Gemeente Bernheze

Teamcoach klantcontactcentrum en burgerzaken

Gemeente Bernheze

De opdracht­omschrijving

Bernheze, een unieke gemeente
Klein genoeg voor overzicht, groot genoeg voor uitdaging: dát is Bernheze. We zijn een groene gemeente die bestaat uit 5 woonkernen. Ongeveer 200 medewerkers werken samen met bedrijven, instellingen en 32.000 inwoners. We omarmen moedige initiatieven vanuit de kern en de werkvloer, dit zorgt voor mooie kansen om te verzilveren. Hier heb je impact. Want hoe kleiner de schaal, hoe zichtbaarder het resultaat. We staan midden in de samenleving, net als ons gemeentehuis. Tijdens een lunchwandeling loop je zo het prachtige buitengebied of het centrum van Heesch in met volop winkelaanbod. Hybride werken doen we al jaren, op basis van vertrouwen in elkaar. Vertrouwen maakt dat we kunnen bouwen. Samen, met aandacht en moed.

In Bernheze geven acht teamcoaches leiding aan de uitvoering van taken en de realisatie van opgaven. Deze teams zijn verdeeld over drie domeinen: Zorgzame Gemeente, Woon- en Leef-gemeente en Bedrijfsvoering.
Voor onze teams KCC en Burgerzaken hebben wij een tijdelijke klus beschikbaar voor een;

Teamcoach KlantContactCentrum (KCC) en Burgerzaken (a.i.)
36 uur per week

Opdrachtomschrijving
Als teamcoach a.i. van de teams KCC en Burgerzaken geef je integraal leiding aan twee teams, bestaande uit totaal zo’n 20 collega’s samen ruim 15 fte. In die functie begeleidt je de medewerkers van je team naar eigen verantwoordelijkheid. We gaan daarbij uit van de ontwikkelen van het individu én van het team als geheel om samen het beste voor Bernheze te doen. Je stuurt daarbij op resultaten en prestatieafspraken, zonder de inhoudelijke verantwoordelijkheden van het team over te nemen. Je bent verantwoordelijk voor de capaciteitsplanning en bewaking, stelt de managementrapportages op en levert met de teams een bijdrage aan de P&C-cyclus. Samen met de teams, ga je op zoek naar de best mogelijke samenwerking, zowel binnen het team als daarbuiten. Het vergroten van het reflecterend en oplossend vermogen, en daarmee het meer zelfstandig kunnen opereren op individueel en teamniveau is een belangrijke doelstelling voor de teams. Beide teams staan voor mooie uitdagingen.
Voor team Burgerzaken ligt de focus de aankomende periode op het organiseren van de gemeenteraadsverkiezingen. Verder maakt het door ontwikkelen van de processen, het verbeteren van de samenwerking binnen en buiten het team en het implementeren van nieuwe wet- en regelgeving onderdeel uit van deze opdracht.

In de visie van het KCC is vastgelegd dat het KCC dé centrale toegang tot de gemeentelijke organisatie is. Samen met de recent vastgestelde visie op digitale en telefonische bereikbaarheid vormt dit voor de komende periode het handvat voor de doorontwikkeling van het KCC in verbinding met de andere teams.

Daarnaast vorm je samen met de andere teamcoaches en de algemeen directeur/ gemeentesecretaris het management van de gemeentelijke organisatie. Je draagt vanuit die rol de medeverantwoordelijkheid voor de realisatie van strategische organisatiedoelen, projecten en programma’s.

  • Je hebt ervaring als leidinggevende en hebt kennis van een KlantContactCentrum en Burgerzaken. Het organiseren van de gemeenteraadsverkiezingen valt onder jouw verantwoordelijkheid.
  • Je begeleidt, stuurt, en faciliteert de ontwikkeling van het team en de individuele professionals zodat het reflecterend en oplossend vermogen vergroot wordt; 
  • Je voert HR-taken uit voor het team, zoals coaching- en functioneringsgesprekken, verzuimbegeleiding, werving- en selectie;
  • Je stuurt op resultaten en prestatieafspraken. Je bent verantwoordelijk voor de capaciteitsplanning en bewaking en stelt de managementrapportages op;
  • Je bevordert de inhoudelijke integraliteit/ samenhang binnen het team, en in het verlengde daarvan, die tussen het team met andere teams;
  • Je gaat, samen met het team, op zoek naar de best mogelijke samenwerking. Zowel binnen het team als daarbuiten. Je zoekt draagvlak voor verandering;
  • Je bent op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen op het gebied van dienstverlening en weet dit te vertalen naar de teams 

 

Kandidaatomschrijving

Kandidaatomschrijving
Voor de tijdelijke invulling van deze functie ben je op basis van je expertise en ervaring (nagenoeg) direct inzetbaar en in staat zelfstandig je weg te vinden.
Als ervaren leidinggevende weet jij als geen ander je medewerkers te begeleiden, te inspireren en te motiveren in de volle breedte van hun rol binnen de organisatie. Je gaat daarbij uit van het ontwikkelen van het individu én van het team als geheel om samen het beste voor de organisatie te doen. Daarvoor gebruik je je eigen kennis en vaardigheden en je ontwikkelt zelf mee. Vanuit de overtuiging dat een sterke verbinding in het team leidt tot betere resultaten en meer werkplezier.

Interviewplanning

Interviewplanning
Met de Top-3 kandidaten wordt een gesprek aangegaan waarin o.a. zal worden getoetst of de kandidaat voldoet aan het kandidaatsprofiel en aan de gestelde minimumeisen. Daarnaast zal worden beoordeeld welke kandidaat het beste aansluit bij datgene wat de opdrachtgever zoekt in een kandidaat (competenties, aansluiten bij de organisatie, het team, etc.). Het gesprek is onderdeel van de beoordeling.
De eerste gesprekken vinden plaats in de week van 5 januari. Indien je voor deze gespreksronde uitgenodigd wordt, ontvang je uiterlijk 30 december bericht.

Mocht uit deze gespreksronde geen geschikte kandidaat naar voren komen, dan wordt bezien of er op basis van de eerste selectieronde met de daaropvolgende kandidaten gesprekken plaatsvinden.
De kandidaat aan wie de opdracht voorlopig wordt gegund, dient voor definitieve gunning een actuele Uniform Europees Aanbestedingsdocument (voorheen Eigen Verklaring) te overleggen. Wordt deze niet of niet tijdig overlegd, dan gaan wij over tot gunning aan de tweede kandidaat in rang.



Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Tenminste 10 jaar leidinggevende ervaring Uit het CV blijkt duidelijk aantoonbaar dat de kandidaat relevante leidinggevende ervaring heeft.
  • Tenminste 5 jaar ervaring binnen een gemeentelijke organisatie Uit het CV blijkt dat de kandidaat over significante gemeentelijke ervaring beschikt.
  • Je hebt een afgeronde HBO- of WO-opleiding; Uit het CV blijkt dat de kandidaat over afgeronde HBO- of WO-opleiding beschikt.
  • Kennis en ervaring met het aansturen van teams KlantContactCentrum en Burgerzaken en de organisatie van verkiezingen. Uit het CV blijkt dat de kandidaat ruime ervaring heeft met het aansturen van teams KlantContactCentrum en Burgerzaken en de organisatie van verkiezingen.

De Wensen

  • Tenminste 10 jaar ervaring als leidinggevende, waarvan minimaal 5 jaar binnen een gemeentelijke organisatie. Uit het CV blijkt duidelijk aantoonbaar dat de kandidaat in de afgelopen jaren tenminste10 jaren leidinggevende is geweest, waarvan 5 jaar bij een gemeentelijke organisatie.
  • Kennis en ervaring met het aansturen van teams KlantContactCentrum en Burgerzaken en de organisatie van verkiezingen. Uit het CV blijkt dat de kandidaat ruime ervaring heeft met het aansturen van teams KlantContactCentrum en Burgerzaken en de organisatie van verkiezingen.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
29 december 2025 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox