Nationale Politie

Communicatiestrateeg/Programmamanager-Communicatie Bewaken en Beveiligen

Nationale Politie

De opdracht­omschrijving

Opdracht omschrijving

Het stelsel Bewaken en Beveiligen (B&B) is flink in ontwikkeling en ligt onder een maatschappelijk vergrootglas. Het aantal personen en objecten dat langdurig en intensief beveiligd en bewaakt wordt nam de afgelopen jaren flink toe en blijft naar verwachting stijgen. Dat komt o.a. door de dreiging vanuit criminele samenwerkingsverbanden en de dreiging vanuit de openbare orde op bijvoorbeeld politici. Dit zorgt ervoor dat beveiligingsopdrachten complexer, langduriger en extremer zijn geworden en dat vlekkeloze samenwerking tussen alle betrokken organisaties crucialer dan ooit is.

De Commissie Bos en meer recent de Onderzoeksraad voor Veiligheid concluderen dat de samenwerking binnen het stelsel beter moet en dat er meer inzicht en overzicht moet komen. De eenheidsleiding van de Landelijke Eenheid heeft de opdracht om Bewaken & Beveiligen als hoofdtaak bij de politie in te richten. Daarvoor is recent een programmabureau met twee programmamanagers opgezet. Binnen de Landelijke Eenheid (na splitsing in LE Operaties en Expertise) wordt een divisie B&B opgezet, waar naar verwachting o.a. de volgende onderdelen deel van gaan uitmaken: persoonsbeveiliging, persoonsbegeleiding, een landelijk  coördinatiecentrum en een landelijk expertisecentrum voor innovatie en ontwikkeling. Deze nieuwe divisie zal nauw samenwerken met alle regionale eenheden en (defensie)partners, die uiteraard ook een belangrijke rol blijven houden in bewaken & beveiligen. Ook wordt er ingezet op betere informatiedeling binnen het gehele stelsel. Dit vraagt veel, onder andere van communicatie.

Als ervaren Programmamanager Communicatie /  Senior Communicatiestrateeg breng je kennis en ervaring mee om een effectieve strategie te ontwikkelen ter ondersteuning van de verdere ontwikkeling van het nieuwe stelsel B&B.  Dit vertaal je naar een concrete communicatie-aanpak voor betrokken partners en meerdere doelgroepen. Je werkt nauw samen met verschillende (communicatie) disciplines en met medewerkers van onder andere de directie Communicatie, Politiedienstencentrum (PDC), regionale eenheden en externe partijen. 


Verantwoordelijkheden

Jij voert de regie op de interne en externe communicatiestrategie voor B&B en werkt hierin nauw samen met communicatiemedewerkers in een - nog op te zetten - projectteam Communicatie B&B. Vanuit jouw opdracht zie je toe op de uitwerking en uitvoering van de communicatiestrategie in interventies, middelen en activiteiten. Je werkt daarin nauw samen met het Hoofd Communicatie a.i. van de Landelijke Eenheid, die je tevens adviseert en aan wie je ook verantwoording aflegt. 

 


Doelstelling

Jouw inzet is mede gericht op het behouden en het vergroten van het vertrouwen (reputatie) in de politieorganisatie, zowel extern als intern, langs de lijn van de strategische communicatieagenda.


Contacten

  • Leidinggevenden en medewerkers binnen de Landelijke Eenheid en het stelsel Bewaken en Beveiligen
  • Samenwerkingspartners en communicatiemedewerkers binnen het stelsel B&B: Ministerie van Justitie & Veiligheid, Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV), Openbaar Ministerie (OM), Koninklijke Marechaussee (KMar)
  • Medewerkers binnen de afdeling Communicatie van de Landelijke Eenheid
  • Medewerkers van de directie Communicatie en het PDC
  • Communicatiemedewerkers van eenheden


Opleiding

  • Een afgerond, erkend en volwaardige opleiding op minimaal hbo-niveau in de richting van Communicatie. 
  • Bij voorkeur in het bezit van extra communicatie-certificaten op gebied van reputatiemanagement,  interne- en verandercommunicatie. 


Professionele kennis en werkervaring

  • Minimaal 10 jaar aantoonbare ervaring opgedaan soort gelijke rol binnen grotere organisaties (3000+fte) 
  • Bij voorkeur opgedaan binnen het Veiligheidsdomein 
  • Wens of binnen grote (semi) overheid en/of Politie 
  • Aantoonbare (projectmatige) ervaring met vraagstukken op het gebied van verandercommunicatie en het maken en uitvoeren van effectieve (communicatie)strategieën.
  • Regie en coördinatie op uitwerking van communicatieactiviteiten 
  • Ervaring met werken in complex een politiek-bestuurlijke context 
  • Ervaring met advisering en communicatieve coaching van strategisch en tactisch leidinggevenden 
  • Brengt een vernieuwende, innovatieve drive mee. 


Competenties

Je vindt je weg in een complex politiek-bestuurlijke context, bent een verbinder pur sang en bent in staat om te gaan met de verschillende perspectieven en inzichten op gebied van reputatie, transitie en verandering. Verder heb je ervaring met advisering en communicatieve coaching van strategisch en tactisch leidinggevenden. Je bent een strategisch denker en een operationeel doener met een innovatieve, vernieuwende en vooruitziende blik. 

Daarnaast zijn de volgende competenties een vereiste:

  • Organisatiesensitief
  • Strategisch denken met gevoel voor de praktijk
  • Probleemanalytisch
  • Overtuigingskracht
  • Initiatiefrijk
  • Sociale vaardigheid
  • Besluitvaardig
  • Slagvaardig
  • Verbinder van mensen en onderwerpen

De Eisen

  • Eis 6. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met regie en coördinatie op uitwerking van communicatieactiviteiten. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 7. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met werken in complex een politiek-bestuurlijke context. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 2. De kandidaat heeft een afgerond, erkend en volwaardige opleiding op minimaal HBO niveau in de richting van Communicatie. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
  • De Externe is inzetbaar vanaf 01-12-2023 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 30-11-2024 voor 36 uur per week. Het contract kan door de Opdrachtgever optioneel worden verlengd. Dit zoals wordt aangegeven in het profiel. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Eis 3. De kandidaat heeft in de afgelopen 15 jaar minimaal 10 jaar aantoonbare werkervaring binnen een soort gelijke rol binnen grote organisaties (3000+fte). Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 4. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring op gebied van reputatiemanagement en/of interne- en verandercommunicatie. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 5. De kandidaat heeft in de afgelopen 5 jaar aantoonbare (projectmatige) ervaring met vraagstukken op het gebied van verandercommunicatie en het maken en uitvoeren van effectieve (communicatie)strategieën. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 8. Vereiste competenties/vaardigheden: Verbinder van mensen en onderwerpen Strategisch denken met gevoel voor de praktijk Slagvaardig Organisatiesensitiviteit - Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen de organisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen. Probleemanalyse - Signaleert problemen, zoekt en herkent belangrijke informatie, rafelt vraagstukken uiteen en legt verbanden tussen gegevens. Overtuigingskracht - Toont gedrag dat er op is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën. Initiatief - Signaleert kansen. Handelt ernaar en durft daarbij risico’s te nemen om uiteindelijk een bepaald herkenbaar voordeel voor de organisatie te behalen. Begint liever uit zichzelf dan passief af te wachten. Besluitvaardigheid - Neemt eigenstandig beslissingen of spreekt zijn mening uit, ook wanneer zaken onzeker zijn of risico’s inhouden. Toont zich op zijn handelen aanspreekbaar. Sociale vaardigheid - Beweegt zich tactvol en gemakkelijk in contacten met anderen. Is in staat met zijn optreden emoties en de sociale interactie te beïnvloeden. Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijk Nederlandse taal mondeling en schriftelijk duidelijk. Bovenstaande competenties, gevraagde werk -en denkniveau en/of vaardigheden hoeven niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dienen middels concrete voorbeelden duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.

De Wensen

  • Wens 2. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring binnen het Veiligheidsdomein. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring binnen het Veiligheidsdomein. 3/5= De kandidaat heeft 1 tot 3 jaar aantoonbare werkervaring binnen het Veiligheidsdomein. 5/5= De kandidaat heeft 3 jaar of meer aantoonbare werkervaring binnen het Veiligheidsdomein.
  • Wens 6. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring binnen de (Semi-)/overheid en/of Politie. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring binnen de (Semi-)/overheid en/of Politie. 3/5= De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring binnen de (Semi-)/overheid. 5/5= De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring binnen de Politie.
  • Wens 5. De kandidaat is in het bezit zijn van communicatie-certificaten op gebied van reputatiemanagement en/of interne- en verandercommunicatie. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat is niet in het bezit zijn van communicatie-certificaten op gebied van reputatiemanagement en/of interne- en verandercommunicatie. 3/5= De kandidaat is in het bezit zijn van communicatie-certificaten op gebied van reputatiemanagement of interne- en verandercommunicatie. 5/5= De kandidaat is in het bezit zijn van communicatie-certificaten op gebied van reputatiemanagement en interne- en verandercommunicatie.
  • Wens 3. De kandidaat brengt een vernieuwende, innovatieve drive mee. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen
  • Wens 1. (Ter verdieping van eis 5) De kandidaat minimaal 5 jaar aantoonbare (projectmatige) ervaring met vraagstukken op het gebied van verandercommunicatie en het maken en uitvoeren van effectieve (communicatie)strategieën. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen
  • Wens 4. De kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met advisering en communicatieve coaching van strategisch en tactisch leidinggevenden. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare werkervaring met advisering en communicatieve coaching van strategisch en tactisch leidinggevenden. 3/5= De kandidaat heeft 1 tot 5 jaar aantoonbare werkervaring met advisering en communicatieve coaching van strategisch en tactisch leidinggevenden. 5/5= De kandidaat heeft 5 jaar of meer aantoonbare werkervaring met advisering en communicatieve coaching van strategisch en tactisch leidinggevenden.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox