Het Kadaster

Ervaren projectmanager

Het Kadaster

De opdracht­omschrijving



Volgens Kadaster richtlijn dient iedere medewerker minimaal 2 dagen per week op kantoor in Apeldoorn aanwezig te zijn. Welke dagen dit zijn gaat in overleg met de manager en het team.

Kadaster
Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Het Kadaster staat voor een structurele modernisering van zijn informatiehuishouding. De huidige archiefsystemen — waaronder SAP DMS, TAPS en Isilon Smartlock — voldoen niet langer aan de eisen van digitale duurzaamheid. Deze systemen missen essentiële functionaliteiten voor effectief informatiebeheer en sluiten onvoldoende aan op de behoefte aan integratie met moderne bedrijfsapplicaties.

Om deze uitdagingen het hoofd te bieden is het project DMS/RMA gestart, met als doel de implementatie van een toekomstbestendig Document Management Systeem (DMS) en een Records Management Applicatie (RMA). Deze voorziening vormt een cruciaal bouwblok voor het duurzaam, veilig en compliant beheren van digitale informatie. Het nieuwe systeem moet niet alleen voldoen aan archiefwetgeving, maar ook ondersteuning bieden voor procesinrichting, metadata, vernietiging en ontsluiting van informatie — zowel intern als extern.

Opdracht
De projectmanager is verantwoordelijk voor de aanbestedings- en implementatiefase van het DMS/RMA-product. De projectmanager bewaakt planning, budget en kwaliteit, scope, benefits en risico’s en borgt de verbinding van beleid, uitvoering en techniek. Dit projectmanager doet dit door te structureren, actief invulling te geven aan het managen van de verwachtingen, sturing te geven aan de teams en het organiseren van de besluitvorming. De business case en aanbestedingstrategie zijn reeds goedgekeurd.

 De PM-rol voor DMS/RMA is geen full-time rol (20 uur/week). Daarom wordt deze gecombineerd met een 2e opdracht (16 uur/week). Dit betreft de Europese aanbestedingen van 2 technische tools. De huidige contracten verlopen op 31/12/25. Het betreft:

  • DigiCert: leverancier van PKIoverheid-certificaten en publiek vertrouwde SSL-certificaten voor het beveiligen van digitale communicatie en systemen binnen het Kadaster.
  • Layer7 API Gateway: centrale toegangspoort voor het beheren en beveiligen van API-verkeer. Deze gateway ondersteunt functionaliteiten zoals authenticatie, autorisatie, logging en protocoltransformatie.

De projectmanager is binnen deze 2e opdracht verantwoordelijk voor het aansturen van het aanbestedingsproces en het waarborgen van tijdige en correcte contractering. De implementatie valt hier buiten scope. Deze zal onder verantwoordelijkheid van de product owner uitgevoerd worden.

De projectmanager legt verantwoording af aan de opdrachtgever/stuurgroep en heeft de dagelijkse leiding van het project, binnen de vastgelegde kaders. De projectmanager onderhoudt het contact met product owner(s)/productmanager/programmamanager/opdrachtgever en overige stakeholders om een vloeiend proces te waarborgen en beslissingen voor te bereiden.

Belangrijkste technieken, methoden en tools

  • Prince 2;
  • Agile. 

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn

  • Stelt in overleg met stakeholders vast wat de voor het betreffende project meest optimale projectaanpak is en legt dit vast in een Project Initiation document;
  • Richt de projectorganisatie in en maakt daarbij waar mogelijk gebruik van bestaande organisatiestructuren (waaronder DevOps teams);
  • Inventariseert, analyseert en rapporteert over projectrisico’s en -issues richting opdrachtgever en/of stuurgroep, formuleert beheersmaatregelen en managet risico’s en issues;
  • Rapporteert over voortgang, bestedingen en afwijkingen ten opzichte van de kaders die zijn vastgesteld (in de business case of het projectplan);
  • Bewaakt de scope van het project (samen met productowner/productmanager/en opdrachtgever) en rapporteert over afwijkingen ten opzichte van het vastgestelde plan;
  • Initieert en onderhoudt proactief relaties met verschillende stakeholders. Kent en managet hun verwachtingen en informeert hen op de juiste momenten om zodoende de projectdoelstellingen te realiseren;
  • Zorgt voor communicatie via de meest effectieve lijn(en) van en naar opdrachtgever en stakeholders. Stimuleert en adviseert over besluitvorming conform de projectgovernance;
  • Zorgt voor overdracht van project naar de staande organisatie.

Tarief
Minimaal € 100,-
Maximaal € 115,-
Het tarief is inclusief alle overige kosten met uitzondering van de kosten voor eventuele dienstreizen en opleidingskosten (zoals vermeld in de overeenkomsten). Een tussentijdse verhoging van het genoemde uurtarief is niet mogelijk.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 12. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

Volgens Kadaster richtlijn dient iedere medewerker minimaal 2 dagen per week op kantoor in Apeldoorn aanwezig te zijn. Welke dagen dit zijn gaat in overleg met de manager en het team.

Datum verificatiegesprekken
De gesprekken bij de opdrachtgever zijn gepland op donderdag 16 oktober 2025. Deze datum staat vast en hier wordt niet van afgeweken.
De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op woensdag 15 oktober 2025 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.

 

De Eisen

  • Het CV dient in het Nederlands te zijn opgesteld en mag niet langer zijn dan maximaal 5 pagina’s A4;
  • De kandidaat beheerst de Nederlandse taal vloeiend, in woord en geschrift;
  • Minimaal HBO/WO werk- en denkniveau;
  • Minimaal 5 jaar ervaring als IT Projectmanager;
  • Kennis van- en minimaal 3 jaar ervaring met PRINCE2 en Agile;
  • Aantoonbare kennis en ervaring met aanbestedingsprojecten (minimaal 3 aanbestedingen);
  • Aantoonbare ervaring met succesvol samenwerken met DevOps teams en omgevingen;
  • Minimaal 1 jaar ervaring met een overheidsorganisatie die wettelijke taken uitvoert en opereert in een breed stakeholderveld met een politiek/bestuurlijk karakter;
  • Ervaring in minimaal 1 project in het domein van Document Management en Record Management.

De Wensen

  • U toont duidelijk aan welke wijze de door u geleverde expertise en competenties (soft en hard skills) binnen de geschetste situatie een bijdrage leveren aan te behalen resultaten. (max. 300 woorden) (zie ook Opdracht omschrijving en verantwoordelijkheden). Antwoord sluit volledig aan en is onderbouwd met concrete voorbeelden (40 pt) Antwoord sluit voldoende aan (20 pt) Antwoord sluit onvoldoende aan en is onvoldoende onderbouwd (10 pt) Antwoord sluit niet aan (0 pt)
  • U geeft een beschrijving van aanpak (max. 400 woorden) voor de fase waarin het geschetste DMS/RMA project zich nu bevindt, waaruit blijkt dat u ervaring heeft met aanbestedingstrajecten, implementatie van DMS/RMA systemen, het werken in een hybride project/agile omgeving (zie ook opdrachtomschrijving en verantwoordelijkheden). Antwoord sluit volledig aan en is onderbouwd met concrete voorbeelden (50 pt) Antwoord sluit voldoende aan (30 pt) Antwoord sluit onvoldoende aan en is onvoldoende onderbouwd (10 pt) Antwoord sluit niet aan (0 pt)
  • Kennis van de Archiefwet, de Wet Open Overheid (WOO), en het rijksbrede programma Open op Orde (OOO). Beschrijf in welke opdracht u deze kennis hebt opgebouwd en hoe diep uw kennis reikt Antwoord sluit volledig aan en is onderbouwd met concrete voorbeelden (10 pt) Antwoord sluit voldoende aan (8 pt) Antwoord sluit onvoldoende aan en is onvoldoende onderbouwd (5 pt) Antwoord sluit niet aan (0 pt)

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox