Communicatief zowel schriftelijk als mondeling sterk;
  • Kwaliteitsgericht;
  • Klantgericht;
  • Proactief en initiatiefrijk;
  • Nauwkeurig;
  • Beschikt over scherp en analytisch denkvermogen;
  • Kan goed zelfstandig, maar ook in teamverband werken;
  • Mensgericht, politiek sensitief en gaat (vanzelfsprekend) discreet om met privacy gevoelige gegevens.

Voorwaarden 
Op deze offerteaanvraag zijn uitsluitend de inkoopvoorwaarden (ARVODI 2018) en de concept overeenkomst van het Kadaster, als toegevoegd in de bijlage, van toepassing. Eventuele andere voorwaarden worden van de hand gewezen. 

Geheimhoudingsverklaring

Het Kadaster verplicht geselecteerde Inschrijver haar in te zetten kandidaat een geheimhoudingsverklaring te laten tekenen. De geheimhoudingsverklaring dient bij het Kadaster ondertekend in het bezit te zijn bij aanvang van de werkzaamheden. 

VOG 
De opdrachtgever zal om een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) vragen. 

WAADI 
Indien opdrachtnemer personeel ter beschikking stelt, staat opdrachtnemer in het handelsregister geregistreerd als bedrijf dat personeel ter beschikking stelt (conform Waadi). 

Planning
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 7 juli 2025 . De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op woensdag 6 juli 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

 

De Eisen

  • Door de kandidaat zélf geschreven CV en motivatie. Het CV dient in het Nederlands te zijn opgesteld en mag niet langer zijn dan maximaal 4 pagina’s A4;
  • De kandidaat beheerst de Nederlandse taal vloeiend, in woord en geschrift;
  • Ervaring in een vergelijkbare organisatie;
  • Minimaal 3 jaar ervaring met jaarrekeningcontroles door een externe accountant;
  • Afgeronde bedrijfseconomische WO-opleiding;
  • Minimaal 2 jaar ervaring met SAP, en bij voorkeur ook met de rapportagetool SAC;
  • Minimaal 5 jaar ervaring binnen het vakgebied Financiën & Control of Accountancy;

De Wensen

  • U geeft een beschrijving van de aanpak (max. 400 woorden) voor de uit te voeren werkzaamheden gezien het specifieke vraagstuk van het Kadaster (zie ook opdrachtomschrijving en verantwoordelijkheden). Beoordeling: De mate waarin de beschrijving van aanpak aansluit bij de wensen van het Kadaster a. Sluit niet aan bij de wensen van het Kadaster (0 pt) b. Sluit voldoende aan bij de wensen van het Kadaster (30 pt) c. Sluit goed aan bij de wensen van het Kadaster (60 pt)
  • U toont duidelijk aan (max. 300 woorden) welke wijze de door u geleverde expertise en competenties binnen de geschetste situatie een bijdrage leveren aan te behalen resultaten (zie ook opdrachtomschrijving en verantwoordelijkheden). Beoordeling: Hoe beter de expertise en competenties aansluiten bij de wensen van het Kadaster en de geschetste situatie hoe hoger de score a. Sluit niet aan bij de wensen van het Kadaster (0 pt) b. Sluit voldoende aan bij de wensen van het Kadaster (20 pt) c. Sluit goed aan bij de wensen van het Kadaster (40 pt)

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
26 juni 2025 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox