Werkorganisatie Druten Wijchen

Domeinmanager publiekszaken

Werkorganisatie Druten Wijchen

De opdracht­omschrijving

Organisatietekst  
De Werkorganisatie Druten Wijchen (WDW) werkt voor twee gemeenten, met ieder hun eigen bestuur, gemeenteraden en ambities. Om dit in goede banen te leiden werken we met zelforganiserende teams met veel eigen verantwoordelijkheid. In onze organisatie telt iedereen mee, ongeacht achtergrond, leeftijd, opleiding en werkervaring. De cultuur is open, informeel en positief. 

De WDW bestaat uit vijf domeinen: Fysieke Leefomgeving, Bestuur, Strategie en Projecten, Bedrijfsvoering, Publiekszaken en Sociale leefomgeving.Het domein Publiekszaken is een van de vijf domeinen binnen de organisatie. Het domein bestaat uit 7 teams: team KCC, Sociaal Wijkteam Wijchen, Sociaal Team Druten, Team Inkomen en Ondersteuning, Team Klantadviseurs Burgerzaken, Team Specialisten Burgerzaken en Team Onderwijs. Er zijn 3 teamleiders voor de teams burgerzaken/KCC en de sociale teams.

Een belangrijke opdracht van de interim-domeinmanager Publiekszaken is om samen met de domeinmanager Sociale leefomgeving als opdrachtgevers de robuuste doorontwikkeling van de Sociale teams van beide gemeenten vorm te geven op basis van het bestaande projectplan. Ervaring met en visie op het sociaaldomein zijn dan ook een pré.

Opdracht 

De opdracht bestaat uit het opleveren van de volgende resultaten:

  • Directe aansturing, inbedding en ontwikkeling van de 3 teamleiders met een voorstel en besluit van het MT over de inbedding van teamleiders in het domein en de officiële formalisering van de huidige 3 tijdelijke teamleiders.
  • Sturing en ontwikkeling DIT project /de toekomstbestendigheid van burgerzaken: met een voorstel van de opnieuw beschreven functies, de herwaardering functies en een onderzoek met uitkomst over de capaciteit en de kwantiteit binnen burgerzaken.
  • Eindverantwoordelijke oplevering gemeenteraadsverkiezingen. Concreet eindresultaat: de gemeentelijke verkiezingen op 18 maart 2026, in zowel Druten als Wijchen, verlopen volgens de juiste richtlijnen.
  • Waarneming domeinmanager Publiekszaken: Volledige waarneming van de domeinmanager, inclusief besluitvorming binnen mandaat en vertegenwoordiging in het managementteam. Het domein vertegenwoordigen in interne en externe overleggen. Concreet resultaat: Continuïteit en borging van de bestuurlijke en operationele aansturing gedurende de waarnemingsperiode.
  • Ontwikkeling van diverse teams binnen het domein, waaronder binnen het vakgebied “onderwijs”, o.a. de ontwikkeling van het team leerplicht. Inclusief een teamontwikkeling en een voorstel waarbij er duidelijkheid is over de rollen, werkzaamheden en verantwoordelijkheden van onder andere de

 Indien de resultaten eerder behaald worden, zal ook de opdracht eerder worden beëindigt, met een opzegtermijn van minimaal 1 maand.

Competenties
Aanpassingsvermogen 
Uitdrukkingsvaardigheid (mondeling) 
Uitdrukkingsvaardigheid (schriftelijk) 
Klantgericht 
Luisteren 
Doorzettingsvermogen 
Tactisch gedrag 
Motiveren 
Resultaatgericht werken 
Samenwerken 
Overtuigen 
Assertiviteit 
Besluitvaardigheid 
Organiseren 
Kritisch 
Analyserend vermogen 
Plannen en organiseren 

In het selectiegesprek wordt geverifieerd of de voorselectie van de kandidaat juist blijkt (werkervaring en specifieke kennis). De kandidaten worden beoordeeld op de in het functieprofiel gestelde competenties, zoals te lezen in de omschrijving van de werkzaamheden.

 Benodigd aantal professionals 
1

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 14. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv. 

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: n.t.b.
Is hybride werken mogelijk: In overleg / Onderlinge afstemming

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • 2. Een aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
  • 6. Aantoonbaar beschikbaar per uiterlijk 1 maart 2026 voor 32 uur per week gedurende gehele opdracht inclusief verlengingen (benoem duidelijk in cv);
  • 1. Bring your own device’ is van toepassing. Bij de uitvoering van de opdracht worden geen IT-middelen ter beschikking gesteld. Onder IT-middelen wordt verstaan: laptop, telefoon en toebehoren;
  • 3. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar als manager publiekszaken binnen een gemeente;
  • 4. Aantoonbare werkervaring als manager binnen een gemeentelijke gemeenschappelijke regeling;
  • 7. De kandidaat stelt zich voor in een korte (persoonlijke) motivatie en waarom deze geschikt is voor deze opdracht. De motivatie dient geschreven te zijn door de kandidaat zelf.
  • 5. Aantoonbare werkervaring als lid van een gemeentelijk management team (benoem duidelijk in cv);

De Wensen

  • 8. Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als manager publiekszaken binnen een gemeente (40 punten)
  • 9. Een aantoonbare afgeronde wo bachelor of wo master opleiding;
  • 10. Aantoonbare werkervaring met organisatieontwikkelingen en teamontwikkelingen
  • 11. Aantoonbare werkervaring in de regio Druten-Wijchen (benoem duidelijk in cv).

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
02 februari 2026 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox