Rijkswaterstaat (RWS)

Adviseur contract-dvm-vaarwegen (wnz)

Rijkswaterstaat (RWS)

  • max €100 per uur

  • Zuid-Holland

  • 24 uur per week

  • Inkoop
  • 30 juni 2026

  • 31 juli 2027

De opdracht­omschrijving

Voor Rijkswaterstaat in Rotterdam, Haarlem en Utrecht zijn wij op zoek naar een Adviseur Contracten;
Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.

Cluster WNZ DVM-Vaarwegen
Cluster WNZ Dynamisch Verkeersmanagement Vaarwegen (DVM-V) is het team dat bijdraagt aan de veiligheid op de belangrijkste vaarroutes door onderhoud aan de systemen voor actieve scheepvaartbegeleiding dat 24/7 plaats vindt vanuit de nautische bediencentrales.

Wij zorgen voor de uitvoering van het reguliere onderhoud, gedeeltelijke vervangen en vernieuwen en lossen storingen op. Het onderhoud reikt van objecten buiten langs de vaarweg tot en met de hardware en-software in de nautische bediencentrales. Ons team werkt voor 5 van de zeven Rijkswaterstaat regio’s.

Onze werkzaamheden omvatten onder meer:
-Het onderhouden van de systemen voor radardoelvolging, marifonie en CCTV, de zogenaamde missie-kritische Vessel Traffic Services (VTS-systemen).
-Het onderhouden van walradars langs o.a. het Noordzeekanaal in samenwerking met het havenbedrijf Amsterdam.
-Het gedeeltelijk vervangen en vernieuwen van VTS-objecten in het onderhoudsareaal.
-Aanpassingen aan de VTS-systemen in de nautische bedienposten.

Dit doen we niet alleen, maar in nauwe samenwerking met onze Assetmanagers (de interne opdrachtgever van PPO) en de marktpartijen realiseren we dit via contractvormen zoals Basis Onderhoudscontracten (BOC) en Raamovereenkomsten (ROK).

Kortom: Cluster WNZ DVM-Vaarwegen staat voor veiligheid, betrouwbaarheid en samenwerking in het onderhoud. Wij zorgen ervoor dat de infrastructuur van vandaag én morgen blijft functioneren — veilig, duurzaam en toekomstgericht.
Het projectteam is gevestigd in Rotterdam (Wilhelminatoren), waarbij er de mogelijkheid is om op maandagen, dinsdagen, woensdagen en donderdagen op kantoor samen te komen en te werken in Haarlem, Utrecht en Rotterdam.

Opdrachtomschrijving
Nautische verkeersleiders zijn voor de uitvoering van hun werk afhankelijk van een veilig en functioneel goed bediengebouw en van optimaal functionerende radar-, marifonie- en camerasystemen. Voor aanleg, vervanging en het beheer en onderhoud van deze objecten en systemen zijn opdrachtnemers gecontracteerd.

Doel van de opdracht is het beheersen van lopende contracten. De werkzaamheden betreffen het operationeel beheersen van lopende radar- en marifonie-onderhoudscontracten door verslaglegging, advisering van de contractmanager op complexe contractissues, behandelen van wijzigingen en input leveren en actief bijdragen aan het SCB proces.

Hiernaast dient een aantal contracten in de eindfase te worden afgerond. Ook het adviseren mbt de toekomstplannen van VTS contracten en de inrichting van contractmanagement, samen met de 10 andere contractcollega’s, binnen het project behoort tot de opdracht.
Van een contractadviseur bij DVM-V wordt verwacht dat hij/zij optreedt op operationeel niveau intern Rijkswaterstaat en met Opdrachtnemers. Kennis en ervaring met contractmanagement, Systeemgerichte Contract Beheersing (SCB) en UAV GCcontracten is een vereiste.

De opdracht bestaat uit:
1. Contractmanagement beheersing en afronding
Deze hoofdcomponenten bestaan uit een aantal deelproducten:
1. Contractmanagement realisatie en afronding
a) Uitvoeren en ondersteunen contractbeheersing conform SCB
b) Afhandelen en adviseren op Wijzigingen (VTW’s) en contracten incl afstemming andere IPM rollen
c) Voorbereiden, bijdragen en oppakken acties Voortgangs- en contractbeheersoverleggen
d) Advisering aan Contractmanager
e) Overleg met Opdrachtnemer
Hiernaast kunnen aan deze overeenkomst in onderhandeling met de Opdrachtnemer opdrachten worden toegevoegd ten behoeve van inkoop- en contractmanagement. Hiertoe zal samen met de Opdrachtnemer een specifieke opdracht worden geformuleerd. Deze gezamenlijk uitwerking van de inhoud van de overeenkomst zal worden vastgelegd in een toevoeging aan de overeenkomst.

Resultaat opdracht
De opdracht bevat het opleveren van concrete producten. De opdrachtnemer levert gedurende de looptijd documenten, analyses en adviezen op die direct inzetbaar zijn in de projectpraktijk en bijdragen aan tijdige en juiste besluitvorming door het interne projectteam.

Deliverables
D1.a
Uitvoeren en ondersteunen contractbeheersing conform SCB
Bijdragen aan het SCB proces Beoordelen van toetsresultaten SCB. Input leveren aan risicodossiers.
Frequentie/Periode: 5 contracten, 2026-2027
D1.b
Afhandelen en adviseren op Wijzigingen (VTW’s) en contracten incl afstemming andere IPM rollen
Beoordelen en afhandelen van wijzigingen (VTW’s) aan de hand van contract en rechtmatigheid en voorzien van advies
Frequentie/Periode: 5 contracten, 2026-2027
D1.c
Voorbereiden, bijdragen en oppakken acties Voortgangs- en contractbeheersoverleggen
Voorbereiden, bijdragen en oppakken acties Voortgangs- en contractbeheers overleggen ter ondersteuning van de contractmanager
Frequentie/Periode: 5 contracten, 2026-2027
D1.d
Advisering aan Contractmanager
Adviezen over contractkeuzes, SCB escalatie, kostenvergoedingen, mandaatadvies
Frequentie/Periode: Ad-hoc, circa 30 x
D1.e
Overleg met Opdrachtnemer
Beoordeling van voortgangsrapportages en dagelijks operationele afstemming
Frequentie/Periode: 5 contracten, 2026-2027

Beoordeling van de opdrachtresultaten
De opdrachtgever beoordeelt de deliverables D1a t/m D1.e op basis van:
a) Volledigheid en juistheid van de opgeleverde documenten
b) Toegevoegde waarde van adviezen voor besluitvorming
c) Tijdigheid van oplevering conform afgesproken planning

Leiding en toezicht
Ja, er is sprake van leiding en toezicht.

De Eisen

  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over minimaal een hbo-opleiding
  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over minimaal 3 jaren kennis van en werkervaring als contractadviseur in een IPM-team
  • Kandidaat heeft aantoonbaar minimaal 3 jaren ervaring op het gebied van het begeleiden van contracten waarop SCB van toepassing is
  • Kandidaat heeft aantoonbare ervaring met Opdrachtnemers in een gesloten niche markt, zoals bv railinfra en kennis en ervaring op het gebied van VTS- en radartechniek

De Wensen

  • Kandidaat heeft ervaring met veiligheid in projecten
  • Kandidaat heeft ervaring met het werken met GRIP

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
30 juni 2026 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox