Nederlandse Spoorwegen
max €120 per uur
Utrecht
36 uur per week
01 juli 2020
01 juli 2021
Zo werkt het Het Programma People on track! is een nieuw programma in het HR domein van NS. In dit programma wordt de transformatie vormgegeven van het huidige dienstverleningsmodel naar een efficiënter en effectiever HR dienstverleningsmodel, waarin de ‘employee journey’ centraal staat. Medewerkers en leidinggevenden vormen daarbij de doelgroep. Het model is geënt op twee sporen. Spoor I gaat uit van het Click, Call, Face principe, waarbij de medewerker én leidinggevende in eerste instantie digitaal werkzaamheden eenvoudig en via smartphone kunnen uitvoeren. Specialisten helpen waar nodig bij complexe dossiers. In spoor II is sprake van complexere organisatievraagstukken die leidinggevenden willen oplossen. Door hier HR specialisten in te zetten en multidisciplinair aan vraagstukken te laten werken, kan snelheid en kwaliteit verhoogd worden van de dienstverlening HR. Om dat te kunnen doen is het van belang om interne HR processen (deels) anders te organiseren. Het programma raakt alle processen die deel uit maken van de “employee journey”; Je wordt ingehuurd via de afdeling IT Concernstaven. Via IT CS wordt je ingezet in het HR programma; HR is dus jouw opdrachtgever. Hieronder een korte introductie van wat die afdelingen doen. NS HR&O bedient bijna 22.000 medewerkers. Onze business partners staan middenin in de operatie van NS en worden ondersteund vanuit 3 expertisecentra. Samen vullen we meer dan 4.000 vacatures per jaar, leiden we duizenden medewerkers op voor een nieuwe functie en begeleiden we managers en medewerkers in het verbeteren van productiviteit, inzetbaarheid en ontwikkeling. Hier gebeurt het Om tot een vernieuwd dienstverleningsmodel te komen is er een transformatie binnen HR én op de manier van uitvoeren van HR activiteiten door leidinggevenden binnen NS gewenst. Een verandering die zorgvuldig begeleid moet worden binnen een divers landschap dat onder te verdelen is in drie grote brokken: Operatie, Stations en Staven. Jouw rol en verantwoordelijkheid ligt zowel in het (inhoudelijk mede) opzetten van de HR transformatie (proces en organisatie) als in het begeleiden en borgen van de verandering. Je organiseert diverse sessies/workshops waarbij een multidisciplinair team mede vorm gaat geven aan dit vernieuwde dienstverleningsmodel. In dit traject werk je nauw samen met de business, HR specialisten en de programmamanager, die de overall regie voert. Daarbij werk je ook samen met de IT Projectmanager die zorgt dat alle benodigde digitale innovaties beschikbaar zijn (voor de organisatie). Als Transformational change manager rapporteer je aan de programmamanager, maat ben je tevens een vast onderdeel van de programma Stuurgroep, waarbij jij oog houdt voor de verandering en fungeert als sparringpartner van de HR directie op gebied van verandering. Opdracht/werkzaamheden Onderdeel van de werkzaamheden zijn verder:
Werken bij NS betekent dat jij hét verschil kunt maken in de wereld van duurzame mobiliteit. Je maakt deel uit van een organisatie die midden in de maatschappij staat en Nederland in beweging brengt. Van deur tot deur. Wij maken Nederland bereikbaar voor iedereen. De kernwaarden van NS zijn open en betrouwbaar. Wij gaan voor resultaat en willen voorruit. |
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox