
Stedin Groep
geen max tarief
Zuid-Holland
40 uur per week
10 maart 2026
09 maart 2027
Werk waar je trots op kan zijn. Dit ga je doen.
Door de energietransitie komt er meer werk op ons af dan ooit. Er rijden elektrische auto’s, huizen en wijken gaan van het aardgas af en we leveren massaal zelf opgewekte energie terug. Denk hierbij o.a. aan zonnepanelen op daken, zonneparken en windparken. Vragen van onze klanten worden daardoor steeds complexer en in het net zijn grote aanpassingen nodig. Tegelijkertijd zien we op de arbeidsmarkt een tekort aan technici, willen we de kwaliteit van ons werk verbeteren en moet onze efficiëntie omhoog.
Je komt te werken bij de afdeling Zakelijk Project die grote elektriciteits- en gasprojecten uitvoert in voornamelijk West en Midden Nederland. De grote uitdagingen voor de Zakelijke Project Keten zitten in het verdubbelen van de capaciteit voor het uitbreiden en verzwaren van ons elektriciteitsnet, het halen van de doelstellingen voor gasvervangingen, het efficiënter maken van de werkwijze met aannemers in de afgesproken groeipaden van de nieuwe contracten en het professionaliseren van het projectmanagement. Om iedere dag de juiste besluiten te kunnen nemen is data nodig die onze Business Analisten verzorgen.
Hoe jouw dag als Business Analist eruit ziet?
Je begint je dag met een stand‑up met het BA‑team. Jullie lopen kort door de lopende werkzaamheden, delen eventuele blokkades en stemmen af wie welke prioriteiten oppakt. Zo start je de dag met een duidelijk beeld van waar de focus ligt en waar je elkaar kunt helpen. Daarna heb je een overleg met een collega om de behoefte voor een nieuw dashboard scherp te krijgen. Samen werken jullie dit uit in een user story: wat moet het dashboard laten zien, voor wie, en met welk doel? Je stelt verdiepende vragen om te begrijpen hoe het proces werkt, welke business rules gelden en welke inzichten écht waarde toevoegen. Zo zorg je ervoor dat je straks de juiste data kunt verzamelen én dat het rapport naadloos aansluit op de werkelijke behoefte. Vervolgens duik je in de SAP databronnen. Je onderzoekt welke data beschikbaar is, hoe deze is opgebouwd, en of de kwaliteit voldoende is om betrouwbare inzichten te leveren. Vaak kom je meerdere datapunten of definities tegen die niet direct kloppen of ontbreken. Je stemt dit af met collega’s die domeinkennis hebben, zodat je precies begrijpt hoe de data geïnterpreteerd moet worden en hoe deze het onderliggende proces weerspiegelt. .
Na de lunch sluit je aan bij een overleg met collega-analisten en de dashboardeigenaar. Je bespreekt hoe jullie de adoptie van nieuwe dashboards in de afdeling kunnen verbeteren. Je stelt voor om standaard een korte demo te geven en gebruikers een week later actief om feedback te vragen. Samen denken jullie ook na over hoe jullie dashboardaanvragen kunnen prioriteren en structureren. Aan het einde van de dag heb je een kort overleg met een product owner om een eerder gerealiseerd dashboard te evalueren. De inzichten blijken direct te hebben geleid tot een kleine procesaanpassing in de keten – precies waarvoor je het doet. Je rond je dag af door je notities bij te werken en alvast een lijstje te maken van de datavragen die je morgen wilt oppakken. Je kijkt uit naar de workshop later deze week waarin je samen met collega's uit IT en operations een nieuwe verbeterslag in het dashboardproces gaat ontwerpen.
Jouw sterke punten. Worden wij blij van.
Je houdt ervan om complexe vraagstukken met creativiteit op te lossen. Je draait je hand niet om voor grote datasets, het analyseren van de data kunnen we aan je overlaten. De functie van business analist is een brede rol in een dynamische context. Je bent daarom goed in het aanbrengen van focus en bepalen waar je de meeste waarde toevoegt. Je zorgt er te allen tijde voor dat je het grote doel niet uit het oog verliest. Ook schakel je gemakkelijk tussen verschillende gesprekspartners en uiteenlopende belangen. De processen staan voor jou centraal en je geeft – gevraagd en ongevraagd – advies over de inhoud van de data aan de collega’s uit de business. Je bent niet bang om van de gebaande paden af te wijken, durft feedback te geven en vraagt door. Dit doe je zonder de verbinding en het gemeenschappelijke belang uit het oog te verliezen. Je zoekt zelf proactief naar mogelijkheden om jezelf, de invulling van je functie en de dienstverlening te ontwikkelen. Je leert van nieuwe ervaringen en weet deze te gebruiken om in nieuwe situaties weer snel effectief te zijn. Met jouw lef, executiekracht en positieve instelling wil en ga je continu vooruit. Daarmee lever je een positieve bijdrage aan de energietransitie.
Goed om te weten Bij Stedin hebben we genoeg te doen. Daarom is deze rol voor minimaal 32 uur beschikbaar. Nog meer uit je rol halen? 40 uur werken kan natuurlijk ook!
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox