gemeente Waterland
max €80 per uur
Noord-Holland
36 uur per week
28 augustus 2024
28 september 2024
Organisatie
De gemeente Waterland is een (relatief) kleine gemeente. Typerend voor onze organisatie is het ‘ons kent ons’ gevoel en de korte, informele lijnen. Het enige constante is verandering en dat is voor de gemeente Waterland niet anders.
Opdracht
In Waterland streven we naar een onbelemmerde ontwikkeling voor ieder kind. We geloven dat we er zo vroeg mogelijk bij moeten zijn en dat preventieve inzet loont. Om al onze kinderen en jongeren veilig, gezond en kansrijk op te laten groeien werken we samen met het onderwijs, de kinderopvang, bso en maatschappelijke organisaties. Als beleidsmedewerker Kinderopvang en Onderwijs schakel je makkelijk met deze professionals en ken je de ins en outs van opvang en onderwijs. De focus van de opdracht ligt op VVE-gebied, maar je pakt ook (uitvoerende) taken voor Onderwijs op.
VVE
In januari 2023 heeft de gemeente Waterland een VVE-regisseur aangesteld om in gesprek te gaan met de kinderopvangorganisaties binnen de gemeente. Opvanglocaties bieden wat voor hen mogelijk is aan ondersteuning. Door het kleine aantal kinderen dat extra ondersteuning vraagt op de locaties, is het voor hen echter lastig om een vast programma in te richten zoals de Wet OKE dit vraagt. Er is daarom een plan van aanpak opgesteld om VVE-plaatsen te realiseren middels scholing, borging en de inzet van een kindvolgsysteem. Je hebt niet alleen contact met de opvangorganisaties, maar weet ook hoe je de doorstroom naar deze plekken bevordert. Je zorgt er bijvoorbeeld voor dat de partijen die verwijzen (CJG, buurthuis, Vluchtelingenwerk, bibliotheek etc.) weten waar ze moeten zijn.
Als beleidsmedewerker stap je in als regisseur waar we gebleven zijn. Je zorgt ervoor dat het plan van aanpak wordt uitgevoerd. Samen met de opvangorganisaties werk je aan het VVE-aanbod. Scholing is gestart en er zijn materialen aangeschaft, maar er is nog meer nodig. Hierover maakt je afspraken met de organisaties. Er is namelijk structurele inzet vereist: de opleiding moet herhaald worden, personeelsverloop, doorontwikkelingen van de organisaties, etc. De exacte kosten voor het structureel neerzetten van het VE-beleid volgen na de evaluatie en worden opgenomen in een meerjarenplan. Aan het eind van jouw opdracht willen wij graag een borgingsplan en een overzicht voor een meerjarenbegroting. Ofwel je levert een gedragen plan op voor het structureel neerzetten van het voorschoolse educatie beleid gebaseerd op de wettelijke taak en de specifieke uitkering van het Rijk. Daarnaast zet je stappen in het kinderopvangbeleid van de gemeente; de processen VVE/SMI en het toezicht met handhavingstrajecten kunnen rekenen op je aandacht.
Onderwijs
Onderwijsbesturen zijn primair verantwoordelijk voor het bieden van goed onderwijs, maar de gemeente heeft (regie)taken op het gebied van vroegschools aanbod, leerlingenvervoer, Leerplicht en aansluiting van Jeugdzorg/Passend Onderwijs. Daarnaast vinden we het belangrijk om extra aanbod te stimuleren. We doen dit bijvoorbeeld lokaal op het gebied van sport, cultuur en regionaal op bij het nieuwkomersonderwijs. Zo wordt er schoolzwemmen aangeboden in alle klassen van de scholen, wordt muziekonderwijs gefaciliteerd en onderzoeken we met scholen en de bibliotheek hoe we samen op kunnen trekken in leesstimulering. Met opvangorganisaties en scholen wordt meerdere keren per jaar een overleg (LEA) georganiseerd. Zo weten we elkaar te vinden en kunnen thema’s vanuit Jeugd of Leerplicht bijvoorbeeld onder de aandacht gebracht worden vanuit de gedachte ‘school als vindplaats’.
Het organiseren van het LEA, het bijwonen van regio-overleggen voor Passend Onderwijs en de praktische zaken rondom schoolzwemmen of gymnastiekonderwijs zijn taken die je makkelijk oppakt. Beleidsmatige taken op het gebied van Leerplicht of leerlingenvervoer kunnen ook onderdeel worden van je takenpakket.
Deze opdracht vraagt om de volgende vaardigheden:
Competentie
In Waterland zijn belangrijke competenties lef, verbinding, vertrouwen en nieuwsgierigheid. Voor deze functie komen daar oordeelsvorming, analyseren en samenwerken bij.
Benodigd aantal professionals
1.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: in onderling overleg
Planning
De gesprekken bij de gemeente zijn gepland op donderdag 5 september 2024. De kandidaten die hiervoor uitgenodigd zijn, ontvangen uiterlijk op vrijdag 30 augustus 2024 bericht. Overige kandidaten ontvangen na de gesprekken bericht over de voortgang van deze inhuuropdracht.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox