Nederlandse Spoorwegen

Teammanager begeleiding langdurig verzuim

Nederlandse Spoorwegen

  • max €85 per uur

  • Utrecht

  • 36 uur per week

  • Zorg en Welzijn
  • 23 oktober 2023

  • 30 september 2024

De opdracht­omschrijving


Dit ga je doen
Niet alleen je werk goed kunnen uitvoeren, maar dit ook gezond kunnen doen; binnen NS Service en Operatie is dit een van de speerpunten. Een belangrijk onderdeel hiervan is goede begeleiding van collega’s die langdurig ziek zijn of dit dreigen te worden. Om hier nog beter in te ondersteunen willen we tijdelijk extra leidinggevenden inzetten, die zich volledig richten op de begeleiding van collega’s die (dreigend) langdurig ziek zijn. Hierdoor kan de teammanager zich richten op de dagelijkse operatie en wordt de collega die (dreigend) langdurig ziek is optimaal ondersteund!

Daarom kies je voor de opdracht van manager begeleiding langdurig verzuim

  • Je werkt mee en zorgt voor het begeleiden van medewerkers die langdurig zijn uitgevallen.
  • Onafhankelijk en mensgericht voer je samen met de collega in (dreigend) langdurig verzuim regie op zijn/haar duurzame re-integratie. 
  • Met jouw inzet, kennis en kunde draag je direct bij aan het werkgeluk van de collega’s in de operatie en aan het verder verbeteren van het langdurig verzuim en re-integratiebeleid van NS.

Zo werkt het
In deze rol zorg jij ervoor dat collega’s die te maken krijgen met (dreigend) langdurig verzuim de persoonlijke aandacht en begeleiding krijgen die ze nodig hebben en werk jij in lijn met Wet Verbetering Poortwachter. Dit met als doel om collega's te laten re-integreren in een voor hen duurzame passende functie. 
Jij voert regie op het begeleiden van medewerkers bij complex en (dreigend) langdurig verzuim. Je stuurt proactief op het re-integratieproces in het kader van Wet Verbetering Poortwachter, bewaakt de voortgang en bent er met aandacht en coaching voor de medewerker in langdurig verzuim. Dit doe je samen met de casemanager verzuim, teammanager en andere betrokken partijen. Je bent verantwoordelijk dat de re-integratie  duurzaam, tijdig, goed en volgens wet- en regelgeving verloopt. Je werkt binnen de kaders van ons beleid van duurzame inzetbaarheid en verzuim en staat daarbinnen voor de belangen van jouw medewerkers. De verwachting is dat je rond de 30 medewerkers in (dreigend) langverzuim begeleidt. 

Daarnaast zorg je met jouw ervaring voor input aan  onze interne experts zo dat we de werkwijze en het beleid op het gebied van vitaliteit verbeteren en hiermee het langdurig verzuim reduceren.
Jij bent met jouw leiderschap, resultaatgerichtheid en inlevingsvermogen van onschatbare waarde. Jij:

  • Bent de vertrouwde gesprekspartner voor medewerkers bij (dreigend) langdurig verzuim en de andere betrokkenen die ondersteunen in de re-integratie. Je staat mensen bij met raad en daad. 
  • Kent de procedures en processen en ziet erop toe dat de juiste stappen en afspraken met betrekking tot de Wet Verbetering Poortwachter gevolgd worden en zaken goed worden afgesproken en vastgelegd.
  • Tegelijkertijd ben je in staat om de situatie van elke medewerker in (dreigend) langdurig verzuim apart te beoordelen en te managen, met oog voor mens en bedrijf. 
  • In jouw rol als regievoerder heb jij een sturende en coördinerende rol. Hierin heb je veelvuldig contact met de spelers binnen het verzuimproces. Je stuurt deze partijen bij als dat nodig is. Belangrijke stakeholders zijn o.a. casemanagers verzuim, interne en externe partijen uit de NS providerboog (o.a. arbodienst, arbeidsdeskundige, de partij die NS ondersteunt bij re-integratie 1e en 2e spoor) en de oorspronkelijke leidinggevende.

Hier ga je werken
Je komt te werken bij Service en Operatie, het hart van NS! Onze medewerkers (conducteurs, machinisten en servicemedewerkers) zijn hèt gezicht van NS. Deze medewerkers zijn specialist in hun vak en staan voor hun werk, het is niet voor niets dat veel medewerkers al vele jaren werkzaam zijn bij NS. 
Onze collega’s zijn werkzaam door het hele land en deze rol staat uit in verschillende regio’s. NS ondersteunt hybride werken waar mogelijk, maar in deze rol is het maken van een goede connectie essentieel, daarom vragen we dat je 3 dagen per week op de betreffende standplaats(en) aanwezig bent. 
Functioneel zul je samenwerken met de  casemanagers verzuimen de Expert Vitaliteit. Daarnaast werk je veel samen met het management uit de operatie, de teammanager, de regiomanager en de Manager S&O 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Je hebt een opleiding op hbo niveau afgerond
  • Minimaal 3 jaar ervaring met een leidinggevende rol m.b.t. Wet verbetering Poortwachter
  • Je hebt ruime ervaring met het aansturen medewerkers in verzuim
  • Je hebt een uitstekende beheersing (zowel mondeling als schriftelijk) van de Nederlandse taal.
  • Je hebt de werkwijze en voorwaarden van NS Inhuurdesk middels onderstaande link gelezen en gaat hiermee akkoord. https://www.werkenbijns.nl/werkwijze-en-voorwaarden

De Wensen

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox