Gemeente Breda

Community manager b'game

Gemeente Breda

De opdracht­omschrijving

Introductie
De Indie game-industrie is continu in beweging. Voor de ondersteuning en versterking van Indie game Studios in Breda zet de gemeente Breda een business developer in. De opdrachtnemer levert een bijdrage aan de groei, professionalisering en duurzame positionering van Indie game Studios binnen het B’GAME-ecosysteem, met nadruk op innovatie, marktuitbreiding en strategische samenwerkingen.

De opdracht
De opdracht heeft als doel het stimuleren van de groei en impact van Indie game Studios in Breda. De opdrachtnemer vertaalt ambities en doelstellingen van Indie game Studios naar concrete plannen en realiseerbare projecten. Daarbij ligt de focus op het toekomstbestendig maken van studio’s en hun games, het versterken van hun marktpositie en het bouwen aan een duurzaam ecosysteem voor onafhankelijke gameontwikkelaars.
De opdrachtnemer is zelfstandig verantwoordelijk voor:

  • Het opstellen en realiseren van vervolgprojectplannen ter ondersteuning van Indie game Studios;
  • Het maken en bijwerken van de catalogus voor alle studio’s in de incubator;
  • Actief samenwerken, en opzetten van overlegstructuur, met de business developmentcollega’s binnen het Innovatiedistrict;
  • Het coördineren van activiteiten binnen strategische samenwerkingsprojecten;
  • Het organiseren, in afstemming afstemming met de community manager en het team, van workshops en netwerksessies gericht op marktpositie, funding en duurzame studio-ontwikkeling;
  • Het vertalen van gemeentelijk beleid naar concrete ondersteuning voor gameontwikkelaars;
  • Het monitoren en evalueren van projectimpact en het opstellen van voortgangs- en eindrapportages;
  • Het onderhouden en uitbouwen van relaties met partners binnen de game-industrie, investeerders, marketingpartners en onderwijsinstellingen;
  • Het voeren van strategische gesprekken met Indie game Studios en het analyseren van hun ondersteuningsbehoeften.
     

Fasering en producten met deadlines
De opdracht wordt uitgevoerd in drie fasen over een periode van één jaar.
Fase 1 – Analyse en positionering (maand 1–3)
In deze fase brengt de opdrachtnemer het huidige Indie game ecosysteem in Breda in kaart en analyseert hij de ondersteuningsbehoeften van de studio’s.
Deliverable:

  • Ecosystem & Needs Assessment: een beknopt analysedocument (circa 10–15 pagina’s) met:
    • Overzicht van het Indie game ecosysteem in Breda;
    • Beschrijving van de belangrijkste studio’s;
    • Analyse van behoeften, kansen en knelpunten;
    • Korte SWOT-analyse;
    • Prioriteitenlijst voor interventies.

Fase 2 – Ontwikkeling en uitvoering (maand 3–9)
In deze fase ontwikkelt en realiseert de opdrachtnemer concrete projecten en individuele studio trajecten.
Deliverables (minimaal):

  • Portfolio van projectplannen en studio trajecten:
    • 3–5 goedgekeurde vervolgprojectplannen voor strategische samenwerkingen;
    • 8–10 individuele bedrijfs- en groeiplannen (1–3 jaar) voor Indie game Studios, inclusief financieel plan, marketing- en publishingstrategie en teamontwikkeling.
  • Jaarprogramma workshops en netwerksessies:
    • Organisatie en uitvoering van minimaal 4 thematische workshops en/of netwerksessies (bijvoorbeeld marktpositionering, funding, internationale distributie en duurzame studio-ontwikkeling);
    • Per bijeenkomst een korte rapportage met deelname, evaluatie en tevredenheid.

Fase 3 – Borging en opschaling (maand 9–12)
In deze fase ligt de focus op evaluatie, borging en het voorbereiden van een structurele aanpak voor de komende jaren.
Deliverable:

  • Eindrapport + meerjarenactieplan B’GAME Indie Ecosysteem:
    • Eindrapportage met behaalde resultaten en impact, inclusief Kpi’s en praktijkcases;
    • Een meerjarenagenda (circa 3 jaar) met prioriteiten, partners, activiteiten, Governance en globale financieringsopties voor verdere doorontwikkeling van het B’GAME ecosysteem.

Governance en samenwerking
Opdrachtgever is de gemeente Breda, afdeling Stedelijk Beleid (programmamanager Innovatiedistrict Breda vanuit Economie & Innovatie).
De opdrachtnemer stemt inhoudelijk af met relevante interne teams en kernpartners binnen het B’GAME ecosysteem.
Rapportageafspraken:

  • Maandelijks: een kort schriftelijk voortgangsbericht aan de opdrachtgever met highlights, risico’s, knelpunten en geplande activiteiten voor de komende maand.
  • Per kwartaal: een uitgebreide voortgangsrapportage met overzicht van lopende projecten, behaalde resultaten, Kpi’s, financiële stand van zaken (voor zover relevant) en risicoanalyse.

Eindresultaat
Na afloop van de opdracht van één jaar verwacht de opdrachtgever minimaal dat:

  • 8–10 Indie game Studios beschikken over een uitgewerkt bedrijfs- en groeiplan (1–3 jaar), inclusief financieel plan, marketing- en publishingstrategie en teamontwikkeling;
  • 3 nieuwe strategische samenwerkingsprojecten zijn gestart of opgeschaald, met een vastgesteld projectplan, Governance en Kpi’s;
  • 4 thematische workshops en/of netwerksessies zijn georganiseerd voor Indie game Studios, inclusief evaluatie van deelname en tevredenheid;
  • 2 studio trajecten hebben geleid tot aantoonbare marktuitbreiding, zoals een succesvolle launch, publishingdeal, investering of deelname aan een internationale showcase;
  • Er een door de belangrijkste partners gedragen voorstel ligt voor een meerjarenactieplan voor verdere doorontwikkeling van het B’GAME ecosysteem;
  • De gemeente Breda beschikt over gestructureerde voortgangs- en eindrapportages waaruit de impact van de inzet van de business developer blijkt op groei, professionalisering en samenwerking binnen het Indie game ecosysteem.

Wat neem je mee

  • Strategisch en marktgericht denkvermogen;
  • Financiële skills voor coaching voor het verkrijgen van private en publieke middelen;
  • Analytisch en financieel inzicht;
  • Kennis van en passie voor de gamesindustrie;
  • Het vermogen om effectief samen te werken en op positieve wijze invloed uit te oefenen.

Wie zijn wij
De opdracht wordt uitgevoerd binnen de afdeling Stedelijk Beleid van de gemeente Breda. De afdeling werkt aan stedelijke thema’s vanuit de inzet van toegepaste technologie en creativiteit en bestaat uit de teams Economie & Innovatie, Onderwijs & Wonen, Vrijetijdseconomie, Cultuur & Sport en Programmatisch werken.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Uw kandidaat is in staat om processen te motiveren en te optimaliseren zodat de teams effectief kunnen presteren. Dit moet blijken uit het cv en kan getoetst worden in het gesprek.
  • Voor de inzet van zzp’ers heeft de gemeente Breda een contract met Haert BV (onderdeel van Driessen). Zij verzorgen voor ons het zzp- contractmanagement. Haert BV gaat namens de gemeente Breda het contract met de zzp'er (en evt. bemiddelend intermediair) aan. De zzp'er gaat uren registreren in Flex West-Brabant en stuurt de factuur naar Haert BV. Met uw inschrijving verklaart u akkoord te zijn met het zzp-contractmanagement via Haert BV.
  • Uw kandidaat heeft minimaal een afgeronde bacheloropleiding in game design en creatieve technologieën. Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat heeft een masteropleiding afgerond op het gebied van Game design. Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat heeft minimaal 10 jaar aantoonbare ervaring in de gamewereld, met een diepgaand begrip van de markt, ontwikkelprocessen en trends. Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat heeft ervaring binnen de publieke sector, wat je inzicht geeft in overheidsprocessen en samenwerking met publieke instanties. Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat heeft ruime kennis van en ervaring met stakeholdermanagement op strategisch niveau. Dit moet blijken uit het cv.
  • Uw kandidaat heeft een aantoonbare bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het lokale Bredase ondernemers- of game-ecosysteem. Dit moet blijken uit het cv en kan getoetst worden in het gesprek.
  • Uw kandidaat heeft ervaring met het leidinggeven aan (middel)grote teams en weet hoe je mensen kunt motiveren.
  • Uw kandidaat heeft een netwerk in de regio en bij B’GAME. Dit moet blijken uit het cv en kan getoetst worden tijdens het gesprek.
  • Uw kandidaat heeft zelf een succesvolle gamestudio opgezet en weet wat er nodig is om van een startup een bloeiend bedrijf te maken. Dit moet blijken uit het cv en op verzoek moet uw kandidaat.
  • De Gemeente Breda volgt de Wet Normering Topinkomens. Voor 2026 is het algemeen bezoldigingsmaximum vastgesteld op € 262.000. Ook de bezoldigingsmaxima voor topfunctionarissen zonder dienstbetrekking zijn voor 2026 geïndexeerd. De eerste twaalf kalendermaanden mag de bezoldiging niet meer bedragen dan de som van € 34.800 per maand voor de eerste zes maanden en € 26.500 per maand voor de volgende zes maanden waarin de functie wordt vervuld. Het maximumuurtarief bedraagt vanaf 2026 voor de eerste twaalf kalendermaanden € 250. Bevestigt u hierbij dat met het tarief dat u gedurende de opdracht hanteert deze norm niet overschrijdt? NB: Mocht gedurende de looptijd van de opdracht deze norm overschreden (dreigen te) worden, dan is opdrachtgever gerechtigd de opdracht per direct eenzijdig te ontbinden.

De Wensen

  • Uw kandidaat kan starten op de startdatum van deze opdracht/aanvraag.
  • Het cv is voorzien van recente, relevante referenties (met contactgegevens) of deze kunnen op aanvraag direct aangeleverd worden (dit moet dan ook op het cv aangegeven zijn). Indien bij controle van deze referenties blijkt dat referent geen goede ervaringen heeft met kandidaat of de referenties kloppen niet, dan behouden wij ons het recht voor om de opdracht niet aan aangeboden kandidaat te gunnen.
  • Uw kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Dit kan worden getoetst in een persoonlijk gesprek. • Je kan strategisch en marktgericht denken • Je beschikt over uitstekende relatie en onderhandelingsvaardigheden • Je hebt analytisch en financieel inzicht • Je hebt kennis en passie voor de gamesindustrie • Je kan goed samenwerken en op een positieve manier invloed uitoefenen Naast de competenties kan ook getoetst worden: - Je hebt een aantoonbare bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het lokale Bredase ondernemers- of game-ecosysteem. - Je hebt een netwerk in de regio en bij B’GAME. - Je bent in staat om processen te motiveren en te optimaliseren zodat de teams effectief kunnen presteren De week van 18 mei gereserveerd voor persoonlijke gesprekken. Wij verzoeken u (uw kandidaat) vriendelijk hier reeds rekening mee te houden.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
11 mei 2026 om 08:03
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox