Gemeente Amsterdam

Community manager

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Als Community Manager Opgavegericht Werken ben je het gezicht en aanspreekpunt van onze dynamische community binnen de gemeente Amsterdam. In deze cruciale rol ben je verantwoordelijk voor het verbinden en ondersteunen van communityleden, zodat zij van elkaar kunnen leren en elkaar gemakkelijk kunnen vinden.

Wie zoeken wij?

Wij zijn op zoek naar een proactieve en digitaal onderlegde professional die:

- Een grondige kennis heeft van Opgavegericht Werken (OGW) of snel in staat is deze kennis eigen te maken.

- Ervaring heeft met het opzetten en beheren van een community en het organiseren van zowel live als digitale events.

- In staat is om een strategie voor communitygroei te ontwikkelen en deze te implementeren.

- Sterk is in relatiebeheer en goed kan schakelen met zowel interne als externe stakeholders.



Werkzaamheden

- Ontwikkelen en onderhouden van een kennisplatform: Je zorgt voor een zinvolle aanvoer van content die niet alleen de vraag beantwoordt maar mensen ook helpt het goede te vinden. Dit omvat het regelmatig delen van verhalen en voorbeelden uit de praktijk, zoals vlogs, podcasts, en bezoeken aan maatschappelijke opgaven van Amsterdam.

- Organiseren van events: Je organiseert regelmatig OGW cafés en thema-intervisies, zowel online als offline. Je bent bekend met de organisatie van grote en kleine evenementen, in samenspraak met het communicatieteam, en weet wat belangrijk is om een succesvol event neer te zetten.

- Bevorderen van interactie: Je initieert hulpvragen en helpt bij het verbinden van netwerken binnen en buiten de organisatie. Daarnaast ben je proactief in het digitaal levend houden van de community door actief verbindingen te leggen en de vragen van de communityleden op te halen.

- Opzetten van subcommunities: Afhankelijk van de behoeften kun je subcommunities opzetten voor specifieke rollen binnen opgaven of thematische events.



Gemeentelijke organisatie
Met ruim 18.000 collega's zorgen we ervoor dat Amsterdam een aantrekkelijke hoofdstad is en blijft. Waar het fijn is om te wonen, te werken en naar school te gaan. Met ruimte voor ondernemers en bezoekers. Werken voor Amsterdam betekent bijdragen aan iets groots. Aan groei, veiligheid, ontwikkeling, gezondheid. Van de stad, van Amsterdammers. Daarmee geven wij Amsterdam door; aan de toekomst, aan volgende generaties. We willen een goede werkgever zijn die ervoor zorgt dat alle collega's zich gezien en gewaardeerd voelen. We koesteren verschillen tussen
collega's, al die verschillen zorgen voor betere resultaten voor onze organisatie én onze stad.
Lees meer over de organisatiestructuur van de gemeente Amsterdam.

De opdrachtgever(s)

We willen een goede werkgever zijn die ervoor zorgt dat alle collega’s zich gezien en gewaardeerd voelen. We koesteren verschillen tussen collega’s, al die verschillen zorgen voor betere resultaten voor onze organisatie én onze stad. We streven daarbij naar een personeelsbestand dat een afspiegeling is van de beroepsbevolking van Amsterdam. Dus wie jij ook bent: bij ons ben je van harte welkom!

De Amsterdamse School is het expertisecentrum op het gebied van leren en ontwikkelen binnen de directie Personeel en Organisatie. Onze belangrijkste taken zijn het bedenken van, adviseren over en realiseren van leer- en ontwikkelinterventies op basis van de vraag vanuit de gemeente Amsterdam. Voor individuele leer- en ontwikkelvragen werkt de Amsterdamse School samen met het Carrièrecentrum. Bij de Amsterdamse school werken ongeveer 75 diverse mensen, onderverdeeld in het management en 2 teams: het team leren en ontwikkelen en het team ondersteuning leren en ontwikkeling.


 

De Eisen

  • Eis - Draaideurconstructie De aangeboden kandidaat heeft in de afgelopen 2 jaar geen ambtelijke aanstelling gehad bij de gemeente Amsterdam. Let op antwoordmogelijkheden: Ja, kandidaat heeft geen ambtelijke aanstelling gehad in de afgelopen 2 jaar bij de gemeente Amsterdam. Nee, kandidaat heeft wel een ambtelijke aanstelling gehad in de afgelopen 2 jaar bij de gemeente Amsterdam (KO)
  • Eis - Beheersing competenties Beheerst de kandidaat de competenties op de bijbehorende niveaus zoals hieronder genoemd.
  • Eis - Werk- en denkniveau De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een Hbo werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft ervaring in relatiebeheer met zowel interne als externe stakeholders. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 1 jaar ervaring met het opzetten en implementeren van een strategie voor community-groei. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Beschikbaarheid en tarief kandidaat Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden kandidaat kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. Hij of zij dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview; Bij gunning is de aangeboden kandidaat direct inzetbaar zoals vermeld in de opdrachtomschrijving van deze tender; Het uur(tarief) dat u opgeeft is altijd exclusief btw en inclusief alle overige bijkomende kosten (bijvoorbeeld reiskosten). Indien het opgegeven tarief de aangegeven range of het maximumtarief overschrijdt wordt uw offerte terzijde gelegd (knock out).
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: organisatie naam contactpersoon telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Let op: de referentie dient op de hoogte te zijn
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.
  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 1 jaar ervaring met Opgavegericht Werken (OGW) of snel in staat is deze kennis eigen te maken. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft 2 jaar aantoonbare ervaring met het opzetten en beheren van een community en het organiseren van zowel live als digitale events. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Verificatie kennis Verificatie van de kennis van de kandidaat.
  • Eis - Verificatie Ervaring Verificatie van de ervaring van de kandidaat.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: organisatie naam contactpersoon telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Let op: de referentie dient op de hoogte te zijn

De Wensen

  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft bij voorkeur minimaal 2 jaar ervaring in grote complexe organisaties. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft bij voorkeur minimaal 1 jaar ervaring in het vak als adviseur Leren & Ontwikkelen.exe organisaties. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft bij voorkeur minimaal 1 jaar ervaring in het vak als communicatieadviseur. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toetsing van de competentie: Analytisch vermogen: Expert
  • Toetsing van de competentie: Organisatiesensitiviteit: Expert
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft ervaring in relatiebeheer met zowel interne als externe stakeholders. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toelichting Maximumtarief Het uurtarief voor deze tender bedraagt maximaal € 110,- Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie  en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Er geldt een maximum uurtarief conform het actuele bezoldigingsmaximum per uur zoals bepaald in de WNT waarbij maximaal 36 uur per week mag worden gefactureerd; EN - De contractwaarde over 12 maanden is maximaal gelijk aan de actuele WNT-norm. Indien het opgegeven tarief buiten de aangegeven range valt, wordt uw offerte terzijde gelegd (knock-out). De verdeling van de punten voor de score op tarief wordt als volgt berekend: de inschrijver met het laagste tarief krijgt het maximale aantal punten. De score van de overige offertes wordt gerelateerd aan het laagste tarief op basis van percentuele afwijking.
  • Informatie Kandidaat Wij willen de onderstaande gegevens van de door u aangeboden kandidaat ontvangen. De gegevens worden onder andere gebruikt voor het uitnodigen van de kandidaat voor een interview en het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt. Let op! Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging. Gebruik de volledige naam van de kandidaat zoals deze in het paspoort of op de identiteitskaart staat vermeld.   Middels de tab 'Offerte' dient u de naam van de inschrijving te wijzigen, die bovenin wordt weergegeven. Wijzig deze naar: Naam organisatie + naam kandidaat, zodat duidelijk is welke kandidaat het betreft. Dit kan worden gewijzigd aan de hand van het potlood icoon. Gemeente Amsterdam stelt u voor deze aanvraag in staat om maximaal 1 kandidaat aan te bieden. Klik op 'Invullen' en vul aan: Naam kandidaat: Telefoonnummer kandidaat: (privé) e-mailadres van de kandidaat:

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox