Gemeente Weststellingwerf

Aanjager klimaat & duurzaamheid

Gemeente Weststellingwerf

De opdracht­omschrijving

Opdrchtomschrijving

Werken bij een gemeente suf en saai? Vergeet het maar! De gemeente Weststellingwerf bemoeit zich met de hele lokale samenleving, van afvalcontainer tot zwembad, van thuishulp tot fietspad. Hierdoor werken bij ons veel verschillende mensen met allerlei opleidingen en deskundigheden.

Bij de gemeente Weststellingwerf werk je mét mensen vóór mensen. En kun je echt iets betekenen! De wensen en behoeften, maar ook de mogelijkheden van de inwoners van onze 26 dorpen nemen we graag mee in de plannen die we maken. Mits die passen bij de wetten en regels waar we mee te maken hebben. Dat is complex, enorm interessant en brengt verantwoordelijkheden met zich mee.

Voor het team Beleid zijn wij op zoek naar een Aanjager Klimaat & Duurzaamheid.

Verantwoordelijkheden

Ben jij een verbinder met een groen hart én een flinke dosis daadkracht?
Onze gemeente zoekt een aanjager klimaat & duurzaamheid die mensen in beweging brengt, samenwerking stimuleert en beleid vertaalt naar concrete resultaten.

In deze rol ben jij de motor achter duurzame initiatieven. Je werkt nauw samen met drie beleidsadviseurs op de thema’s energie- en warmtetransitie, klimaatadaptatie en circulaire economie, en vormt de verbindende schakel tussen het beleidsteam en het uitvoeringsteam. Denk aan het opzetten van een circulair project, het ondersteunen van bewonersinitiatieven voor woningisolatie, of het organiseren van een bijeenkomst over warmte-alternatieven. 

Je levert een zichtbare bijdrage aan de overgang naar duurzame energie en een circulaire gemeente. Daarbij richt je je onder meer op de verdere implementatie van de CO₂-prestatieladder – een instrument waarmee we onze organisatie structureel verduurzamen. Je weet verschillende partijen te betrekken, belangen te verbinden en mensen enthousiast te maken om écht aan de slag te gaan.

De inhuuropdracht kan eventueel worden verlengd. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • De kandidaat is inzetbaar vanaf 1 juni 2025 tot en met 30 april 2026 voor 28 tot 32 uur per week. De inhuuropdracht kan eventueel worden verlengd. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van de Offerteprocedure. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de Offerteaanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • U voegt een cv van maximaal 3 pagina's A4 toe.

De Wensen

  • Externe heeft aantoonbaar een Hbo-opleiding in de richting van milieu- en/of energietechnologie afgerond. Externe heeft de gevraagde opleiding afgerond (250 punten) Externe is op dit moment bezig met de gevraagde opleiding (125 punten) Externe heeft niet de gevraagd opleiding (0 punten)
  • Externe beschikt over 3 jaar werkervaring op het gebied van energie- en warmtetransitie. Externe heeft de aantoonbare ervaring in het vakgebied zoals omschreven (250 punten) Externe heeft 2 tot 3 jaar aantoonbare ervaring in het vakgebied zoals omschreven (125 punten) Externe heeft geen aantoonbare ervaring in het vakgebied zoals omschreven (0 punten)
  • Externe heeft aantoonbare affiniteit met klimaat en duurzaamheid. Externe heeft aantoonbare ervaring zoals omschreven (200 punten) Externe heeft 1 tot 2 jaar aantoonbare ervaring zoals omschreven (100 punten) Externe heeft geen aantoonbare ervaring zoals omschreven (0 punten)

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
13 mei 2025 om 21:59
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox